facebook


pozostałe rozgrywki

Puchar Ligi 2013/2014


Bez niespodzianek w grupie "A" Pucharu Ligi
Dość nerwowo przebiegały zmagania w pierwszych spotkaniach Pucharu Ligi sezonu 2013/2014. Do głównych faworytów należeli pierwszoligowcy i od nich wymagano należytej postawy oraz awansu. Po rozgrzewce w pierwszej potyczce i remisie, równych sobie nie miał zespół GA PROREM, który kolejno odprawiał z kwitkiem pozostałych rywali. Świetną dyspozycją wykazał się Roger Radliński zdobywając aż cześć goli. Także zdobył ją w meczu z najgroźniejszym rywalem, Rock N` Roll i było to jedyne trafienie tego spotkania, padło ono równo z kończącą syreną. Nie była to jedyna porażka drugiego z faworytów, ponieważ o sporą niespodziankę postarał się Wice Team ogrywając doświadczonych graczy 2-1 po strzałach Jakuba Kuzdry i Sławomira Seremeta. W pozostałych trzech meczach byli jednak już bezkonkurencyjni i z 9 punktami uplasowali się na drugim miejscu, premiowanym awansem. Wspomniany debiutant prezentował się nieźle, ale nie udało mu się już więcej wygrać notując dodatkowo dwa remisy i dwie porażki. To pozwoliło im na zaledwie piątą lokatę. Gorzej tylko zaprezentował się INTERPROF, który w bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami starał się wyprzedzić rywala. Najpierw jednak do ich siatki trafił Igor Ślęzak, więc ruszyli do odrabiania strat. To im się udało, gdy do siatki trafił Paweł Kukuś, ale więcej już nie wykrzesali i ich przygoda zakończyła się. Z tymi rozgrywkami pożegnał się również Kastalblech i Westovia II Cerber. W bezpośrednim meczu Piotr Grzyb znalazł odpowiedź na uderzenie Macieja Wójtowicza i nastąpił podział punktów. O awansie decydowały jednak pojedynki z "rockiem", a w obu przypadkach wygrał pierwszoligowiec zamykając im drogę do awansu.

GRUPA "A"
Rock N` Roll ― Kastalblech 2-0 Dariusz Rolewicz, Leszek Janicki
INTERPROF ― Grupa Azoty PROREM 1-1 Paweł Kukuś - Roger Radliński
Westovia II Cerber ― Wice Team 0-0
Kastalblech ― INTERPROF 2-1 2x Piotr Grzyb - Damian Chudyba
Rock N` Roll ― Wice Team 1-2 Dariusz Rolewicz - Jakub Kuzdra, Sławomir Seremet
Grupa Azoty PROREM ― Westovia II Cerber 2-0 2x Roger Radliński
Rock N` Roll ― INTERPROF 3-0 Bartłomiej Kryczek, Wojciech Gucwa, Rafał Bryl
Kastalblech ― Westovia II Cerber 1-1 Piotr Grzyb - Maciej Wójtowicz
Grupa Azoty PROREM ― Wice Team 3-0 Roger Radliński, Robert Witek, Łukasz Kazik
INTERPROF ― Westovia II Cerber 0-2 2x Alan Till
Rock N` Roll ― Grupa Azoty PROREM 0-1 Roger Radliński
Kastalblech ― Wice Team 2-1 Mateusz Bibro, Sławomir Krakowski - Igor Ślęzak
Rock N` Roll ― Westovia II Cerber 2-0 Leszek Janicki, Rafał Bryl
Kastalblech ― Grupa Azoty PROREM 1-4 2x Łukasz Kazik, 2x Roger Radliński
INTERPROF ― Wice Team 1-1 Paweł Kukuś - Marcin Ligęza

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Grupa Azoty PROREM 13 11-2
2. Rock N` Roll 9 8-3
3. Kastalblech 7 6-9
4. Westovia II Cerber 5 3-5
5. Wice Team 5 4-7
6. INTERPROF 2 3-9

 


Znów bez niespodzianek
Puchar Ligi zazwyczaj dostarcza nie tylko sporo emocji, ale przede wszystkim niespodzianek, na które wszyscy czekają. W grupie "B" głównym pretendentem do awansu była Westovia Okna Pawłowski i Luxtorpeda Control Process. Obie drużyny zainaugurowały rywalizację i obie zgodnie awansowały do dalszej fazy. Z pierwszego miejsca promocję do fazy pucharowej wywalczyła Luxtorpeda, która pokonała Westovię 2-1. Pierwszy strzał i od razu gol. Bartłomiej Kieroński popisał się silnym i precyzyjnym strzałem od słupka. Wyrównał Dariusz Żaba, ale w samej końcówce znów popularne "pysie" wyszły na prowadzenie dające komplet punktów. W kolejnych meczach Westovia już nie pozwoliła na utratę goli i punktów pokonując kolejne przeszkody. Ich rywalem w 1/8 finału będzie Grupa Azoty PROREM. Z kolei przeciwnikiem Luxtorpedy będzie Rock N` Roll, a w tych rozgrywkach oprócz zwycięstw zaliczyła również jeden remis, z Zakładem Poprawczym. Ci zaś do ostatniego meczu zachowywali szanse na awans, ale złudzenia prysły w mgnieniu oka, kiedy Westovia zaaplikowała im pięć goli. Osiem punktów dało im jednak trzecią lokatę. Za nimi uplasował się Dalian Talent Żabno, który zgromadził siedem oczek. W meczu kończącym turniej po bramkach Kamila Borkowskiego i Wojciecha Kruka wygrali z Luxtorpedą II Piekarnia Krystyna. Oni w tym meczu również zdobyli bramkę, jej autorem był Marcin Turak. To jednak dało im przedostatnią pozycję, ponieważ na zawody nie stawiła się drużyna Lumaro U-19 i tym samym ich rywale doliczali kolejno 3 punkty.

GRUPA "B"
Westovia Okna Pawłowski ― Luxtorpeda Control Process 1-2 Dariusz Żaba - Bartłomiej Kieroński, Tomasz Gierlik
Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna ― Lumaro U-19 5-0 wo.
Zakład Poprawczy ― Dalian Talent Żabno 1-1 Mateusz Góral - Wojciech Kruk
Luxtorpeda Control Process ― Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna 1-0 Daniel Możny
Westovia Okna Pawłowski ― Dalian Talent Żabno 3-0 2x Filip Wójcik, Konrad Fryś
Lumaro U-19 ― Zakład Poprawczy 0-5 wo.
Westovia Okna Pawłowski ― Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna 3-0 Konrad Fryś, Filip Wójcik, Dariusz Żaba
Luxtorpeda Control Process ― Zakład Poprawczy 0-0 
Lumaro U-19 ― Dalian Talent Żabno 0-5 wo.
Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna ― Zakład Poprawczy 1-3 Janusz Haba - Mateusz Góral, Krzysztof Barszcz, Dominik Uchwat
Westovia Okna Pawłowski ― Lumaro U-19 5-0 wo.
Luxtorpeda Control Process ― Dalian Talent Żabno 4-0 2x Daniel Chrzan, 2x Bartłomiej Kieroński 
Westovia Okna Pawłowski ― Zakład Poprawczy 5-0 2x Konrad Fryś, Filip Wójcik, Dariusz Żaba, Kamil Kociara
Luxtorpeda Control Process ― Lumaro U-19 5-0 wo.
Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna ― Dalian Talent Żabno 1-3 Marcin Turak - Kamil Borkowski, 2x Wojciech Kruk

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Luxtorpeda Control Process 13 12-1
2. Westovia Okna Pawłowski 12 17-2
3. Zakład Poprawczy 8 9-7
4. Dalian Talent Żabno 7 9-9
5. Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna 3 7-10
6. Lumaro U-19 0 0-25

AFT i Gryf grają dalej
Przygotowania do wigilijnego stołu przeszkodziły drużynie FRB Stasiak w udziale w Pucharze Ligi sezonu 2013/2014. Zubożała grupa "C" szybko więc rozegrała swoje mecze, a najważniejszy mecz była na samym początku. Lepiej rozpoczęła i zakończyła Akademia Futsal Tarnów pokonując Gryf Borzęcin. Na zaskakujący strzał Dawida Nowaka odpowiedział Mariusz Zabiegała, ale w samej końcówce Artur Barszcz wykorzystał błąd bramkarza i sprytnie wpakował piłkę do siatki. Gracze AFT MPEC wygrali kolejne swoje mecze i z kompletem awansowali do dalszej fazy. Borzęcanie mieli problemy również z rezerwami Akademii i ich również nie zdołali pokonać, bezbramkowo remisując. Kolejne mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść i pewnie awansowali do 1/8 finału. Dzielnie walczyły pozostałe drużyny, ale niespodzianki sprawić się nie udało. Ostatecznie to Alumax Śmigno zajął trzecią lokatę, a stało się to dzięki zwycięstwu 2-1 nad AFT II MBM. Gole Piotra Kołtonia były odpowiedzią na piękną bramkę Bartłomieja Matrasa. Crazy Team choć zajęło przedostatnią pozycję to największe szanse mieli w konfrontacji z faworytami. W obu przypadkach na prowadzenie wyprowadzał się Grzegorz Witek, ale Robert Płachno w meczu z Gryfem nie pozwolił na niespodziankę. W meczu z AFT do remisu doprowadził ich kapitan, który swoje pierwsze futsalowe kroki stawiał w ... Crazy Team. Ta bramka miała więc symboliczne znaczenie, a "krejozli" dobił ostatecznie Rafał Sieńczak.

GRUPA "C"
Gryf Borzęcin ― AFT MPEC 1-2 Mariusz Zabiegała - Dawid Nowak, Artur Barszcz
FRB Stasiak ― Crazy Team 0-5 wo.
AFT MPEC II MBM ― Alumax Śmigno 1-2 Bartłomiej Matras - 2x Piotr Kołton
AFT MPEC ― FRB Stasiak 5-0 wo.
Gryf Borzęcin ― Alumax Śmigno 3-1 Krystian Białek, 2x Robert Płachno - Piotr Kołton
Crazy Team ― AFT MPEC II MBM 0-0
Gryf Borzęcin ― FRB Stasiak 5-0 wo.
AFT MPEC ― AFT MPEC II MBM 1-0 Artur Barszcz
Crazy Team ― Alumax Śmigno 0-0
FRB Stasiak ― AFT MPEC II MBM 0-5 wo.
Gryf Borzęcin ― Crazy Team 4-2 2x Robert Płachno, Mariusz Zabiegała, Adam Zawada - Grzegorz Witek, Mateusz Wilk
AFT MPEC ― Alumax Śmigno 3-1 Artur Barszcz, 2x Rafał Sieńczak - Krystian Kurek
Gryf Borzęcin ― AFT MPEC II MBM 0-0
AFT MPEC ― Crazy Team 2-1 Marcin Szczerba, Rafał Sieńczak - Grzegorz Witek
FRB Stasiak ― Alumax Śmigno 0-5 wo.

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. AFT MPEC 15 13-3
2. Gryf Borzęcin 10 13-5
3. Alumax Śmigno 7 9-7
4. AFT MPEC II MBM 5 6-3
5. Crazy Team 5 8-6
6. FRB Stasiak 0 0-25

Grupa "D" rozegrana po mistrzowsku
Aktualny mistrz Tarnowskiej Ligi Futsalu MPETROL, Topicar Auto Części był głównym kandydatem do awansu wraz z drugim pierwszoligowcem, Panoramą GSM. Obie zgodnie awansowały do dalszej fazy rozgrywek, a w meczu inauguracyjnym pomiędzy tymi drużynami obyło się bez bramek. W kolejnych spotkaniach stopniowo się rozkręcali, a piłka w większości była w ich posiadaniu. "Mechanicy" rozpoczęli od zwycięstwa 1-0, a autorem gola był Krzysztof Gładysz. Ten sam zawodnik punktował w innych spotkaniach, a jego koledzy również zdołali co najmniej raz wpakował piłkę do siatki. Częściej czynił to jednak Damian Świątek, który w szczególności upatrzył sobie Crvenę Zvezda aplikując jej hattricka. Panorama zaś potknęła się remisując ze wspomnianą "czerwoną gwiazdą", ale ocucenie nastąpiło w kolejnych meczach. W meczu z Pawęzów Razem dwa gole padły łupem Konrada Stańczyka, ale kibice oklaskiwali gola Kamila Wilka, który spod własnej bramki równo z syreną wpakował piłkę do siatki. Te wspomniane dwie drużyny zajęły ostatecznie czwartą i piątą lokatę inkasując po 5 punktów. W meczu tych drużyn był bezbramkowy remis. Wyprzedził ich bowiem Sprint Pasieka Otfinowska, a przez chwilę liczył się w stawce o awans. Marcin Daniel jednak tylko w pierwszych meczach był skuteczny, a druga część grupy "D" już nie była dla nich udana. Najsłabiej wypadł natomiast Prestiż Auuto Serwis zdobywając jeden punkt w pierwszym meczu. Zdobyli również jednego gola, a jego autorem był Tomasz Cygan skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny.

GRUPA "D"
Topicar Auto Części ― Panorama GSM 0-0
Crvena Zvezda ― Sprint Pasieka Otfinowska 0-1 Marcin Daniel
Prestiż Auto Serwis ― Pawęzów Razem 0-0 
Panorama GSM ― Crvena Zvezda 1-1 Dawid Sikorski - Daniel Brożek
Topicar Auto Części ― Pawęzów Razem 1-0 Krzysztof Gładysz
Sprint Pasieka Otfinowska ― Prestiż Auto Serwis 2-0 Piotr Wrona, Marcin Daniel
Topicar Auto Części ― Crvena Zvezda 4-0 Krzysztof Gładysz, 3x Damian Świątek 
Panorama GSM ― Prestiż Auto Serwis 2-0 Marcin Furmański, Kamil Wilk
Sprint Pasieka Otfinowska ― Pawęzów Razem 0-2 Konrad Piesyk, Maciej Plezia
Crvena Zvezda ― Prestiż Auto Serwis 2-1 Piotr Lasota, Daniel Brożek - Tomasz Cygan
Topicar Auto Części ― Sprint Pasieka Otfinowska 1-0 Sebastian Koziołek
Panorama GSM ― Pawęzów Razem 3-0 Kamil Wilk, 2x Konrad Stańczyk
Topicar Auto Części ― Prestiż Auto Serwis 5-0 Daniel Przydział, Damian Świątek, Artur Prokop, Krzysztof Gładysz, Tomasz Mikoś
Panorama GSM ― Sprint Pasieka Otfinowska 1-0 Dawid Szczerba
Crvena Zvezda ― Pawęzów Razem 0-0 

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Topicar Auto Części 13 11-0
2. Panorama GSM 11 7-1
3. Sprint Pasieka Otfinowska 6 3-4
4. Pawęzów Razem 5 2-4
5. Crvena Zvezda 5 3-7
6. Prestiż Auto Serwis 1 1-11

Trzecioligowiec awansował z grupy "E" 
Do batalii o awans w Pucharze Ligi wkroczył wicemistrz Tarnowskiej Ligi Futsalu MPETROL i bez wątpienia był głównym faworytem. Swoją rolę wypełnił, ale nie obeszło się to bez małych problemów. Zaczęli jednak zgodnie z planem i na inaugurację wygrali 3-0. Później jednak nastąpił bezbramkowy remis z Białą Gwiazdą i popis nieskuteczności ... szczególnie czwartoligowca. W derbach Lumaro górą wicemistrzowie, lecz z rezerwami Panoramy mimo prowadzenia oddali je niespodziewanie rywalowi. Swój awans przypieczętowali jednak z ostatnim w tabeli IMAV aplikując im aż pięć bramek. Trzy z nich zdobył Marcin Tubek, który łącznie pięć razy trafiał do siatki stając się najskuteczniejszym zawodnikiem grupy "E". To im zapewniło awans z drugiego miejsca, a rewelacją turnieju była wspomniana Panorama GSM II. Grając bez zawodników z pierwszej drużyny nie była faworytem, a jednak to pozwoliło im na pokonywanie kolejnych przeszkód. Z pewnością dużą rolę odegrał Sławomir Tułacz, który niemal w każdym pojedynku nękał bramkarza zdobywając gola. Nie udało się mu jedynie w ostatnim pojedynku, gdzie jego drużyna pewna awansu przegrała z MUKSem w konfrontacyjnym pojedynku trzecioligowców. W tym meczu padła jedna bramka, a zdobył ją bramkarz Kacper Zapała na 7 sekund przed końcem. Dla Przystani było to jednak tylko pocieszenie i awans na trzecią lokatę, nie dającą awansu. Na czwartym uplasowały się rezerwy Lumaro, a na piątym Biała Gwiazda. Czwartoligowiec zaprezentował się dobrze, ale nieskutecznie i ten element dał im trzy kolejne remisy. Dopiero w czwartym meczu zdołał wygrać po golach Dawida Dynaka i Karola Krupy, by na zakończenie przegrać z Lumaro II, a jedynym trafieniem popisał się Marcin Hebda. Tabelę zamknął IMAV, a jedynego gola dla nich zdobył Krzysztof Gwóźdź.     

GRUPA "E"
Lumaro Elbud ― MUKS Przystań 3-0 Marcin Tubek, Konrad Barwacz, Adrian Czyż
Lumaro II ― Panorama GSM II 0-2 Sławomir Tułacz, Jakub Sikorski
IMAV ― Biała Gwiazda 0-0 
MUKS Przystań ― Lumaro II 2-1 Łukasz Kubisztal, Jacek Malisz - Krzysztof Rzepka
Lumaro Elbud ― Biała Gwiazda 0-0 
Panorama GSM II ― IMAV 2-0 Sławomir Tułacz, Dominik Kwater
Lumaro Elbud ― Lumaro II 4-2 Marcin Tubek, Konrad Barwacz, Adrian Czyż, Szymon Adamski - Krzysztof Rzepka, Marcin Hebda
MUKS Przystań ― IMAV 1-0 Szymon Kuczek
Panorama GSM II ― Biała Gwiazda 1-1 Sławomir Tułacz - Bartłomiej Frąc
Lumaro II ― IMAV 2-1 Marcin Hebda, Marcin Sitko - Krzysztof Gwóźdź 
Lumaro Elbud ― Panorama GSM II 1-2 Adrian Czyż - Maciej Ciężadło, Sławomir Tułacz
MUKS Przystań ― Biała Gwiazda 1-2 Szymon Kuczek - Dawid Dynak, Karol Krupa
Lumaro Elbud ― IMAV 5-0 3x Marcin Tubek, Szymon Adamski, Piotr Szosta
MUKS Przystań ― Panorama GSM II 1-0 Kacper Zapała
Lumaro II ― Biała Gwiazda 1-0 Marcin Hebda

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Panorama GSM II 10 7-3
2. Lumaro Elbud 10 13-4
3. MUKS Przystań 9 5-6
4. Lumaro II 6 6-9
5. Biała Gwiazda 5 3-3
6. IMAV 1 1-10

Kiepska forma studentów 
Z powodu braków kadrowych, drużyna Crazy II Nowy Team nie była w stanie skompletować kadry i swoje mecze zmuszona była oddać walkowerem. Tym samym droga do awansu stała się otworem dla pięciu pozostałych drużyn, a wśród nich faworytami wydawali się pierwszoligowcy. Kiepska forma studentów PWSZ była jednak na tyle widoczna, że nie zdołali oni zdobyć ani jednej bramki. Bezbramkowy remis z drugim czwartoligowcem (pierwszym wspomniane Crazy II) nie przynosi im dumy. Odpadli więc z kretesem, a drugi z faworytów nie bez problemów wywalczył promocję do 1/8 finału Pucharu Ligi 2013/2014. Tygryski rozpoczęły zmagania od remisu i porażki ze Street Football Elzat, więc musiał wygrać kolejne dwa pojedynki, by awansować. Dopięli swego i dwukrotnie wygrali zdobywając po jednej bramce, a czynili to Marcin Jarząb i Dawid Szatko. Wspomniany "street" świetnie radził sobie od początku i ze spokojem rozgrywał kolejne mecze. Królem polowania okazał się Damian Orawiec, który trzykrotnie zaskakiwał rywali przeciwnika, a jego przyjaciel Łukasz Piska z asystenta raz przerodził się w snajpera. Stało się to w meczu z Relax, ale jego bramka nie zapewniła kompletu punktów. Albowiem równo z końcową syreną do remisu doprowadził Tomasz Kapustka. Gracze z Zaczarnia zajęli ostatecznie trzecią lokatę wyprzedzając OSP Żabno, choć obie zgromadziły po 8 punktów. Decydujące okazało się być spotkanie bezpośrednie, a w którym solową partię rozegrał Michał Jagiełło, a obie jego trafienia były wręcz doskonałe. "Strażacy" zdołali odpowiedzieć golem Konrada Wróbla, ale w tym meczu punktów nie zdobyli. Jedyny komplet zainkasowali natomiast w meczu ze studentami, a rodzinny klan Wróblów znów dał o sobie znać. Tym razem Jakub Wróbel i Filip Wróbel zanotowali po jednym oczku.

GRUPA "F"
AZS PWSZ ― Street Football Elzat 0-1 Damian Orawiec
Tygryski ― OSP Żabno 0-0 
Crazy II Nowy Team ― Relax Zaczarnie 0-5 
Street Football Elzat ― Tygryski 1-0 Damian Orawiec
AZS PWSZ ― Relax Zaczarnie 0-0 
OSP Żabno ― Crazy II Nowy Team 5-0
AZS PWSZ ― Tygryski 0-1 Dawid Szatko
Street Football Elzat ― Crazy II Nowy Team 5-0
OSP Żabno ― Relax Zaczarnie 1-2 Konrad Wróbel - 2x Michał Jagiełło
Tygryski ― Crazy II Nowy Team 5-0 
AZS PWSZ ― OSP Żabno 0-2 Jakub Wróbel, Filip Wróbel
Street Football Elzat ― Relax Zaczarnie 1-1 Łukasz Piska - Tomasz Kapustka
AZS PWSZ ― Crazy II Nowy Team 5-0
Street Football Elzat ― OSP Żabno 1-1 Damian Orawiec - Bartłomiej Motyka
Tygryski ― Relax Zaczarnie 1-0 Marcin Jarząb

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Street Football Elzat 11 9-2
2. Tygryski 10 7-1
3. Relax Zaczarnie 8 8-3
4. OSP Żabno 8 9-3
5. AZS PWSZ 4 5-4
6. Crazy II Nowy Team 0 0-25

Spaw-Mar bez zwycięstwa 
Zdecydowanym faworytem grupy "G" był Spaw-Mar i niewątpliwie oni sami też byli o tym przekonani. To jednak zadziałało na ich niekorzyść i prawdopodobnie ta pewność siebie dała się we znaki i we wszystkich pięciu spotkaniach zdołali jedynie dwukrotnie umieścić piłkę w siatce doznając trzech porażek i notując dwa remisy. Te punkty zarobili z teoretycznie najsłabszymi, bo czwartoligowy Behaton Faster Team i trzecioligowa (B)oca Czemarol Mado do takich należą. Z pierwszym rywalem na bramkę Kamil Szumlańskiego odpowiedział Wojciech Szkotak, a w drugim sytuacja się odwróciła, gdy w ostatnim występie wydawało się, że po strzale Marka Nalepki z przedłużonego rzutu karnego "spawacze" odniosą honorowe zwycięstwo. Nie pozwolił na to jednak Patryk Maciosek, który po wznowieniu gry popisał się solową akcją doprowadzając do remisu. Z pierwszym rywalem na bramkę Kamil Szumlańskiego odpowiedział Wojciech Szkotak, a w drugim sytuacja się odwróciła, gdy w ostatnim występie wydawało się, że po strzale Marka Nalepki z przedłużonego rzutu karnego "spawacze" odniosą honorowe zwycięstwo. Nie pozwolił na to jednak Patryk Maciosek, który po wznowieniu gry popisał się solową akcją doprowadzając do remisu. Z pozostałymi rywalami Spaw-Mar przegrywał 0-1. Wszystko zaczęło się od porażki z Topicar II, a jedyną bramkę wtedy zdobył Sławomir Marek. Rezerwy mistrza TLF w pozostałych meczach również udanie się zaprezentowały odnosząc w sumie cztery zwycięstwa, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Michał Zborowski. Awansowali z pierwszego miejsca, a jedyne potknięcie zaliczyli z drugim faworytem do awansu, Kocik Grabówka. Ci wygrali ten pojedynek 3-0 po golu Mateusza Noska oraz dwóch Bartłomieja Krużel i także wywalczyli awans notując trzy zwycięstwa. Bardzo dobrze radziły sobie drużyny III ligi, ale ani (B)oca Czemarol Team, ani MIMEDIA/AGIFA nie zdołały wywalczyć awansu, a do pełni szczęści zabrakło 2 punktów. O trzecim miejscu zadecydował bezpośredni pojedynek, a w nim zadecydował jedyny gol autorstwa Wacława Macioska. Tuż za nimi piąte miejsce wywalczył czwartoligowy Behaton, a swój sukces mierzy pojedynkami z pierwszoligowymi drużynami. Remis ze "spawaczami" i zwycięstwo z Kocik Grabówka napawają optymizmem. W tym ostatnim meczu Mariusz Grzywa odpowiedział na strzał Jacka Budzika, ale Dorian Serafiński zapewnił im historyczne zwycięstwo.     

GRUPA "G"
Spaw-Mar ― Topicar II 0-1 Sławomir Marek
Kocik Grabówka ― MIMEDIA/AGIFA 1-2 Mateusz Nosek - Dawid Murczek, Kamil Kubis
(B)oca Czemarol Mado ― Behaton Faster Team 2-0 2x Wacław Maciosek
Topicar II ― Kocik Grabówka 0-3 Mateusz Nosek, 2x Bartłomiej Krużel
Spaw-Mar ― Behaton Faster Team 1-1 Wojciech Szkotak - Kamil Szumlański
MIMEDIA/AGIFA ― (B)oca Czemarol Mado 0-1 Wacław Maciosek
Spaw-Mar ― Kocik Grabówka 0-1 Bartłomiej Krużel
Topicar II ― (B)oca Czemarol Mado 1-0 Michał Zborowski
MIMEDIA/AGIFA ― Behaton Faster Team 0-0 
Kocik Grabówka ― (B)oca Czemarol Mado 4-1 3x Mateusz Nosek, Bartłomiej Krużel - Filip Sijka
Spaw-Mar ― MIMEDIA/AGIFA 0-1 Piotr Baca
Topicar II ― Behaton Faster Team 6-2 3x Michał Zborowski, Andrzej Kołbasiuk, Sławomir Marek - Dorian Serafiński, Janusz Drobot 
Spaw-Mar ― (B)oca Czemarol Mado 1-1 Marek Nalepka - Patryk Masiosek
Topicar II ― MIMEDIA/AGIFA 1-0 Paweł Jarosz
Kocik Grabówka ― Behaton Faster Team 1-2 Mariusz Grzywa - Jacek Budzik, Dorian Serafiński

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Topicar II 12 9-5
2. Kocik Grabówka 9 10-5
3. (B)oca Czemarol Mado 7 5-6
4. MIMEDIA/AGIFA 7 3-3
5. Behaton Faster Team 5 5-10
6. Spaw-Mar 2 2-5

Kolejny pierwszoligowiec za burtą
Kapro Azoty w meczu otwarcia ostatniej grupy "H" Pucharu Ligi TLF sezonu 2013/2014 zagrały bardzo poprawnie pokonując wydawałoby się najtrudniejszego rywala 2-0. Wygrali również derby Azotów z Koltarem i czwartoligowe Zakłady Mechaniczne. Jednak katem okazały się drużyny Kocik Grabówka II i Wodneharce.eu. O ile można polemizować, że porażka z drużyną z II ligi jest możliwa do wkalkulowania to jednak porażka z trzecioligowcem już taka oczywista do przewidzenia nie jest. Pogromcą okazał się być bardzo doświadczony Marcin Gąsior, który dwukrotnie pakował piłkę do siatki zamykając pierwszoligowemu Kapro drzwi do awansu. On sam zdobył także hattricka w meczu z "kolejarzami", a łącznie zdobył sześć goli stając się wiceliderem klasyfikacji strzelców. Jego Wodneharce.eu potknęła się tylko na początku przegrywając z teoretycznie najsłabszymi "Mechanicznymi", ale później ich forma zdecydowanie wzrastała z meczu na mecz. Mając pozycję lidera nie chcieli jej stracić w swoim ostatnim pojedynku przeciwko Gawro, a do pełni szczęścia wystarczał im remis. "Gawrony" również świadomi tego, że remis daje im awans to na parkiecie nie było "szarpaniny", a raczej ustabilizowana gra w defensywie i nieliczne ataki, co nie przyniosło efektów bramkowych. Gawro dysponując wyrównanym składem miało jednak cichego bohatera, a był nim autor pięciu trafień Mateusz Groński. Grabówka nieco namieszała w tej grupie, szczególnie faworytowi Kapro, z którym wygrała 1-0 po strzale Artura Wiśnickiego, ale nie zdołała uzyskać przepustki do fazy pucharowej. Niżej od nich znaleźli się Zakłady Mechaniczne i Koltar. Tych pierwszych aktywność Adriana Sroki zapewniła cztery punkty, zdobywając ważnego gola we wspomnianym zwycięskim dla nich pojedynku. Później w meczu o 5 miejsce zdobył także gola, choć Koltar wyrównał za sprawą Marcina Armatysa.

GRUPA "H"
Gawro ― Kapro Azoty 0-2 Dawid Kurtyka, Robert Siemieniec
Koltar ― Kocik Grabówka II 1-1 Marcin Armatys - Paweł Siedlik
Wodneharce.eu ― Zakłady Mechaniczne 1-2 Marcin Gąsior - Adrian Sroka, Grzegorz Urasiński
Kapro Azoty ― Koltar 3-1 Roman Mikołajczak, Artur Biały, Karol Gurgul - Robert Grajdura
Gawro ― Zakłady Mechaniczne 2-0 Mateusz Groński, Marcin Jarosz
Kocik Grabówka II ― Wodneharce.eu 0-3 Grzegorz Wrona, Bartłomiej Wojcieszek, Mirosław Sekuła
Gawro ― Koltar 3-1 2x Mateusz Groński, Marcin Jarosz - Grzegorz Zachara
Kapro Azoty ― Wodneharce.eu 0-2 2x Marcin Gąsior
Kocik Grabówka II ― Zakłady Mechaniczne 4-0 Kamil Niemczura, Maciej Cichocki, 2x Artur Wiśnicki
Koltar ― Wodneharce.eu 1-3 Piotr Kwarciński - 3x Marcin Gąsior
Gawro ― Kocik Grabówka II 3-2 2x Mateusz Groński, Krzysztof Jabłoński - Rafał Kawula, Adrian Pasek
Kapro Azoty ― Zakłady Mechaniczne 3-1 3x Artur Biały - Paweł Tomaszewski
Gawro ― Wodneharce.eu 0-0
Kapro Azoty ― Kocik Grabówka II 0-1 Artur Wiśnicki
Koltar ― Zakłady Mechaniczne 1-1 Marcin Armatys - Adrian Sroka

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny Pkt Bilans
1. Wodneharce.eu 10 9-3
2. Gawro 10 8-5
3. Kapro Azoty 9 8-5
4. Kocik Grabówka II 7 8-7
5. Zakłady Mechaniczne 4 4-11
6. Koltar 2 5-11

FINAŁY 10 styczeń 2014

Topicar kolekcjonuje trofea
Faza finałowa Pucharu Ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu MPETROL sezonu 2013/2014 dobiegła końca, a Topicar Auto Części skolekcjonował kolejne trofeum. Zanim jednak do tego musieli najpierw ograć Gryf Borzęcin w 1/8 finału. To jednak nie było najłatwiejsze zadanie tym bardziej, że Rafał Ciesielski zaskoczył ich precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Dopiero ten "policzek" pobudził ich do działania i Sebastian Koziołek oraz Damian Świątek dali mistrzom zwycięstwo. Do półfinału awansowali po zwycięstwie nad Kocik Grabówka, który wcześniej wyeliminował trzecioligowe Wodneharce.eu po golu Paytyka Szatko. Czekając na swojego rywala w półfinale, czekali na inne rozstrzygnięcia, a głównym kandydatem było Lumaro Elbud. Ci zaś mieli spore problemy ze Street Football, ale ostatecznie wygrali w rzutach karnych. Najładniejszego gola nie tylko w tym meczu, ale w całych finałach zdobył Patryk Opioła, a oklaskiwała go dość licznie zebrana publiczność. "Lumarowcy" do półfinału awansowali jednak już bez problemu ogrywając Luxtorpedę Control Process 5-1. Ci zaś po strzale Łukasza Węgrzyna wygrywali niemal do samego końca z Rock N` Roll, a tuż przed końcowym gwizdkiem do remisu doprowadził Leszek Janicki. Rzuty karne lepiej egzekwowali jednak "pysie". Do półfinału awansował również PROREM, który najpierw mierzył się z Westovią Okna Pawłowski, a Robert Witek i Grzegorz Smolik zapewnili im dwubramkową przewagę. Gola kontaktowego zdobył Łukasz Chrobak, ale zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu. Również z Tygryskami rozprawili się pokonując ich 2-0 po strzałach Rogera Radlińskiego i Jarosława Hajduka. Ci zaś w 1/8 finału pokonali Panoramę GSM II, a jedynego gola zdobył Marcin Jarząb. Droga czwartego półfinalisty również była pokrętna. Szczególnie w pierwszym meczu, kiedy to wymiana ciosów z AFT MPEC nie przyniosła efektów bramkowych, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Pierwszoligowiec okazał się jednak skuteczniejszy w tym elemencie i rozpędzony pokonał także Topicar II. Tam dwukrotnie do siatki trafił Marcin Furmański zapewniając im awans. "Mechanicy" liczyli wprawdzie na coś więcej, ale musieli się zadowolić ćwierćfinałem, dzięki ograniu Gawro 1-0 po bramce Michała Zborowskiego. Strefa medalowa elektryzuje wszystkie rozgrywki i także w Pucharze Ligi każdy się już liczył z tym, że utrata bramki może przekreślić ich nadzieje na triumf. Grupa Azoty PROREM i Panorama GSM doskonale zdawali sobie z tego sprawę i defensywa odgrywała najważniejszą rolę. Swój los pozostawili więc bramkarzom i strzelcom rzutów karnych. W nich lepiej poradzili sobie gracze z Azotów i to oni awansowali do finału. Mecz Lumaro Elbud ― Topicar Auto Części mógłby równie dobrze być ostatnim w tym rozgrywkach, ale drabinka spowodowała, że tylko jedna z nich mogła tam zagrać. Szymon Adamski uszczęśliwił swoich kolegów, ale nie zdołali utrzymać tego wyniku, a do remisu doprowadził niezawodny Damian Świątek. Znów rzuty karne musiały zdecydować o ich losie, a lepiej sobie poradził Topicar. W meczu o trzecie miejsce Dawid Sojda jako jedyny wpakował piłkę do siatki i Lumaro zajęło najniższe miejsce na podium. Ostatni mecz znów był raczej rozważną, poukładaną grą, aniżeli próbą desperackich ataków, by osiągnąć cel. Po raz ostatni więc drużyny musiały przystąpić do rzutów karnych, a w nich obie strony jednakowo zdobywali gole. Ostatecznie jednak Topicar Auto Części był o ten jeden strzał skuteczniejszy u kolejny triumf znalazł się w ich posiadaniu. Puchar Ligi zdobyli już po raz drugi sięgając wcześniej w 2009 roku.
 

1/8 finału
I=1A-2B 19:30 Grupa Azoty PROREM ― Westovia Okna Pawłowski 2-1 Robert Witek, Grzegorz Smolik - Łukasz Chrobak
J=2A-1B 19:42 Rock N` Roll ― Luxtorpeda Control Process 1-1, 2-3 Leszek Janicki - Łukasz Węgrzyn
K=1C-2D 19:54 AFT MPEC ― Panorama GSM 0-0, 1-3
L=2C-1D 20:06 Gryf Borzęcin ― Topicar Auto Części 1-2 Rafał Ciesielski - Sebastian Koziołek, Damian Świątek
M=1E-2F 20:18 Panorama GSM II ― Tygryski 0-1 Marcin Jarząb
N=2E-1F 20:30 Street Football Elzat ― Lumaro Elbud 2-2, k. 2-3 Łukasz Piska, Patryk Opioła - Dawid Sojda, Szymon Adamski
O=1G-2H 20:42 Topicar II ― Gawro 1-0 Michał Zborowski
P=2G-1H 20:54 Kocik Grabówka ― Wodneharce.eu 1-0 Patryk Szatko

1/4 finału
I―M 21:20 Grupa Azoty PROREM ― Tygryski 2-0 Roger Radliński, Jarosław Hajduk
J―N 21:32 Luxtorpeda Control Process ― Lumaro Elbud 1-5 Bartłomiej Kieroński - 2x Dawid Sojda, Szymon Adamski, Konrad Barwacz, Piotr Szosta
K―O 21:44 Panorama GSM ― Topicar II 2-0 2x Marcin Furmański
L―P 21:56 Topicar Auto Części ― Kocik Grabówka 2-1 2x Damian Świątek - Bartłomiej Krużel

1/2 finału
I/M-K/O 22:15 Grupa Azoty PROREM ― Panorama GSM 0-0, k. 2-1
J/N-L/P 22:27 Lumaro Elbud ― Topicar Auto Części 1-1, k. 2-3 Szymon Adamski - Damian Świątek

o 3 m 22:39 Panorama GSM ― Lumaro Elbud 0-1 Dawid Sojda

Finał: 22:51 Grupa Azoty PROREM ― Topicar Auto Części 0-0, k. 5-6

 

Puchar Ligi 2013/2014:
1 miejsce - Topicar Auto Części
2 miejsce - Grupa Azoty PROREM
3 miejsce - Lumaro Elbud

 

Strzelcy:
8 goli
1. Roger Radliński - Grupa Azoty PROREM
2. Damian Świątek - Topicar Auto Części
 

6 goli
3. Marcin Gąsior - Wodneharce.eu

5 goli
4. Szymon Adamski - Lumaro Elbud
Mateusz Groński - Gawro
Bartłomiej Krużel - Kocik Grabówka
Mateusz Nosek - Kocik Grabówka
Marcin Tubek - Lumaro Elbud
Michał Zborowski  - Topicar II

4 gole
10. Artur Biały - Kapro Azoty
Konrad Fryś - Westovia Okna Pawłowski
Bartłomiej Kieroński - Luxtorpeda Control Process
Robert Płachno - Gryf Borzęcin
Dawid Sojda - Lumaro Elbud
Sławomir Tułacz - Panorama GSM II
Filip Wójcik - Westovia Okna Pawłowski

3 gole
17. Artur Barszcz - AFT MPEC
Konrad Barwacz - Lumaro Elbud
Adrian Czyż - Lumaro Elbud
Marcin Furmański - Panorama GSM
Krzysztof Gładysz - Topicar Auto Części
Piotr Grzyb - Kastalblech
Marcin Hebda - Lumaro II
Leszek Janicki - Rock N` Roll
Łukasz Kazik - Grupa Azoty PROREM
Piotr Kołton - Alumax Śmigno
Wojciech Kruk - Dalian Talent Żabno
Wacław Maciosek - (B)oca Czemarol Mado
Damian Orawiec - Street Football Elzat
Rafał Sieńczak - AFT MPEC
Piotr Szosta - Lumaro Elbud
Artur Wiśnicki - Kocik Grabówka II
Robert Witek - Grupa Azoty PROREM
Dariusz Żaba - Westovia Okna Pawłowski

2 gole
35. Marcin Armatys - Koltar
Daniel Brożek - Crvena Zvezda
Rafał Bryl - Rock N` Roll
Daniel Chrzan - Luxtorpeda Control Process
Marcin Daniel - Sprint Pasieka Otfinowska
Mateusz Góral - Zakład Poprawczy
Michał Jagiełło - Relax Zaczarnie
Marcin Jarosz - Gawro
Marcin Jarząb - Tygryski
Sebastian Koziołek - Topicar Auto Części
Szymon Kuczek - MUKS Przystań
Paweł Kukuś - INTERPROF
Sławomir Marek - Topicar II
Łukasz Piska - Street Football Elzat
Dariusz Rolewicz - Rock N` Roll
Krzysztof Rzepka - Lumaro II
Dorian Serafiński - Behaton Faster Team
Adrian Sroka - Zakłady Mechaniczne
Konrad Stańczyk - Panorama GSM
Alan Till - Westovia II Cerber
Kamil Wilk - Panorama GSM
Grzegorz Witek - Crazy Team
Mariusz Zabiegała - Gryf Borzęcin

1 gol
58. Piotr Baca - MIMEDIA/AGIFA
Krzysztof Barszcz - Zakład Poprawczy
Krystian Białek - Gryf Borzęcin
Mateusz Bibro - Kastalblech
Kamil Borkowski - Dalian Talent Żabno
Jacek Budzik - Behaton Faster Team
Damian Chudyba - INTERPROF
Maciej Cichocki - Kocik Grabówka II
Rafał Ciesielski - Gryf Borzęcin
Maciej Ciężadło - Panorama GSM II
Tomasz Cygan - Prestiż Auto Serwis
Janusz Drobot - Behaton Faster Team
Dawid Dynak - Biała Gwiazda
Bartłomiej Frąc - Biała Gwiazda
Tomasz Gierlik - Luxtorpeda Control Process
Robert Grajdura - Koltar
Mariusz Grzywa  - Kocik Grabówka
Wojciech Gucwa - Rock N` Roll
Karol Gurgul - Kapro Azoty
Krzysztof Gwóźdź - IMAV
Janusz Haba - Luxtorpeda Control Process
Jarosław Hajduk - Grupa Azoty PROREM
Krzysztof Jabłoński - Gawro
Paweł Jarosz - Topicar II
Tomasz Kapustka - Relax Zaczarnie
Rafał Kawula - Kocik Grabówka II
Kamil Kociara - Westovia Okna Pawłowski
Andrzej Kołbasiuk - Topicar II
Sławomir Krakowski - Kastalblech
Karol Krupa - Biała Gwiazda
Bartłomiej Kryczek - Rock N` Roll
Kamil Kubis - MIMEDIA/AGIFA
Łukasz Kubisztal - MUKS Przystań
Krystian Kurek - Alumax Śmigno
Dawid Kurtyka - Kapro Azoty
Jakub Kuzdra - Wice Team
Piotr Kwarciński - Koltar
Dominik Kwater - Panorama GSM II
Mateusz Lasota - Crvena Zvezda
Marcin Ligęza - Wice Team
Patryk Maciosek - (B)oca Czemarol Mado
Jacek Malisz - MUKS Przystań
Bartłomiej Matras - AFT MPEC II MBM
Roman Mikołajczak - Kapro Azoty
Tomasz Mikoś - Topicar Auto Części
Bartłomiej Motyka - OSP Żabno
Daniel Możny - Luxtorpeda Control Process
Dawid Murczek - MIMEDIA/AGIFA
Marek Nalepka - Spaw-Mar
Kamil Niemczura - Kocik Grabówka II
Dawid Nowak - AFT MPEC
Patryk Opioła - Street Football Elzat
Adrian Pasek - Kocik Grabówka II
Konrad Piesyk - Pawęzów Razem
Maciej Plezia - Pawęzów Razem
Daniel Przydział - Topicar Auto Części
Mirosław Sekuła - Wodneharce.eu
Sławomir Seremet - Wice Team
Paweł Siedlik - Kocik Grabówka II
Robert Siemieniec - Kapro Azoty
Filip Sijka - (B)oca Czemarol Mado
Dawid Sikorski - Panorama GSM
Jakub Sikorski - Panorama GSM II
Marcin Sitko - Lumaro II
Grzegorz Smolik - Grupa Azoty PROREM
Dawid Szatko - Tygryski
Patryk Szatko - Kocik Grabówka
Wojciech Szkotak - Spaw-Mar
Kamil Szumlański - Behaton Faster Team
Dawid Szczerba - Panorama GSM
Marcin Szczerba - AFT MPEC
Igor Ślęzak - Wice Team
Paweł Tomaszewski - Zakłady Mechaniczne
Marcin Turak - Luxtorpeda Control Process
Dominik Uchwat - Zakład Poprawczy
Grzegorz Urasiński - Zakłady Mechaniczne
Łukasz Węgrzyn - Luxtorpeda Control Process
Mateusz Wilk - Crazy Team
Bartłomiej Wojcieszek - Wodneharce.eu
Maciej Wójtowicz - Westovia II Cerber
Grzegorz Wrona - Wodneharce.eu
Piotr Wrona - Sprint Pasieka Otfinowska
Filip Wróbel - OSP Żabno
Jakub Wróbel - OSP Żabno
Konrad Wróbel - OSP Żabno
Grzegorz Zachara - Koltar
Kacper Zapała - MUKS Przystań
Adam Zawada - Gryf Borzęcin
 Puchar Ligi w Tarnowskiej Lidze Futsalu był od zawsze wiązany jako nieodłączna forma rozgrywek futsalu w Tarnowie. Formuła rozgrywek była różna, ale najlepsza z nich była pierwsza wersja i do niej właśnie Puchar Ligi sezonu 2013/2014 będzie wracał. Tym samym wystartują w nim wszystkie drużyn od I do IV ligi bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Istnieje jednak możliwość udziału drużyn z zewnątrz, a termin zgłoszeń upływa z dniem  4 grudnia. Wtedy też w biurze Sport Activ o godz. 12:00 odbędzie się losowanie i podział na grupy. W tych rozgrywkach wystartuje min. 47 drużyn podzielonych na 8 grup, a każda z nich liczy po 6 drużyn (jedna 5 drużyn). Do losowania zespoły przystąpią podzielone według koszyków, ustalonych przez Ranking TLF. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Terminy:
Grupa "A" - 11 grudzień - środa 19:30 - 23:00
Grupa "B" - 18 grudzień - środa 19:30 - 23:00
Grupa "C" - 23 grudzień - poniedziałek 18:30 - 22:00
Grupa "D" - 30 grudzień - poniedziałek 18:30 - 22:00
Grupa "E" - 2 styczeń - czwartek 19:30 - 23:00
Grupa "F" - 3 styczeń - piątek 19:30 - 23:00
Grupa "G" - 6 styczeń - poniedziałek 18:30 - 22:00
Grupa "H" - 8 styczeń - środa 19:30 - 23:00
Faza pucharowa: 1/8, 1/4, 1/2, finał - 10 styczeń - piątek 19:30 - 23:00

 

Koszyki - losowanie 4 grudzień, godz. 12:00

Koszyk 1:
1. Rock N` Roll
2. Westovia Okna Pawłowski
3. Gryf Borzęcin
4. Topicar Auto Części
5. Lumaro Elbud
6. AZS PWSZ
7. Spaw-Mar
8. Gawro

Koszyk 2:
1. Kapro Azoty
2. Luxtorpeda Control Process
3. Topicar II
4. Street Football Elzat
5. Panorama GSM
6. MUKS Przystań
7. Kastalblech
8. AFT MPEC

Koszyk 3:
1. Lumaro II
2. Tygryski
3. Crvena Zvezda
4. Kocik Grabówka
5. INTERFPROF
6. FRB Stasiak 
7. Luxtorpeda II Piekarnia Krystyna
8. Koltar

Koszyk 4:
1. Lumaro U-19
2. Kocik Grabówka II
3. MIMEDIA/AGIFA
4. Grupa Azoty PROREM
5. Sprint Pasieka Otfinowska
6. OSP Żabno
7. Panorama GSM II
8. Crazy Team

Koszyk 5:
1. Zakład Poprawczy
2. Westovia II Cerber
3. Wodneharce.eu
4. Crazy II Nowy Team
5. IMAV
6. (B)oca Czemarol Mado
7. Prestiż Auto Serwis
8. AFT MPEC II MBM

Koszyk 6:
1. Pawęzów Razem
2. Biała Gwiazda
3. Behaton Faster Team
4. Zakłady Mechaniczne
5. Alumax Śmigno
6. Dalian Talent Żabno
7. Relax Zaczarnie 
8. Wice Team

 

Regulamin:
1. Drużyny rozegrają mecze systemem każdy z każdym 1x 10 min.
2. Ostatnia minuta to czas netto (zatrzymywany).
3. Za zwycięstwo przysługuje drużynie 3 pkt, za remis 1 pkt, a porażka 0 pkt.
4. W fazie grupowej w przypadku, gdy drużyny będą miały taką samą ilość punktów, wówczas decyduje korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami, a następnie korzystniejsza różnica bramek, poŸniej większa ilość zdobytych bramek, a w ostatecznoœci rzuty karne (3 serie). W przypadku gdy jednakową ilość punktów zdobędzie więcej niż 2 zespoły, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniając wyniki wyłącznie pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
5. Awans do fazy pucharowej uzyskają dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. 
6. Kary: Wprowadza się dyskwalifikację za kartki: 2 żółta kartka: 1 mecz, każda następna: 1 mecz, czerwona kartka: dyskwalifikacja w zależności od decyzji Organizatora po konsultacji z kierownikami drużyn.
7. Drużyny mogą zgłosić do rozgrywek max. 15 zawodników, gdzie podczas jednego spotkania wystąpić może 12 zawodników. Wszyscy muszą być wpisani przed pierwszym meczem i obowiązuje on do końca zawodów bez możliwości dopisania kolejnych zawodników. Jeden zawodnik reprezentuje tylko jedną drużynę bez względu na ilość posiadanych drużyn rezerwowych.
8. Nagrody: 1 miejsce - torba i komplet strojów - 10 szt., 2 miejsce - 3x torba i piłka, 3 miejsce - 1x torba i 1 piłka. Rozdanie nagród nastąpi podczas Gali Futsalu 2014.
9. Obowiązuje regulamin rozgrywek Tarnowskiej Ligi Futsalu MPETROL 2013/2014 z poprawkami naniesionymi w niniejszym regulaminie.

Triumfatorzy Puchar Ligi:
1 miejsce: Car Service (2006, 2008), Inter-Gaz (2007), Topicar Auto Części (2009), Lumaro (2010), Gryf Borzęcin (2011), Rock N` Roll (2012), Westovia Okna Pawłowski (2013)
2 miejsce: Westovia Okna Pawłowski (2006), Expert Roczniak (2007), Rock N` Roll (2008, 2011), Czakram (2009), AFT (2010), Kocik Grabówka (2012), MIMEDIA (2013)
3 miejsce: Topicar Auto Części (2006), Rock N` Roll (2007), Tad-Bud (2008), OM Przystań (2009), Gaztar (2010), Westovia Okna Pawłowski (2011, 2012), OSP Żabno (2013)

Przed rokiem kolejność była następująca:
1 miejsce - Westovia Okna Pawłowski
2 miejsce - MIMEDIA
3 miejsce - OSP Żabno

król strzelców - Konrad Wróbel - OSP Żabno
najlepszy bramkarz - Tomasz Libera - Westovia Okna Pawłowski

Poprzednie edycje:
Puchar Ligi 2013
Puchar Ligi 2012
Puchar Ligi 2011
Puchar Ligi 2010
Puchar Ligi 2009
Puchar Ligi 2008
Puchar Ligi 2007
Puchar Ligi 2006
 


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów