facebook

pozostałe rozgrywki

Liga Letnia 2008

1 miejsce: Zasław
2 miejsce: Luxtorpeda Soki Pysio
3 miejsce: Westovia Okna Pawłowski

król strzelców - Paweł Koziołek - Zasław
najlepszy bramkarz - Paweł Kasprzyk - Westovia Okna Pawłowski


Grupa Mistrzowska

Najlepszy Zasław, Luxtorpeda drugie, Westovia trzecie
2008-08-19 20:17:13

Dwa najważniejsze pojedynki wzbudzały największe zainteresowanie podczas ostatniej kolejki Ligi Letniej. Te dwa spotkania miały rozstrzygnąć o kolejności w tabeli końcowej i miały dać odpowiedź kto będzie mistrzem w LL 2008. Szanse rozkładały się pomiędzy czterema drużynami, a największe przypisywano ekipie Zasław. Od nich wymagano trzech punktów w konfrontacji z Lumaro Ekotar/Green Pub. Nie zawiedli i wygrali! Zasław mistrzem!
To miała być kwintesencja tych zawodów, jednak Zasław pokazał swoją nietuzinkowość i w swoim stylu ograł rywali. Po raz kolejny klasą wykazał się duet rodzinny Paweł i syn Sebastian Koziołek. Razem strzelil pięć bramek plus jedno (pierwsze), ale jakże ważne trafienie Marcina Furmańskiego pozwoliło im wygrać to spotkanie 6-2 i tym samym wygrali całą rywalizację, odnosząc pierwszy historyczny triumf w rozgrywkach futsalu. Luxtorpeda Soki Pysio liczyła na potknięcie się rywala, przez co mogli powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy zdobyli jako pierwsi mistrzostwo Ligi Letniej. Nic takiego się jednak nie stało i rywalizacja z PRO-FIS miała być tylko formą walki o drugie miejsce. Zawodnicy przystąpili do meczu nieco zawiedzeni tą wiadomością, co przełożyło się na wyczyny boiskowe. Planem minimum był remis i go osiągnęli, lecz zabrakło determinacji i motywacji do osiągnięcia lepszego wyniku. Bramka Grzegorza Witka pozwoliła "pysiom" na objęcie prowadzenia, lecz za kilka minut po świetnym podaniu Jana Ferensztajna stuprocentową okazję wykorzystał Jarosław Urasiński doprowadzając do remisu. "Księgowi" nie mając szans na awans do pierwszej trójki nie atakowali już w drugiej połowie z wielką siła, a Luxtorepeda nie chciała stracić dobrego wyniku, przez co emocji już nie było i mecz zakończył się wynikiem ustalonym w pierwszej połowie - 1-1. Trzecia lokata przypadła ekipie Westovia Okna Pawłowski, która już nie tylko liczyła na swoje umiejętności, lecz na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Takie jednak nie padły i mecz z Koltarem miał być tylko formalnością. Pierwsza odsłona zdecydowanie należała do "żabek" z Westovii i po 15 minutach było już 6-0 (hattrick Witold Szczurek. W drugiej połowie losy się odmieniły i na boisku "kolejarze" stworzyli więcej sytuacji strzeleckich, z czego padły cztery gole, przy jednym Westovii. Autorem dwóch z nich był Krzysztof Palej, który pożegnał się z Westovią w przerwie letniej, a te trafienia pozwoliły mu na awans na drugie miejsce wśród najskuteczniejszych strzelców Ligi Letniej. W meczu o 7 miejsce Topicar znalazł sposób na rezerwy Westovii o wygrał 7-4, a pierwszoplanową postacią był Andrzej Kołbasiuk siejąc zamęt pod bramką Westovii i strzelając trzy bramki.

Tabela:

Strzelcy:
1 Paweł Koziołek- Zasław 26
2 Krzysztof Palej- Koltar 20
3 Grzegorz Witek- Luxtorpeda Soki Pysio 20
4 Sebastian Koziołek- Zasław 16
5 Andrzej Kołbasiuk- Topicar Auto Części 15
6 Arkadiusz Wałaszek- Westovia Okna Pawłowski 15
7 Michał Olszówka- Lumaro Ekotar/Green Pub 14
8 Janusz Pabian- Lumaro Ekotar/Green Pub 12
9 Dawid Iwaniec- Westovia II Okna Pawłowski 11
10 Adam Markiewicz- Luxtorpeda Soki Pysio 11

 

Grupa Spadkowa

JMT i Benart uzupełnią stawkę pierwszej ligi
2008-08-19 12:16:03

O pierwsze miejsce w grupie "B" walczyła Crvena Zvezda i Mirage. Obie już wcześniej miały zapewniony awans do 1 ligi, więc nie spodziewano się emocji w tym spotkaniu. Okazało się jednak, że ani jedna, ani druga strona nie "odpuściła", dzięki czemu spotkanie nabrało rumieńców. Jak zwykle, niemal tradycyjnie Mirage jako pierwszy stracił gola, aby później gonić rywala. Pogoń jednak nie była skuteczna, gdyż "czerwona gwiazda" była w tym dniu lepsza.
Lepsza o jedną bramkę - wynik 5-4. Porażka "meblarzy" sprawiła, że zajęli ostatecznie trzecią lokatę, a wyprzedził ich "rzutem na taśmę" Benart WRZ. Ci z kolei grali z West United, a stawką meczu było "być, albo nie być" w 1 lidze, zwycięzca brał wszystko. Dwóch asów: Rafał Jasiak i Mateusz Gliński rozpracowali defensywę zawodników z Westerplatte strzelając łącznie cztery bramki. Rywale próbowali odrobić straty, lecz stać ich było w tym dniu jedynie na dwa trafienia i tym samym w przyszłym roku zagrają w 2 lidze LL. Chwilę wcześniej awans do elity zapewniło sobie JMT Westerplatte pokonując Gawro 6-3. Wprawdzie początek był wyrównany i długo utrzymywał się remis, lecz w drugiej odsłonie "gawrony" zagrały wakacyjnie i doświadczony Grzegorz Jasiak mógł spokojnie popisać się kunsztem strzeleckim czterokrotnie wpisując się na listę strzelców. W tak zwanym meczu "o pietruszkę" Druk-Tech mierzył się z Mean Machine i pewnie obie drużyny potraktowałyby to spotkanie z przymrużeniem oka, lecz dla nich było to najważniejsze wydarzenie w rozgrywkach Ligi Letniej. Dlaczego? Pierwszoplanową postacią jest bramkarz Krzysztof Gruszka, który grał w obu ekipach i do końca nie wiedział komu kibicować. Obie drużyny wywodzą się z Tarnowca, gdzie wspólnie zasilają szeregi miejscowej drużyny. Dlatego na boisku trwała zażarta walka o 3 punkty. Mean Machine zanotowało świetny początek i prowadziło już 2-0. Jednak "drukarze" jeszcze w pierwszej połowie zdołali strzelić bramkę kontaktową za sprawą Tomasza Bednarza. Zaś druga połowa należała do Wojciecha Filipka, który dwukrotnie trafił do siatki, dzięki czemu Druk-Tech zanotował pierwsze zwycięstwo w Lidze Letnie. Pierwsze zwycięstwo, ale jakże ważne.

Tabela:

Awans:
Crvena Zvezda
JMT Westerplatte Benart Wrz
Mirage
JMT Westerplatte

Strzelcy:
1 Mateusz Miśtak - Crvena Zvezda 16
2 Łukasz Kubisztal - Mirage 15
3 Sylwester Wojdyło -Crvena Zvezda 13
4 Mateusz Gliński - Benart Wrz 12
5 Marcin Kowalski - Mirage 12
6 Łukasz Cecot - Benart Wrz 10
7 Łukasz Banaśkiewicz - Mean Machine 8
8 Krzysztof Jabłoński - Gawro 8
9 Adrian Kasztelewicz - West United 8
 

 

Pierwsza faza rozgrywek

Do rozgrywek Ligi Letniej zgłosiło się 16 zespołów i zostały one podzielone losowo na dwie grupy. Po cztery najlepsze zespoły awansują do grupy mistrzowskiej, gdzie będą walczyły o tytuł mistrzowski. Z kolei pozostałe ekipy czeka batalia o utrzymanie się w 1 lidze Ligi Letniej 2009. 

GRUPA: A

GRUPA: B


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów