facebook

pozostałe rozgrywki

Tarnowska Liga Futsalu Oldbojów
sezon 2014/2015

Tabela:

M-ce Nazwa Drużyny 1 GP 2 GP 3 GP Ogółem
1. Westovia - foto 3 5 5 13
2. de Luxe - foto 5 3 3 11
3. Topicar 1 4 4 9
4. Young Boys - foto 2 2 2 6
5. Kocik Grabówka - foto 4 1 1 6
6. Kapro Azoty - foto 1 1 1 3
7. IMAV - foto 1 1 1 3

 

1 miejsce (Mistrz): Westovia
2 miejsce (Wicemistrz): de Luxe
3 miejsce (II wicemistrz): TSA Topicar Auto Części
Najlepszy bramkarz: Marcin Jamróg
Westovia
Najlepszy strzelec: 1 Marek Nalepka - Westovia 13
2 Dariusz Majcher - de Luxe 10

 

III Grand Prix Oldbojów

25 marzec 2015

Westovia nie pozostawia złudzeń
Przed ostatnią serią Grand Prix oldbojów niemal pewne było, że de Luxe (czyt. Rock N` Roll) lub Westovia sięgną po zwycięstwo w rozgrywkach, a przepustką do tego miało być wyjście z grupy. Takie założenie było więc priorytetowe, a de Luxe rozpoczął od zwycięstwa z walecznym Young Boys. Kocik Grabówka liczyło zaś na awans z grupy i rywalizację o miejsce na podium. Nie zdołali jednak strzelić bramki, czym zremisowali z Kapro Azoty. W dodatku przegrali bezpośrednią batalię o półfinał i medale zostały już tylko w sferze marzeń. Na zakończenie zdołali jednak po raz drugi zremisować, co dało im ostatecznie trzecią pozycję w grupie. Kapro po straconej bramce z Young Boys zdołało wyrównać po strzale Zbigniewa Pożdał, a do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo dające im awans. Tego im się jednak nie udało, a w odpowiedzi uczynił to Marek Molczyk zapewniając swojej drużynie trzeci kolejny półfinał. W drugiej grupie zaś faworytem była Westovia i Topicar, a po "planowych" wygranych z drużyną IMAV nadszedł czas na bezpośrednie starcie. "Żabki" okazały się lepsze dwukrotnie pakując piłkę do siatki. IMAV w tym dniu nie zdołał przeszkodzić "mechanikom", co czynił w poprzedniej edycji, ale z kolei Westovii strzelili dwie bramki i jak się okazało było to jedyne stracone bramki tej drużyny. W pierwszym półfinale spotkał się de Luxe i Topicar, a jedni i drudzy mieli w planach kolejny finał. Ci pierwsi przeważali, lecz nie mogli udokumentować tego bramką, co wykorzystał Jarosław Hajduk i to jego team znów wyeliminował "rockandrollowców" awansując do finału. Kiedy Artur Koza zdobył gola w drugim meczu 1/2 finału to wówczas było niemal pewne, że jego Westovia osiągnie ostateczny triumf w rozgrywkach. Potwierdziły to gole Pawła Żaby i króla strzelców Marka Nalepki. Young Boys po raz trzeci zdołało awansować do tej fazy rozgrywek i po raz trzeci musieli się zadowolić czwartą lokatą. Tym razem de Luxe okazał się lepszy wygrywając 2-0. W finale Westovia nie pozostawiła złudzeń rywalom i wygrała 1-0 osiągając swój cel, sięgając po laur wśród oldbojów.     


Grupa A:
A1―A2 Young Boys ― de Luxe 0-1 (Rafał Bryl)
A3―A4 Kocik Grabówa ― Kapro Azoty 0-0
A1―A3 Young Boys ― Kocik Grabówa 1-0 (Grzegorz Kołodziej)
A2―A4 de Luxe ― Kapro Azoty 3-0 (2x Bartłomiej Kryczek, Rafał Bryl)
A1―A4 Young Boys ― Kapro Azoty 2-1 (Wojciech Pyrchla, Marek Molczyk - Zbigniew Pożdał)
A2―A3 de Luxe ― Kocik Grabówa 2-2 (Bartłomiej Klepacki, Rafał Bryl - Dariusz Knapik, Tomasz Bednarz)
 

Grupa B:
B1―B2 IMAV ― Topicar 0-2 (Krzysztof Gładysz, Janusz Mikuła)
B1―B3 IMAV ― Westovia 2-6 (Tomasz Kapturkiewicz, Andrzej Adamski - Artur Koza, Maciej Kukuś, Mariusz Żaba, 3x Marek Nalepka)
B2―B3 Topicar ― Westovia 0-2 (Artur Koza, Marcin Jamróg)
 

Półfinały:
A1m―B2m półfinał de Luxe - Topicar 0-1 (Jarosław Hajduk)
A2m―B1m półfinał Young Boys - Westovia 0-3 (Artur Koza, Paweł Żaba, Marek Nalepka)
 

Mecz o 3 miejsce:
de Luxe - Young Boys 2-0 (Bartłomiej Klepacki, Dariusz Majcher)
 

Finał:
Topicar - Westovia 0-1 (Marek Nalepka)
 

 

II Grand Prix Oldbojów

11 marzec 2015

Topicar połowicznie zrehabilitowany
Mocno zdeterminowany do drugiego Grand Prix Tarnowskiej Ligi Oldbojów przystąpił Topicar. Po odpadnięciu w grupie dwa tygodnie temu tym razem przeszedł jak burza z kompletem zwycięstw przez rozgrywki grupowe. Widać było pełną mobilizację po nieudanym występie. Kapro Azoty tym razem w planach miało wyższe cele, lecz ponownie zakończyli rozgrywki w fazie grupowej. Po dobrym początku zwycięstwie nad IMAV 3-0 gdzie hattrickiem popisał się Grzegorz Urasiński musieli uznać wyższość Topicaru 0-1. W ostatnim pojedynku decydującym o drugiej pozycji zanotowali remis co premiowało drużynę Yung Boys. Ci ostatni awans uzyskali zresztą dzięki większej ilości strzelonych bramek ponieważ bilans i punkty były identyczne z Kapro. Ostatnie miejsce przypadło w grupie "A" drużynie IMAV. Najbliżsi zwycięstwa byli oni w pojedynku z Topicarem gdzie prowadzili już po strzale Andrzeja Adamskiego. Końcówka jednak należała do Topicaru. W drugiej grupie spotkała się czołowa trójka z pierwszego Grand Prix. W pierwszym pojedynku rozegrana została powtórka pierwszego finału i ponownie de Luxe wygrała z nieskutecznym Kocikiem Grabówka 1-0 po trafieniu Bartłomieja Kryczka. W kolejnym de Luxe i Westovia podzielili się punktami. W ostatnim lepsza okazała się Westovia i dzięki zwycięstwu 2-1 nad Kocikiem zajęła pierwsza pozycję w grupie. Pierwszy półfinał zwiastował emocje na miarę finału. De Luxe dwukrotnie wychodzili za sprawą Dariusza Majchera na prowadzenie i dwukrotnie Topicar zdołał doprowadzić do remisu po golach Mariana Kołodzieja i Artura Prokopa. Dodatkowo w pojedynku tym padła najładniejsza bramka turnieju kiedy to Dariusz Majcher z powietrza z półobrotu trafił obok bramkarza Topicaru. W rzutach karnych nieomylni okazali się "mechanicy" i to oni zameldowali się jako pierwsi w finale. Drugi półfinał to bezsprzeczna dominacja Westovii nad Young Boys potwierdzona pięcioma trafieniami, a dwukrotnie udało się to Witoldowi Szczurkowi. W małym finale zmęczeni Young Boys zostali dobici przez de Luxe 4-0 i po raz kolejny zajęli czwarta pozycję w klasyfikacji. Finał natomiast rozpoczął się od kuriozalnej bramki samobójczej kiedy to zawodnik Topicaru chroniąc piłkę przed wyjściem na aut niefortunnie podawał do bramkarza. W kolejnej akcji Tomasz Mikoś rehabilitując się za złe podanie doprowadza do remisu. Końcówka jednak to trafienie Westovii za sprawą Marka Nalepki i utrzymanie wyniku poprzez mądra grę w obronie. W tym dość niecodziennym finale drużyna, która zdobyła więcej bramek musiała zejść pokonana. W walce o tytuł na prowadzeniu de Luxe i Westovia. Nie powiedziały jednak ostatniego słowa pozostałe drużyny. Odpowiedź kto zostanie tegorocznym mistrzem otrzymamy już za dwa tygodnie.

Grupa A
Young Boys – Topicar 1-2 (G. Sypek – A. Prokop, T. Mikoś)
IMAV – Kapro Azoty 0-3 (G. Urasiński x3)
Young Boys – IMAV 3-0 (W. Pyrchla, G. Sypek, G. Kołodziej)
Topicar – Kapro Azoty 1-0 (M. Kołodziej)
Young Boys - Kapro Azoty 2-2 (G. Lada, G. Kołodziej – G. Urasiński, R. Mikołajczak)
Topicar – IMAV 2-1 (S. Marek, T. Mikoś – A. Adamski)

Grupa B
de Luxe - Kocik Grabówka 1-0 (B. Kryczek)
de Luxe – Westovia 2-2 (R. Bryl , J. Matusik – W. Szczurek, M. Nalepka)
Kocik Grabówka – Westovia 1-2 (P. Soja – M. Nalepka, M. Nalepka)

Półfinały :
Topicar - de Luxe 2:2 (k.3:2) (M. Kołodziej, A. Prokop – D. Majcher, D. Majcher)
Young Boys - Westovia 0-5 (P. Żaba, M. Nalepka, W. Szczurek, W. Szczurek, M. Żaba)

Mecz o 3 miejsce:
de Luxe - Young Boys 4-0 (D. Majcher, D. Majcher, R. Bryl, R. Bryl)

Finał:
Topicar – Westovia 1-2 ( T. Mikoś – M. Nalepka, M. Nalepka)
 

I Grand Prix Oldbojów

25 luty 2015

Mistrzowie ze zmiennym szczęściem
W pierwszym Grand Prix Tarnowskiej Ligi Oldbojów wzięło udział siedem zespołów. Mistrz z pierwszej edycji Ligi Oldbojów Topicar nie może uznać pierwszego turnieju za udany. Zakończył on zmagania już w grupie po porażce z de Luxe i remisach z IMAV i Young Boys. W grupie A gdzie było cztery zespoły bezsprzecznie najlepszym okazał się de Lux pokonując wszystkich oponentów strzelając dziesięć bramek a tracąc tylko dwie. Niespodziankę sprawili waleczni Young Boys, którzy pokonali IMAV za sprawą jedynego trafienia w tym meczu Grzegorza Kołodzieja, a w meczu o awans do rundy pucharowej wywalczyli „zwycięski” remis z Topicarem. IMAV również zostawił dużo potu na parkiecie. Ich determinacja została nagrodzona w ostatnich sekundach pojedynku z Topicarem, kiedy to do bramki rywala trafił Artura Hańba. W grupie B spotkały się zespoły Westovii, Kocik Grabówka i Kapro Azoty. Ci dwaj pierwsi zaczęli zmagania w grupie notując zasłużony remisem 2:2. W kolejnym meczu Kapro z Westovią również zanotowało remis lecz bezbramkowy. W meczu Kapro z Kocikiem ci pierwsi musieli wygrać aby awansować dlatego przystąpili z determinacją do pojedynku co zaowocowało zdobyciem bramki przez Romana Mikołajczaka. Kocik jednak zdołał odpowiedzieć dwoma co dało mu awans z pierwszej pozycji. W pierwszym półfinale spotkali się zawodnicy de Luxe i Westovii. Żadnej z drużyn nie udało się mimo paru okazji zdobyć gola. W ostatniej sekundzie meczu Westovia mogła to uczynić z przedłużonego karnego, lecz w bramce dobrze spisał się Leszek Wojnarowski. W karnych bezbłędni okazali się zawodnicy aktualnego wice mistrza de Luxe i pokonali rywala 3:2. Drugi półfinał nie był już tak wyrównany. Kocik Grabówka wysoko pokonał Young Boys 3:0. Tomasz Bednarz otworzył wynik strzelając z wolnego przy słupku. Young Boys próbowali jeszcze wycofać bramkarza za co skarcił ich Tomasz Gierlik ustalając wynik spotkania. W finale pocieszenia Westovia również pokonała pewnie Young Boys 2:0.  Paweł Żaba i Marek Nalepka znaleźli drogę do bramki rywala zapewniając drużynie trzecią lokatę w turnieju. W finale żadna z drużyn nie otworzyła się starając przede wszystkim nie stracić bramki. Oba zespoły jednak zdołały dojść do sytuacji strzeleckich jednak byli nieskuteczni. Gdy wydawało się, że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne, Dariusz Majcher uderzył z dystansu myląc bramkarza i zdobywając bramkę. W ostatniej minucie Grabówka rzuciła się do odrobienia strat lecz de Luxe mądrze bronił się i nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

 

Grupa A

de Luxe – Topicar  3-1  (B. Klepacki, D. Majcher, L. Janicki – T. Mikoś)
Young Boys – IMAV 1-0 (G. Kołodziej)
de Luxe - Young Boys 2-1 (L. Janicki, B. Klepacki – W. Ługowski)
Topicar – IMAV 1-1 (K. Tomalski – A. Hańba)
de Luxe – IMAV 5-0 (D. Majcher, B. Kryczek, D. Majcher, L. Janicki, D. Majcher)
Topicar – Young Boys 0-0

Grupa B

Westovia – Kocik Grabówka 2-2 (M. Nalepka, M. Żaba – P. Soja, P. Soja)
Westovia – Kapro Azoty 0-0
Kocik Grabówka – Kapro Azoty 2-1 (P. Soja, T. Bednarz – R. Mikołajczak)

 

Półfinały:
de Luxe – Westovia 0-0, k. 3:2
Young Boys – Kocik Grabówka 0-3 (T. Bednarz, T. Bednarz, T. Gierlik)

 

Mecz o 3 miejsce:
Westovia - Young Boys 2-0 (P. Żaba, M. Nalepka)

Finał:
de Luxe – Kocik Grabówka 1-0 (D. Majcher)

 

REGULAMIN (skrócony):
* Czas grania: 1x 10 minut
* Przedłużony rzut karny: po 3 faulach
* W fazie pucharowej w razie remisu odbędą się rzuty karne
* Punktacja: 1 miejsce = 5 punktów, 2 miejsce = 4 punkty, 3 miejsce = 3 punkty, 4 miejsce = 2 punkty, 5 i niższe miejsce = 1 punkt, a nieobecni = 0 punktów.
* O miejscu w końcowej klasyfikacji decyduje najpierw ilość punktów we wszystkich turniejach, a przy równej ilości dalej decyduje ilość punktów zgromadzonych w poszczególnych meczach przy zachowaniu punktacji: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt i porażka - 0 pkt.

 


Poprzednie edycje:

Oldboje 2014
Oldboje 2013


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów