facebook

pozostałe rozgrywki

Puchar Ligi Letniej 2013

1 miejsce: Panorama GSM
2 miejsce: Westovia Okna Pawłowski
3 miejsce: Kapro Azoty

król strzelców - Artur Biały - Kapro Azoty
najlepszy bramkarz - Marcin Cecot - Panorama GSM

Termin:
26 sierpnia (poniedziałek) godz. 18:30 - 22:00

Grupa "A":
Kapro Azoty (Roman Pochroń, Jakub Karaś, Marcin Szczerba, Jarosław Hajduk, Artur Biały, Dawid Kurtyka, Maciej Kukuś)
Kocik Grabówka (Paweł Siedlik, Kamil Czaja, Bartłomiej Krużel, Konrad Stańczyk, Adrian Pasek, Grzegorz Furmański, Karol Krupa, Tomasz Lipiński)
Dalian Talent Żabno (Michał Kijjowski, Mariusz Wędrychowski, Kamil Wędrychowski, Paweł Kogut, Kamil Borkowski, Kamil Bojan, Andrzej Pitas, Marcin Daniel, Li Guangxu, Wojciech Kruk, Arkadiusz Stolarczyk)
Crvena Zvezda (Mateusz Bednarek, Maciej Plezia, Kamil Kawa, Dariusz Ziejka, Tomasz Sikorski, Mateusz Pikul, Paweł Witek, Paweł Tyl, Łukasz Pis)
Gaztar (Piotr Jarmuła, Mateusz Chudyba, Damian Chudyba, Tomasz Szalecki, Mateusz Zbrożek, Piotr Boruch, Krzysztof Stachowiak, Stanisław Sroczyński)

Grupa "B":
Westovia Okna Pawłowski (Paweł Kasprzyk, Artur Koza, Artur Barszcz, Daniel Sikorski, Konrad Fryś, Michał Kubis, Szymon Gwiazda, Tomasz Barczak, Kamil Kociara)
Panorama GSM (Marcin Cecot, Jakub Sikorski, Dawid Sikorski, Dawid Szczerba, Arkadiusz Szczerba, Kamil Wróbel, Konrad Wróbel, Sławomir Tułacz, Jakub Wróbel, Artur Dębosz)
Marcola (Mateusz Czop, Dawid Latocha, Grzegorz Moździerz, Paweł Giebułtowski, Wojciech Lizak, Sławomir Kot, Krzysztof Gdowski)
IMAV (Piotr Sulimka, Andrzej Adamski, Mateusz Gliński, Szczepan Kantor, Dariusz Wawrzon, Jarosław Stańczyk, Dominik Witek, Kamil Szumlański)

 

Panorama GSM triumfuje w Pucharze Ligi Letniej
Po dwóch latach nieobecności powrócił do kalendarza Puchar Ligi Letniej, a ostatnim triumfatorem był PRO-FIS. Pierwszy łup w tych rozgrywkach przypadł gościom, a dokładniej Akropolowi Czchów, by po roku po raz pierwszy zdobyła go Westovia Okna Pawłowski. Ci ostatni jako jedyni mogli pokusić się o powtórzenie tego sukcesu, lecz w tym dniu najlepsza była Panorama GSM. Starcie tych drużyn otworzyło również zmagania w grupie "B", a jedyną bramkę zdobył Dawid Sikorski. To zwycięstwo "panoramicznych" dawało komfort w dalszej rywalizacji i bez straty gola przebrnęli przez kolejne przeszkody. Najpierw musieli mocno się napocić z drużyną IMAV, a o wszystkim zdecydował rzut karny w końcówce spotkania, kiedy to skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Wróbel. Na koniec gładko ograli Marcolę pokonując ich 3-0. Westovia również wygrała z tym drugoligowcem, ale dwukrotnie we znaki dał się Mateusz Czop. To jednak nie wystarczyło do sprawienia niespodzianki i rywale zdobyli cztery gole: Tomasz Barczak, Konrad Fryś, Artur Barszcz, Michał Kubis. O awansie miał więc zadecydować pojedynek "żabek" z IMAV. Ci drudzy wygrali z Marcolą 3-0 (Dominik Witek, Mateusz Gliński, Dariusz Wawrzon), więc do pełni szczęścia potrzebowali co najmniej remisu. Ta sztuka jednak się nie udała i Westovia wygrała 3-0. Oprócz dwóch goli Artura Barszcza, do siatki trafił Szymon Gwiazda, który ma zaledwie ... 14 lat.
W grupie "A" również najbardziej doświadczone zespoły jako pierwsze zaprezentowały się na Orliku i Kocik Grabówka po trafieniu Pawła Siedlika ograł Kapro Azoty 1-0. Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka Dalian Talent Żabno - Crvena Zvezda, a jedyną bramkę zdobył Marcin Daniel. Kapro zaliczyło falstart, ale nie mogło sobie pozwolić na drugą porażkę, gdyż ta mogłaby ich pozbawić szans na awans. Nieoczekiwanie Tomasz Szalecki zaskoczył swoich rywali i Gaztar objął prowadzenie. Później jednak Bartosz Sołtys i dwukrotnie Artur Biały odwracali losy spotkania, choć "gaziarze" jeszcze się zbliżyli po strzale Piotra Borucha. Kocik Grabówka w swoim drugim występie również wygrał 1-0, a autorem gola był Bartłomiej Krużel. Tym samym byli już pewni awansu, co spowodowało, że w dwóch ostatnich meczach dwukrotnie zremisować po 1-1 i w obu przypadkach do siatki trafiał Karol Krupa. Kapro Azoty z meczu na mecz stawali się coraz bardziej rozpędzeni, a prawdziwy popłoch siał duet Artur Biały i Marcin Szczerba. Ci zawodnicy już do końca byli bardzo skuteczni i oprócz dobrej zabawy walczyli między sobą o koronę króla strzelców. Crvena Zvezda po wspomnianej porażce zdołała jedynie zanotować dwa remisy, gdzie pierwszy był bezbramkowy z Gaztarem, a drugi 1-1 z Kocikiem po strzale Macieja Plezia. Wspomniany Dalian cieszył się punktów tylko w tym jednym meczu, gdyż kolejne były już rozstrzygnięte na ich niekorzyść. To jednak wystarczyło na przedostatnią, czwartą lokatę. W środku stawki znalazł się Gaztar, który radził sobie w kratkę. Przegrał bowiem tylko jedno spotkanie, ale też jedno wygrał, kiedy to po bramkach Piotr Borucha ograli Dalian 2-0. W dwóch pozostałych zanotowali jednak remisy, a to nie dało przepustki do dalszej fazy.
Do półfinałów awansowali zatem faworyci, a w pierwszym z nich Kapro Azoty mierzyło się z Westovią Okna Pawłowski, a w drugim Panorama GSM podejmowało Kocik Grabówkę. W obu przypadkach scenariusz był niemal identyczny. Westovia i Panorama wyszły jako pierwsze na prowadzenie, by ostatecznie je stracić, co dało remis 1-1. O wszystkim rozstrzygnąć musiały rzuty karne, a w nich okazali się lepsi bramkarze Paweł Kasprzyk i Marcin Cecot (zdj). W meczu o 3 miejsce Kocik Grabówka objął prowadzenie po pięknej indywidualnej akcji Bartłomieja Krużel, lecz Kapro Azoty wzięło rewanż za mecz w grupie i po hattricku Marcina Szczerby wygrali 3-1 zajmując najniższy stopień podium. W finale Westovia starała się odgryźć Panoramie za porażkę w grupie, lecz znów stracili gola, a jego autorem był Jakub Wróbel. To jednak spowodowało, że "panoramiczni" usilnie bronili wyniku, dzięki czemu Westovia dwukrotnie stanęła przed szansą na zdobycie gola z przedłużonego rzutu karnego. Żadna z tych prób nie była jednak udana, a w dodatku Dawid Szczerba przypieczętował zwycięstwo w tym meczu i w całym turnieju, dzięki czemu Panorama GSM triumfuje w Pucharze Ligi Letniej.     

 

Terminarz rozgrywek:
18:30 1A - 2A Kapro Azoty - Kocik Grabówka 0-1 (Paweł Siedlik)
18:40 3A - 4A Dalian Talent Żabno - Crvena Zvezda 1-0 (Marcin Daniel)
18:50 5A - 1A Gaztar - Kapro Azoty 2-3 (Tomasz Szalecki, Piotr Boruch - 2x Artur Biały, Bartosz Sołtys)
19:00 1B - 2B Westovia Okna Pawłowski - Panorama GSM 0-1 (Dawid Sikorski)
19:10 3B - 4B Marcola - IMAV 0-3 (Dominik Witek, Mateusz Gliński, Dariusz Wawrzon)
19:20 2A - 3A Kocik Grabówka - Dalian Talent Żabno 1-0 (Bartłomiej Krużel)
19:30 4A - 5A Crvena Zvezda - Gaztar 0-0
19:40 1A - 3A Kapro Azoty - Dalian Talent Żabno 3-0 (2x Artur Biały, Marcin Szczerba)
19:50 1B - 3B Westovia Okna Pawłowski - Marcola 4-2 (Tomasz Barczak, Konrad Fryś, Artur Barszcz, Michał Kubis - 2x Mateusz Czop)
20:00 2B - 4B Panorama GSM - IMAV 1-0 (Kamil Wróbel)
20:10 2A - 5A Kocik Grabówka - Gaztar 1-1 (Karol Krupa - Piotr Boruch)
20:20 1A - 4A Kapro Azoty - Crvena Zvezda 5-1 (3x Artur Biały, 2x Marcin Szczerba - Kamil Kawa)
20:30 3A - 5A Dalian Talent Żabno - Gaztar 0-2 (2x Piotr Boruch)
20:40 2A - 4A Kocik Grabówka - Crvena Zvezda 1-1 (Karol Krupa - Maciej Plezia)
20:50 1B - 4B Westovia Okna Pawłowski - IMAV 3-0 (2x Artur Barszcz, Szymon Gwiazda)
21:00 2B - 3B Panorama GSM - Marcola 3-0 (Kamil Wróbel, Jakub Wróbel, Dawid Szczerba)

Grupa "A":

M-ce Drużyna Punkty Bilans
1 Kapro Azoty 9 11-4
2 Kocik Grabówka 8 4-2
3 Gaztar 5 5-4
4 Dalian Talent Żabno 3 1-6
5 Crvena Zvezda 2 2-7

Grupa "B":

M-ce Drużyna Punkty Bilans
1 Panorama GSM 9 5-0
2 Westovia Okna Pawłowski 6 7-3
3 IMAV 3 3-4
4 Marcola 0 2-10

 

21:10 półfinał Kapro Azoty - Westovia Okna Pawłowski 1-1, k. 1-2 (Artur Biały - Michał Kubis)
21:20 półfinał Panorama GSM - Kocik Grabówka 1-1, k. 3-2 (Dawid Szczerba - Konrad Stańczyk)

21:30 o 3 miejsce Kapro Azoty - Kocik Grabówka 3-1 (3x Dawid Szczerba - Bartłomiej Krużel)

21:40 finał Westovia Okna Pawłowski - Panorama GSM 0-2 (Jakub Wróbel, Dawid Szczerba)

 


Rozgrywki Letnie w poprzednich latach:
Liga Letnia `12
Puchar Ligi Letniej U-18 `12
Młodzieżowa Liga Letnia U-16 `12
Puchar Ligi Letniej U-16 `12
Młodzieżowa Liga Letnia U-14 `12
Puchar Ligi Letniej U-14 `12
Liga Letnia `11
Puchar Ligi Letniej `10
Liga Letnia `10
Puchar Ligi Letniej `09
Liga Letnia `09
Puchar Ligi Letniej `08
Liga Letnia `08
Liga Letnia `07
Puchar Lata `06
Puchar Lata `05


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów