facebook

pozostałe rozgrywki

Puchar Polski 2011/2012


1/8 Halowego Pucharu Polski
 

Godne pożegnanie z Pucharem Polski

Lumaro Ekotar/Elbud przegrało z Wisłą Krakbet Kraków 2:8 (1:0), w ramach 1/8 Halowego Pucharu Polski i kończy swoją przygodę z tymi rozgrywkami. Dwie bramki w dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin zdobył Marcin Furmański, sprawiając, że przez chwilę zapachniało sensacją, a kibice licznie przybyli na halę widowiskowo-sportową „Jaskółka” w Tarnowie-Mościcach nie dowierzali w to co dzieje się na parkiecie. Zawodnicy sumiennie przygotowali się do tego meczu, pod okiem trenera Jakuba Drwala. Każdy spisywał Lumaro na pożarcie, a w mediach mogliśmy przeczytać, że jest to konfrontacja Dawida z Goliatem. Jednak drużyna środowiskowa walczyła jak równy z równym z liderem Ekstraklasy – Wisłą Krakbet Kraków. Przy piłce przez większość spotkania utrzymywali się goście, ale Lumaro dzielnie odpierało ataki „Białej Gwiazdy”. Świetnie między słupkami spisywał się Tomasz Malisiewicz, zatrzymując próby m.in. Błażeja Korczyńskiego, Andrzeja Szłapy, Krzysztofa Kusi czy Douglasa Ferreiry, nota bene aktualnego króla strzelców Ekstraklasy Futsalu. Prowadzenie w meczu objęło Lumaro, popisując się skuteczną kontrą. Podanie Sławomira Tułacza z zimną krwią wykorzystał Marcin Furmański i mieliśmy niespodziankę. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie „lumarowcy” podwyższają wynik. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Adriana Ślęzaka, piłka trafiła do Marcina Furmańskiego który kolanem skierował ja do sieci. Na tablicy 2:0 – zawodnicy i kibice zadawali sobie pytanie, czy będziemy świadkami sensacji? Wszelkie wątpliwości rozwiali jednak piłkarze Wisły, którzy w niespełna minutę wyszli na prowadzenie 3:2. Tomasza Malisiewicza pokonali kolejno: Zbigniew Mirga, Douglas Ferreira oraz Roman Vakhula. W tym momencie marzenia o sprawieniu niespodzianki i awansie do 1/4 HPP prysły jak bańka mydlana. Z zawodników Lumaro zeszło powietrze, a „Biała Gwiazda” niesiona dopingiem kibiców urządziła sobie w najlepsze prawdziwą strzelaninę, a pod koniec trener Błażej Korczyński zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem Wisły, ale z przebiegu czterdziestu minut walki, Lumaro nie zasłużyło na porażkę w takich rozmiarach. Jedno jest pewne, Lumaro pokazało wolę walki, ogromną ambicję i godnie pożegnało się z Pucharem Polski. „Lumarowcy” muszą teraz wrócić do „teelefowskiej” rzeczywistości i skupić się na walce o mistrzostwo 1 Pawłowski Sport Tarnowskiej Ligi Futsalu.

Lumaro Ekotar/Elbud – Wisła Krakbet Kraków 2:8 (0:1)
Bramki: Marcin Furmański (2) – Zbigniew Mirga, Douglas Ferreira (2), Roman Vakhula, Błażej Korczyński (2), Łukasz Szymanowski, Andre Peres

Lumaro: Tomasz Malisiewicz, Jakub Wiatr, Sławomir Tułacz, Tomasz Lipiński, Dariusz Barwacz, Adrian Ślęzak, Kamil Wilk, Marcin Barwacz, Dawid Sojda, Szymon Adamski, Marcin Tubek, Marcin Furmański

Wisła: Kamil Dworzecki, Kamil Lasik, Zbigniew Mirga, Błażej Korczyński, Krzysztof Kusia, Andrzej Szłapa, Łukasz Szymanowski, Andre Peres, Roman Vakhula, Douglas Ferreira, Maciej Wołoszyn

1/16 Halowego Pucharu Polski
 

Lumaro awansuje do 1/8 finału HPP

Po raz pierwszy w historii Tarnowskiej Ligi Futsalu, zespół reprezentujący nasze rozgrywki i nasze miasto awansował w Halowym Pucharze Polski do 1/8 finału. Lumaro Ekotar Elbud ograło aż 8-0 pierwszoligowy Berland OSiR Komprachcice i teraz czeka na kolejnego rywala. Przed meczem obie drużyny zdawały sobie sprawę, że Halowy Puchar Polski to doskonała promocja, lecz większą mobilizację można było zobaczyć u gospodarzy. Tarnowianie od początku skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, raz po raz niepokojąc defensywę rywala. Po kilku ostrzeżeniach w końcu padł pierwszy gol. Trzynasta minuta okazała się być pechowa dla graczy z Komprachcic, gdyż wtedy to Marcin Furmański otworzył wynik spotkania. Pięć minut później było już 2-0. Mocny strzał oddał Rafał Sieńczak, bramkarz sparował piłkę, lecz kolanami do siatki skierował ją Sławomir Tułacz. Po przerwie trzecią bramkę dla Luamro zdobył Kamil Wilk, a to spowodowało, że goście chcieli uratować wynik wycofując bramkarza. Nie przyniosło to oczekiwanego wyniku, a w dodatku tarnowianie znów byli skuteczni i kolejne bramki zdobyli: Sławomir Tułacz 2, Kamil Wilk, Marcin Furmański i Marcin Barwacz. Lumaro jest dziewiątym zespołem naszej ligi, który wystąpił w tych rozgrywkach, a w swoim drugim podejściu osiągnęli najlepszy dotychczas wynik.

Lumaro Ekotar Elbud - Berland Komprachice 8-0
Lumaro Ekotar Elbud: Malisiewicz Tomasz, Wiatr Jakub, Adamski Szymon, Wilk Kamil, Sieńczak Rafał Tułacz Sławomir, Barwacz Marcin, Barwacz Dariusz, Furmański Marcin, Lipiński Tomasz i Ślęzak Adrian.

 

1/32 Halowego Pucharu Polski

Lumaro w 1/16 finału HPP, Akademia za burtą

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Rzeszowa, gdzie dzisiaj Lumaro Ekotar/Elbud rywalizowało z Heiro Rzeszów i Stalą Mielec. Dosłownie w ostatniej chwili z gry zrezygnował KS Góral Tryńcza. Stawką tej rywalizacji był awans do 1/16 Halowego Pucharu Polski. „Lumarowcy” w pierwszym spotkaniu pewnie wygrali z mielczanami 5:0, a w meczu z gospodarzem turnieju eliminacyjnego – Heiro Rzeszów pokonali rywala, w stosunku 7:3. Drużyna środowiskowa z Tarnowa po raz kolejny potwierdziła swoją dobrą postawę i odprawiła z kwitkiem wyżej notowanych rywali, występujących na co dzień w 2 Polskiej Lidze Futsalu. Teraz czekamy na losowanie 1/16 HPP i powtórkę sprzed roku, kiedy to do tarnowskiej ziemi zawitała Pogoń 04 Szczecin.

Lumaro Ekotar/Elbud – Stal Mielec 5:0
Kamil Wilk (3), Mateusz Groński, Sławomir Tułacz

Heiro Rzeszów – Lumaro Ekotar/Elbud 7:3
Kamil Wilk (2), Marcin Furmański (2), Sławomir Tułacz, Rafał Sieńczak, Łukasz Jamróg

__________________________________________________________________

To co udało się Lumaro, nie wyszło Akademii Futsal Tarnów, która zajęła ostatnie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Krakowie i zakończyła przygodę z Halowym Pucharem Polski na 1/32. „Akademicy” mieli na drodze Kupczyka Kraków, Airport Balice oraz Szóstkę Będzin. Odmłodzona kadra tarnowian została rozbita przez ekstraklasowy team – Kupczyka Kraków aż 14:2. Z Aiport Balicami oraz Szóstką Będzin, podopieczni Jakuba Drwala po walce musieli uznać wyższość oponentów, przygrywając kolejno 5:7 i 4:7.

Akademia Futsal Tarnów – Kupczyk Kraków 2:14
Tomasz Mrożek, Artur Barszcz

Airport Balice – Akademia Futsal Tarnów 7:5
Artur Barszcz (2), Krystian Kuta (2), Tomasz Mrożek

Akademia Futsal Tarnów – Szóstka Będzin 4:7
Andrzej Firlit, Tomasz Hebda, Artur Barszcz, Tomasz Mrożek
 


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów