facebook

pozostałe rozgrywki

Puchar Ligi Letniej 2008

1 miejsce: Akropol Czchów
2 miejsce: Westovia Okna Pawłowski
3 miejsce: PRO-FIS

król strzelców - Łukasz Dziedzic - Akropol Czchów
najlepszy bramkarz - Paweł Lis - PRO-FIS


 

Puchar pojechał do Czchowa
2008-08-26 17:32:10

Ostatnim akcentem letnich rozgrywek futsalu w Tarnowie był Puchar Ligi Letniej 2008. Z uwagi na krótki czas zawodów, udział wzięło tylko 10 zespołów, które jako pierwszy zgłosiły akces. Atrakcją dla tarnowian była zaproszona drużyna z Czchowa - Akropol. Zanim jednak goście pojawili się na turnieju, większa część zawodów została już rozegrana. W nominalnie pierwszej grupie, gdzie mieli wystąpić czchowianie, swoje mecze zagrały już Westovia Okna Pawłowski, Luxtorpeda Soki Pysio, Gaztar i JMT Westerplatte.

Faworytem była drużyna "żabek" - Westovia. Zanotowali dwa udane pojedynki z Gaztarem i Luxtorpedą, a z JMT zapewnili sobie awans notując bezbramkowy remis. Na drugą pozycję wskoczyły "pysie" po dramatycznym pojedynku z "gaziarzami". Jedyną bramkę meczu strzelił etatowy snajper Grzegorz Witek. Kibice, jak i sami zawodnicy doczekali się w końcu na gości z Czchowa, a jako pierwszy rywal na przeciw stanął Gaztar. Akropol po strzale Łukasza Kusiaka objął prowadzenie i myslał już o spokojnym doczekaniu do końcowego gwizdka. Zanim jednak to się stało, nastąpiły dwie akcje po których Gaztar mógł się cieszyć z gola. Najpierw rzut karny wykorzystał Krzysztof Kapusta potężnym strzałem pakując piłkę do siatki, a następnie w zamieszaniu podbramkowym Adrian Ślęzak wykazał się największym sprytem i poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa. Podrażniony Akropol na następny pojedynek z JMT Westerplatte wyszedł w pełni skoncentrowany, dzięki czemu urządzili sobie ostre strzelanie, aplikując rywalom aż 6 bramek, z czego 4 z nich strzelił, jak się okazało późniejszy król strzelców zawodów, Łukasz Dziedzic. Następnym rywalem była Westovia, lecz ani jeden, ani drugi zespół nie pozwolił sobie na odkrycie tyłów, przez co widowisko nie było przyjemne dla oka, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O awansie zatem miał przesądzić ostatni mecz tej grupy: Luxtorpeda Soki Pysio - Akropol Czchów. Po kilku badawczych akcjach wreszcie padła bramka autorstwa Adama Markiewicza. Akropol odpowiedział celnym strzałem, ale "pysie" znów celnie zaatakowali, a po chwili prowadzili już 3-1. W tym momencie nikt już nie wierzył, że Akropol się podniesie i strzeli 3 bramki. A jednak! Łukasz Kusiak, nota bene zawodnik tarnowskiego Tad-Bud Team, w ciągu kilku minut strzelił hattricka i Akropol awansował do półfinału.
W drugiej grupie faworytem numer jeden był PRO-FIS, który zaprosił do gry kilku zawodników z Zasław. Zgodnie z oczekiwaniami, fazę grupową przeszli bez większych problemów, a raz po raz kunsztem strzeleckim popisywał się Paweł Koziołek. Ciekawa rywalizacja toczyła się natomiast o drugą pozycję, gdzie największe szanse dawano Lumaro Ekotar/Green Pub. Porażka z PRO-FIS i dwie wygrane: z Topicar Auto Części i Crvena Zvezda nie dawały im awansu do fazy pucharowej, gdyż Mirage do tej pory zgromadził 4 punkty i w przypadku zwycięstwa to oni cieszyliby się z półfinału. Piękna rywalizacja, cios za cios, bramka za bramkę do stanu 2-2. Piekielnie mocny tego dnia Łukasz Kubisztal dwoił się i troił pod bramką Lumaro, lecz stać go było "tylko" na dwie bramki. Na dodatek w końcowych fragmentach meczu Lumaro dołożyło jeszcze 3 oczka, awansując do półfinału z drugiej pozycji. Mirage z kolei nie wykorzystał nadarzającej się okazji i spadł na czwartą lokatę, dając się wyprzedzić Topicarowi. Ostatnie miejsce zanotowała Crvena Zvezda, której nie udało się ugrać ani jednego oczka.
Pierwszy półfinał i od razu karne. Lumaro natchnione ostatnim zwycięstwem chciało pokazać swoją siłę i klasę. Doświadczony zespół Westovii prezentował się o wiele słabiej niż w fazie grupowej i dzięki wspaniałym interwencjom Pawła Kasprzyka nie przegrali tego meczu. Mecz zakończył się remisem 1-1, a do siatki trafiali Paweł Żaba i Łukasz Święs. W tym fragmencie, więcej doświadczenia przydało się i Westovia awansowała do finału, wygrywając rzuty karne 3-1. Podobnie rzecz się miała w drugim półfinałowym pojedynku, gdzie PRO-FIS chciał podtrzymać swoją świetną passę i ograć kolejnego rywala w drodze do tytułu. Na przeszkodzie stanął jednak rozpędzony Akropol i to oni strzelili jedyną bramkę meczu, awansując do finału. W finale pocieszenia, w meczu o 3 miejsce zagrały drużyny z grupy "B" i tak jak w ich pierwszym meczu, tak i teraz górą byli "księgowi" ogrywając Lumaro 2-1. Kibice ostrzyli sobie zęby na finał, a w nim dwie drużyny mające sobie coś do udowodnienia, kiedy to Westovia pokonała Akropol w Czchowie na turnieju. Tym razem tarnowianie byli cieniem tego co pokazali chociażby w fazie grupowej, a na tle szybkich, zwinnych i sprytnych czchowian nie sprostali pokładanych w nich oczekiwań i Puchar Ligi Letniej pojechał do Czchowa. Akropol wygrał 4-1, a następna okazja nadarzy się zapewne wkrótce, gdyż obie drużyny zagrają w nowoutworzonej III lidze centralnej.


GRUPA "A"

Westovia Okna Pawłowski - Gaztar                                     2-1

Barczak, Wałaszek - Nytko

Luxtorpeda Soki Pysio - JMT Westerplatte                        2-0

Markiewicz, Witek

JMT Westerplatte - Gaztar                                                      1-2

Sieńczak - Mrożek, Furmański

Luxtorpeda Soki Pysio - Westovia Okna Pawłowski        1-2

Baca - Barczak, Wałaszek

Gaztar - Luxtorpeda Soki Pysio                                             0-1

Witek

Westovia Okna Pawłowski - JMT Westerplatte                0-0

Gaztar - Akropol Czchów                                                         2-1

Kapusta, Ślęzak - Kusiak

JMT Westerplatte - Akropol Czchów                                    0-6

4x Dziedzic, 2x Tyrkiel

Akropol Czchów - Westovia Okna Pawłowski                   0-0

Akropol Czchów - Luxtorpeda Soki Pysio                           4-3

Loryś, 3x Kusiak - 2x Markiewicz, Witek 

 

 

GRUPA "B"

 

Crvena Zvezda - Lumaro Ekotar/Green Pub                     1-5

Krzemiński - Bober, Lipiński, Konieczny, Boruch, Olszówka

PRO-FIS - Topicar                                                                     2-0

Koziołek P., Jarząb

PRO-FIS - Mirage                                                                      2-1

Koziołek P., Wilk - Kubisztal

Topicar - Crvena Zvezda                                                          3-0

2x Kołodziej, Kurnik

Lumaro Ekotar/Green Pub - PRO-FIS                                 0-2

Koziołek P., Koziołek S.

Mirage - Topicar                                                                         1-1

Kowalski – Kurnik

Topicar - Lumaro Ekotar/Green Pub                                    0-2

Boruch, Święs

Mirage - Crvena Zvezda                                                           3-2

2x Kubisztal, Kowalski - Krzemiński, Sikorski

Lumaro Ekotar/Green Pub - Mirage                                     5-2

2x Boruch, Pabian, Olszówka, Konieczny - 2x Kubisztal

Crvena Zvezda - PRO-FIS                                                       1-2

Wojdyło - Gucwa, Koziołek P.

 

 

 

 

DO PÓŁFINAŁU AWANSUJĄ 2 PIERWSZE DRUŻYNY

 

PÓŁFINAŁY

 

Westovia Okna Pawłowski - Lumaro Ekotar/Green Pub            1-1        k. 3-2

P. Żaba - Święs

PRO-FIS - Akropol Czchów                                                                 0-1

Tyrkiel

 

O 3 MIEJSCE

Lumaro Ekotar/Green Pub - PRO-FIS                                             1-2

Konieczny - Wilk, P. Koziołek

FINAŁ

Westovia Okna Pawłowski - Akropol Czchów                                1-4

 - Tyrkiel, Kusiak, 2x Dziedzic

   

Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów