facebook

pozostałe rozgrywki

Tarnowska Liga Futsalu - 2005

1 liga

Mistrz: Rock N` Roll
Wicemistrz: Gasline
II wicemistrz: Wod-Kan

Spadek:
Sapiące Byki
Samson

Najlepszy bramkarz:
Józef Ogorzelec - Gasline

Najlepszy strzelec:
Rafał Bryl - Wod-Kan

 

2 liga

Awans:
AZS PWSZ - 1 miejsce i awans
Westovia - 2 miejsce i awans
Tad-Bud Team - 3 miejsce i awans

Spadek:
Topicar II
Luxtorpeda
Topicar

Najlepszy bramkarz:
Marcin Kwaśniak - Tad-Bud Team

Najlepszy strzelec:
Piotr Lechowicz - Gawro

 

3 liga grupa A

 

3 liga grupa B

 

Awans:
Centrum Kaprolaktamu - 1 miejsce gr."A" i awans
WRZ Team - 2 miejsce gr."A"
Victoria - 3 miejsce gr."A"
Pub Milenium - 1 miejsce gr."B" i awans
Mebloart -  - 2 miejsce gr."B" i awans
Control Process II - 3 miejsce gr."B"


Najlepszy bramkarz:
Jarosław Wrona - Centrum Kaprolaktamu

Najlepszy strzelec:
Łukasz Chudzik - Victoria

 

NEWSY:

 

23.12.2005 Sukces Westovii w Nowym Sączu

Spory sukces zaliczyła drużyna Westovii, która zajęła bardzo wysokie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Nowego Sącza w Futsalu. Uplasowali się za plecami ZIS Gaszyńscy, Dziennik Polski i Clepardia Kraków. W takiej kolejności zakończyły się zawody a Westovia uplasowała się na 4-5 miejscu ex equo. W turnieju wystąpili piłkarze grający na codzień w Orange Ekstraklasie, oraz reprezentanci Polski w futsalu. Gratulujemy!
Więcej szczegółów na stronie drużyny: www.westovia.pl


23.12.2005 >>I LIGA<< Puchar Polski

Drużyna Rock N` Roll jako mistrz Tarnowskiej Ligi Futsalu wystartuje w rozgrywkach Pucharu Polski. Komisja PZPN ds. futsalu przyznała nam jeszcze jedno miejsce w tych rozgrywkach. Jednak drużyna, która zajęła 2 miejsce - Gasline, zrezygnowała zrezygnowała z udziału w PP z przyczyn finansowych. Zamiast tej drużyny, jako drugi tarnowski zespół w Pucharze Polski wystąpi Wod-Kan, gdyż zajęli oni 3 miejsce w naszych rozgrywkach.


23.12.2005 >>II LIGA<< Już nie ma drużyny z kompletem punktów

To była ostatnia kolejka TLF w tym roku. Jak się okazało AZS PWSZ stracił swoje pierwsze punkty ratując remis na 17 sekund przed końcem z zespołem Mak-1 (2). Ten mecz był ozdobą kolejki, gdyż obie drużyny mają szanse awansować, lecz po tym remisie plany awansu oddalają się dla "maka", gdyż do prowadzącej trójki tracą już 5 punktów i ciężko będzie odrobić im tą różnicę.
Lider Westovia Redruk pauzowała w tej kolejce, co wykorzystał Tad-Bud Team, który wysoko pokonał Topicar 8-0, a niecodzienną skutecznością popisał się strzelec sześciu goli Paweł Konieczny.
Kolejne punkty zdobył Topicar (2) i powoli wydostaje się ze strefy spadkowej, co zapowiada ostrą walkę o miejsce barażowe.
Dwa wyrównane pojedynki tej kolejki zakończyły się wynikami 2-1. W pierwszym Iskra po ostrej i zaciętej walce uległa Marflizowi, a następnie Luxtorpeda nie zdołała zdobyć choćby punktu w rywalizacji z Control Process.
Równie widowiskowy mecz oglądaliśmy w konfrontacji Skamera i Gawro. Ci drudzy za sprawą niezawodnego Piotra Lechowicza wygrali 4-3, lecz Skamerowi jak zwykle brakuje szczęścia pod bramką przeciwnika.
Kolejne zmagania w styczniu, a walka o awans do I ligi zapowiada się bardzo ciekawie.


20.12.2005 >>I LIGA<< Wod-Kan obronił trzecią lokatę

Już w poprzedniej kolejce ustalony zostały prawie wszystkie miejsca w tabeli, oprócz 3 lokaty. W najlepszej sytuacji był Wod-Kan, któremu zwycięstwo dawało to miejsce na podium. Ich rywalem były Sapiące Byki, dla których był to pożegnalny mecz w I lidze, a ostatnią bramkę na otarcie łez zdobył Janusz Haba.W szeregach Wod-kanu bardzo dobrą partię rozegrał strzelec hattricka Kazimierz Świątek, a ustalił wynik najlepszy strzelec I ligi Rafał Bryl.
Mistrz tarnowskiego futsalu zagrał z ostatnią drużyną tabeli. Rock N` Roll nie dał szans Samsonowi wygrywając 9-2. Do przerwy było 1-1, lecz mocne przebudzenie po przerwie pozwoliło na rozstrzelanie się Dariuszowi Rolewiczowi, który aż pięciokrotnie znalazł drogę do bramki przeciwnika.
Także wicemistrz Gasline wygrał swoje spotkanie z zespołem Kaby, który teraz jest bardziej skupiony na barażach o utrzymanie.
Tuż za podium uplasował się Mak-1, a w meczu z OM Przystań nie miał problemów z pokonaniem rywali, wygrywając to spotkanie 5-1.
Dość nieoczekiwanie, sprawcy największych niespodzianek - MWSE, przegrali nadzwyczaj łatwo z Eskulapem 6-1. Po tym meczu zamienili się miejscami w tabeli i ostatecznie MWSE zajęła 6 miejsce, a Eskulap awansował na 5.
Rewelacje rundy rewanżowej, drużyny Bosch Service i Tarnowian, zagrały między sobą, a lepsi okazali się o jedno oczko ci drudzy. W konsekwencji czego uplasowali się ostatecznie na 7 pozycji.
W lutym będą rozegrane baraże i wówczas poznamy penłny skład pierwszoligowców. Także w lutym lub na początku marca zainauguruje nowy sezon.


19.12.2005 >>III LIGA<< Roszady wśród liderów

Zarówno w grupie "A", jak i "B" doszło do zmian na szczycie tabeli. Jak już wcześniej informowaliśmy, w meczu rozegranym awansem Centrum Kaprolaktamu jest samodzielnym liderem po wygranej nad WRZ Team. Natomiast z tej okazji skorzystała Victoria i po wygranej 4-2 nad Parafią M.B. wskoczyła na drugą lokatę. Zwycięstwo mimo, że było zasłużone to było bardzo ciężko wywalczone.
W dolnej części tabeli doszło do pojedynku Badum MTB - Młode Wilki i to ci pierwsi początkowo dyktowali warunki, lecz drugą odsłonę spotkania koncertowo zagrał cały zespół "Wilczków" i w bardzo ładnym stylu zdobyli swoje pierwsze punkty, wynikiem 5-4.
Dramatyczny przebieg miało spotkanie Żel-Met - Mościce S.T., gdzie zacięta walka trwała przez całe spotkanie, a w samej końcówce obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Spotkanie skończyło się remisem 2-2, a wyrównująca bramka dla Żel-Metu wpadła tuż przed ostatnią syreną.
Dotychczasowy lider grupy "B" Pub Milenium pewnie pokonał WSB 5-1, lecz to nie wystarczyło, aby utrzymać się na prowadzeniu w swojej grupie. Wyprzedził ich znakomicie spisujący się zespół rezerw Control Process, który rozegrał dwa spotkania zdobywając komplet punktów. Najpierw pokonał Uno-Pol 5-1, a następnie w meczu zaległym nie dał szans ekipie Armet, kontrolując sytuację w stosunku 3-2.
Także Armet stoczył dwa pojedynki, lecz obydwa przegrał. Najpierw po zaciętej grze z R.O.M. 2-1, a potem we wspomnianym meczu z CP (2).
Bój o II ligę w tej grupie zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż również Mebloart nie stracił jeszcze punktu i wykazuje swoje aspiracje. W meczu z Jem Team/United nie zagrał może na najwyższych "obrotach", lecz zainkasował kolejny już komplet punktów (2-1).


16.12.2005 >>II LIGA<< Westovia Redruk nowym liderem

W najważniejszym spotkaniu tej kolejki była potyczka niepokonanej do tej pory drużyny Tad-Bud Team, z jednym z głównych faworytów ligi. Wygrali 5-3 rutyniarze z Westovii Redruk, a ich zwycięstwo nie było zagrożone ani razu.
Początkowo zanosiło się na srogą lekcję, a wynik na tablicy widniał 4-0, lecz bardzo ambitnie grający piłkarze z Tad-Budu, zaczęli powoli odrabiać straty. Wynik spotkania sprawiedliwy, a ustępujący liderzy muszą się pogodzić z pierwszą porażką w TLF.
W tej chwili już tylko jedna ekipa ma komplet punktów i jest nią AZS PWSZ, która bez problemów poradziła sobie z Iskrą 5-0.
Bardzo dobrze spisujący Mak-1 (2) ciągle trzyma się czołówki i też swobodnie ograł Topicar 6-2.
Dość nieoczekiwanie Marfliz "wypunktował" ETG Immergas 7-3 i tym samym oddalił się od strefy spadkowej.
Licznie zgromadzeni kibice oklaskiwali dwa bardzo wyrównane pojedynki. W pierwszym Topicar (2) na minutę przed końcem wygrywał 6-5 i zanosiło się na niespodziankę, lecz niezawodny najlepszy strzelec II ligi, Piotr Lechowicz, przechylił losy spotkania na korzyść Gawro, a on sam w tym spotkaniu sześciokrotnie! znajdował drogę do bramki.
Natomiast w drugim meczu, stawką było odbicie się od dolnej strefy tabeli. Poczatek tej potyczki należał zdecydowanie do Skamera, lecz z każdą minutą tracili impet i w konsekwencji z wyniku 2-0, zrobiło się 2-3 dla Control Process. Tuż przed końcową syreną Skamerowi zabrakło szczęścia, gdyż trzykrotnie marnowali dogodne sytuacje.


13.12.2005 >>III LIGA<< Zmiana lidera w grupie "A"

Wczoraj doszło do konfrontacji zespołów, które jako jedyne nie straciły punkta. Mecz rozegrany awansem, był więc szlagierem III ligi. Przez większość spotkania przeważało Centrum Kaprolaktamu i zasłużenie pokonało WRZ Team 3-1. W przegranej drużynie czerwoną kartką, za wyjście z piłką poza pole karne, został ukarany bramkarz, co w dużej mierze pozwoliło rywalom na odniesienie korzystnego rezultatu.
Po tym meczu samodzielnym liderem jest "Kapro".


13.12.2005 >>I LIGA<< Rock N` Roll pierwszym mistrzem TLF !!!

Na kolejkę przed końcem poznaliśmy pierwszego mistrza Tarnowskiej Ligi Futsalu. Jest nią Rock N` Roll Tarnów, który wygrał swój pojedynek 6-4 z MWSE i wykorzystał kolejne potknięcie Gasline z Tarnowianami 2-2.
W meczu decydującym o mistrzostwie sytuacja na boisku była ciągle napięta, gdyż "Rolki" znali już wszystkie wyniki obecnej kolejki i ciążył na nich odpowiedzialność wyniku. Jednak wyszli z tej potyczki zwycięsko i po rewelacyjnym finiszu sezonu, na kolejkę przed końcem zapewnili sobie pierwszy w historii tytuł mistrzowski!
Wszystkie gwiazdy na niebie wskazywały przez długi czas, że to właśnie Gasline sięgnie po ten tytuł, lecz ich fatalna dyspozycja w ostatnich spotkaniach spowodowała, iż tytuł przeszedł im koło nosa. W spotkaniu z rewelacją drugiej rundy - Tarnowianami, mieli przewagę i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale ambitni Tarnowianie pod koniec wyrównali stan spotkania i taki wynik dowieźli do końca.
Bosch Service z łatwością ograł Kabę 8-2, dla której ostatnią szansą na utrzymanie się w I lidze będzie mecz barażowy. Mak-1 też bez większych problemów pokonał Sapiące Byki 3-1, a Eskulap "wypunktował" Samsona 7-2.
Swoją fatalną passę przerwał Wod-Kan, który stoczył wyrównany pojedynek o 3 lokatę z OM Przystań. Wreszcie zainkasowali 3 punkty, ale ich gra już nie jest tak przekonywująca jak w poprzedniej rundzie.


09.12.2005 >>III LIGA<< Pewni liderzy

W grupie "A" lider WRZ Team pewnie pokonał Merkuriusz/Żel-Met 4-0. Początek spotkania bardzo wyrównany lecz po strzelonej bramce, jedni cofnęli się i grali z kontry, a drudzy odkryli się stawiając wszystkie siły na atak. W efekcie 4 bramki i zasłużone zwycięstwo piłkarzy z Woli Rzędzińskiej.
Po porażce z poprzedniej kolejki, szybko otrząsnęli się zawodnicy Parafii M.B., którzy odprawili z kwitkiem Młode Wilki 7-1.
Pozostałe dwa mecze to wyrównane pojedynki, a ich losy ważyły się do ostatnich minut. Najpierw Victoria okazała się lepsza od Badum MTB (2-1), a następnie ekipa Centrum Kaprolaktamu w końcówce zadała dwa decydujące trafienia.
Nie zawiódł również drugi lider, z grupy "B". Pub Milenium po bardzo emocjonującym pojedynku pokonał debiutanta Armet 4-2. O wiele efektowniejszy start w lidze TLF miały rezerwy Control Process (2), gdzie w stosunku 13-0! pokonali JeM Team. Ich fenomenalna inauguracja była dziełem wyrównanej gry całego zespołu.
W pojedynku WSB - R.O.M. oglądaliśmy wiele sytuacji podbramkowych, lecz więcej z nich wykorzystali ci drudzy i to oni zainkasowali komplet punktów.
Jednak najefektowniejszym meczem śmiało możemy nazwać rywalizację Mebloart - Uno-Pol. Mecz pełen dramaturgii i sportowej walki, a bohaterem tej potyczki był strzelec dwóch bramek dla swojej drużyny i jednocześnie "ojciec zwycięstwa" Piotr Nosek.


09.12.2005 >>I LIGA<< Wod-Kan dalej w "dołku".

Zaległe spotkanie rozegrały ekipy walczące o podium w I lidze TLF. Widowisko mogło się podobać, gdyż mecz był wyrównany z wieloma sytuacjami strzeleckimi, dramaturgia w końcówce i happy end dla MWSE. To właśnie oni wygrali z Wod-Kanem 3-2 i awansowali na 3 lokatę w tabeli. Prawie od początku sezonu na tym miejscu był Wod-Kan, lecz ich fatalna passa pięciu przegranych spotkań pod rząd sprawiła, iż ciężko będzie im uplasować się na 3 miejscu.


09.12.2005 >>II LIGA<< Pierwsza wygrana Topicaru (2).

Czołówka ligi w każdym meczu udowadnia, iż tylko 4 zespoły liczą się w stawce o awans do I ligi. AZS PWSZ i Westovia Redruk bardzo wysoko ograły swoich przeciwników, aplikując rywalom odpowiednio 10 i 9 bramek, nie tracąc żadnej.
Także lider Tad-Bud Team pokonał Marfliz 4-1 i nadal bezsprzecznie plasuje się w tabeli na czele. Czwarty faworyt Mak-1 (2) rozegrał awansem swój pojedynek z Gawro w III kolejce.
Swoje pierwsze zwycięstwo zanotował Topicar (2) nad sąsiadem w tabeli Luxtorpedą 5-3, dzięki czemu opuścił ostatnią pozycję.
Grająca w kratkę Iskra nie poradziła sobie z ETG Immergas (1-3), lecz losy ważyły się do końca spotkania.
Bardzo dobrą skutecznością w tej kolejce wykazali się Sławomir Cetnarowski, Krzysztof Krauze (obaj AZS PWSZ) i obecnie najskuteczniejszy strzelec II ligi Paweł Tomaszowicz (Westovia Redruk).


06.12.2005 >>I LIGA<< A jednak Rock N` Roll

1-0 - takim wynikiem skończyła się rywalizacja dwóch najlepszych zespołów Tarnowskiej Ligi Futsalu. Tą jedyną bramkę na wagę 3 punktów zdobył Dariusz Rolewicz, dzięki któremu drużyna Rock N` Roll wyszła na prowadzenie w tabeli. Jednak optyczną przewagę przez większą część spotkania miała drużyna Gasline, lecz nie potrafiła tego udokumentować golem. W pierwszej połowie na pustą bramkę nie trafił Dominik Kaim, a w drugiej ten sam zawodnik przestrzelił przedłużony rzut karny. "Gazy" miały jeszcze jedną taką szansę, lecz po raz kolejny obronną ręką wyszedł Krzysztof Tryba.
W innym ciekawym meczu Bosch Service ograł Eskulap 3-1 i po raz kolejny udowodnił, że będzie się liczył w walce o mistrzostwo w następnym sezonie.
Trwa zażarta walka o III miejsce, a w niej startuje aż 5 zespołów. Wod-Kan, który jeszcze niedawno był jednym z trzech kandydatów do pierwszego mistrzostwa TLF, teraz przeżywa fatalny okres i większość swoich pojedynków przegrywa z kretesem. Tym razem na ich drodze stanęli Tarnowianie, a wynik 2-5 mówi sam za siebie, w jakiej formie są obecnie.
Jeszcze gorzej wiedzie się Sapiącym Bykom, którzy nie zdobyli w tej rundzie ani jednego punktu. Tym razem ich pogromcą była MWSE, lecz ten pojedynek był nie był tylko w jedną stronę, gdyż Byki wreszcie zaczęli strzelać gole. Wynik spotkania 4-6 już całkowicie przekreślił ich szanse na utrzymanie się w I lidze, gdyż ich najgroźniejszy rywal do barażu - Kaba, wygrał z OM Przystań 4-2.
Formą strzelecką popisali się natomiast piłkarze Mak-1, którzy zaaplikowali rywalom tuzin bramek, tracąc tylko dwie. Przeciwnikom z Łęgu Tarnowskiego niestety nie udało się wygrać kolejnego spotkania i podobnie jak Sapiące Byki, straciły już szanse na utrzymanie się w lidze.


03.12.2005 >>I LIGA<< Rock N` Roll czy Gasline?

W poniedziałek o godz. 19.30 dojdzie do konfrontacji pomiędzy dwoma, bodaj najlepszym zespołami pierwszej edycji TLF. Zwycięzca tego szlagierowego pojedynku będzie liderem i przybliży go do pierwszego tytułu mistrzowskiego. Obie drużyny straciły już punkty z innymi rywalami, lecz ten mecz z pewnością jest dla nich najważniejszy. Zapraszamy wszystkich kibiców futsalu do jakże ciekawie zapowiadającego się widowiska!


02.12.2005 >>II LIGA<< Tad-Bud nadal bez straty punkta.

W meczu na szczycie Tad-Bud Team po zaciętej walce poradził sobie z drużyną, która również uchodzi za jednego z faworytów ligi. Mak-1 (2) po tej porażce 2-1 oddaliła się na 3 punkty od prowadzącej trójki, lecz w zanadrzu ma jeszcze zaległe spotkanie.
Inny faworyt - Westovia Redruk, bardzo wysoko (10-0)odprawił z kwitkiem ETG Immergas, a AZS PWSZ wygrał 4-3 z Topicarem po wyrównanym spotkaniu, pełnym boiskowych dramaturgii.
W spotkaniu Iskra - Luxtorpeda, kibice mogli oglądać dwie odmienne połowy meczu. Pierwszą część zdominowali Ci drudzy i to oni schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą, lecz po przerwie ich "maszyna" stanęła, a do głosu doszli zawodnicy z dzielnicy Krzyż. W ostateczności udało im się strzelić gola na 5-4 i po meczu to oni cieszyli się ze zwycięstwa.
Małą niespodziankę oglądaliśmy w kolejnym meczu, gdy Control Process ograł 3-1, będącą w tym spotkaniu faworytem, ekipę Gawro. Natomiast grający w kratkę Skamer pokonał 5-2 ostatni w tabeli Topicar (2).


08.11.2005 >>I LIGA<< Gasline powrócił na fotel lidera

Fatalną bessę podtrzymał Wod-Kan. Tym razem w meczu na szczycie uległ 1-5 powracającemu na fotel lidera zespołowi Gasline. Mecz jednak nie był widowiskiem stojącym na poziomie jakiego wszyscy oczekiwali. "Gazy" spokojnie poradziły sobie z rywalem kontrolując przebieg spotkania.
Natomiast jednotygodniowy lider Rock N` Roll nieoczekiwanie przegrał swój pojedynek z bardzo dobrze spisującym się Bosch Service 2-4. Początek jednak należał do "rockandrollowców" i po dwóch trafieniach Dariusza Rolewicza, wydawało się że już mają mecz wygrany. Lecz chwilę potem do głosu doszli "Bosze" i to właśnie oni panowali i królowali na boisku. Prym na boisku wiódł Paweł Piotrowicz, który nie dość że strzelił dwie bardzo ważne bramki i zaliczył asystę, to był nie do powstrzymania dla rywali.
Podbudowani ostatnimi zwycięstwami piłkarze Eskulapu i tym razem zeszli z boiska "z tarczą". Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu wygrali z Mak-1 2-0, a losy spotkania ważyły się przez całe 30 minut.
Równie ciekawe widowisko oglądaliśmy w spotkaniu Samson - Kaba, gdzie na przemian strzelano bramki. W ostatecznym rozrachunku więcej oczek strzeliła Kaba i to ona wygrała całe spotkanie 7-5.
Fenomenalną formą zabłysnął Wacław Maciosek, którego 4 gole pozwoliły ograć nieźle spisującą się na jesień drużynę MWSE (5-3).
Nie wiedzie się Sapiącym Bykom i po raz kolejny musieli pogodzić się z porażką, choć przegrana 3-0 z OM Przystań hańby im nie przyniosła.


29.11.2005 >>III LIGA<< Trzecia liga po raz pierwszy

Zainaugurowała III liga TLF, a w niej doczekaliśmy się kilku ciekawych potyczek. Na starcie zaprezentowało się 14 zespołów, gdyż 2 z nich mają przełożone spotkanie. Najciekawszym meczem w grupie "A" było spotkanie Victoria - Mościce Soccer Team, gdzie przez całe spotkanie dochodziło do zaciętej walki, a przez całe 30 minut piłkarze zaciekle bronili dostępu do własnej bramki. Tylko w ciągu 60 sekund drużyny strzeliły po golu i do końca rezultat nie uległ zmianie.
Po pierwszej kolejce ciężko wskazać faworyta, ale licznie zgromadzona widownia była jednomyślna, że na pewno WRZ Team będzie się liczył w walce o awans. Przeciwnikom z Parafii Miłosierdzia Bożego nie dali najmniejszych szans wygrywając 7-1.
Cenne choć niewysokie zwycięstwa zanotowały drużyny: Centrum Kaprolaktamu i Merkuriusz, gdzie pokonały odpowiednio: Badum MTB 3-2 i Młode Wilki 4-2.
Natomiast w grupie "B" faworytem wydaje się być Pub Milenium, który z łatwością ograł JeM Team. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był Łukasz Bień, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali.
Wyższa Szkoła Biznesu nie sprostała ekipie Uno-Pol, ale mecz mógł się podobać kibicom. Także zasłużone, choć ciężko wywalczone zwycięstwo odniósł Mebloart nad R.O.M.
Teraz czekamy na pozostałe rozstrzygnięcia.


25.11.2005 >>II LIGA<< PWSZ lepsza od Westovii Redruk

Wydarzeniem kolejki było spotkanie na szczycie dwóch faworytów ligi. Nieoczekiwanie jednak PWSZ kontrolowało spotkanie i tylko w końcówce rozluźnili swoje szyki przez co rywale strzelili 2 bramki. Tym samym PWSZ bez straty punkta goni lidera Tad-Bud Team, który spokojnie przechylił szalę na swoją korzyść w meczu z Luxtorpedą, a Paweł Konieczny udowodnił, że należy do jednych z najlepszych snajperów ligi aplikując rywalom 3 gole.
Po tych spotkaniach ogladaliśmy pojedynek sąsiadów tebeli Mak-1 i ETG Immergas. Wynik 4-2 udowodnił, że rywalizowały ze sobą dwie wyrównane ekipy, a zwycięsko z tej potyczki wypadł Mak-1.
W innych spotkaniach Control Process odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo nad Iskrą (3-0), Gawro bez problemu odprawił z kwitkiem Topicar (6-2), a Marfliz po bardzo wyrównanym pojedynku zdobył 3 punkty z Topicarem (2) - 2-1.


23.11.2005 >>III LIGA<< Startuje III liga

Wczoraj w Centrum Tenisowym odbyło się spotkanie organizacyjne dla zespołów III ligi. Do tych rozgrywek zgłosiło się 16 zespołów. Organizatorzy podzielili tą ligę na dwie grupy, wybrane losowo przez kierowników drużyn. W najbliższą niedzielę dojdzie do pierwszego spotkania na tym szczeblu rozgrywek. Serdecznie zapraszamy do do obejrzenia tych spotkań w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 23 w Tarnowie przy os. Legionów.


08.11.2005 >>I LIGA<< Rock N` Roll nowym liderem!

Wprawdzie drużyna Gasline w chwili obecnej jest pod formą, ale nikt się nie spodziewał, że drugi raz z rzędu poniosą porażkę. Tym razem nawet nie udał im się strzelić honorowej bramki, a ich pogromcami okazał się zespół Eskulapu. Świetną partię w jej szeregach zagrał Daniel Popiela, który dwukrotnie zaskakiwał bramkarza rywali. A wynik 3-0 jest jak najbardziej sprawiedliwym rozstrzygnięciem.
Również Wod-Kan nie może znaleźć swojego rytmu gry, a przecież do niedawna kandydował do miana najlepszej drużyny w TLF. Jednak Samson Łęg Tarnowski wykrzesał maksimum swoich możliwości i po bardzo zaciętym meczu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (4-3). Było to już drugie z rzędu zwycięstwo łęgowian, lecz wątpliwe jest czy są w stanie wydostać się ze strefy spadkowej.
Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie OM Przystań i MWSE. Więcej bramek w tym spotkaniu strzeliła Przystań i po raz pierwszy w rundzie rewanżowej odniosła zwycięstwo, choć przeciwnik był trudny do ogrania.
Rewelacja z początku rundy, ekipa Mak-1 złapała zadyszkę i już po raz trzeci nie udało się im zainkasować 3 punktów. Tym razem na drodze stanęli Tarnowianie, którzy przeciwstawili duży opór. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3, z czego bardziej zadowoleni byli Tarnowianie.
Przed ostatnim spotkaniem tej kolejki każdy zadawał sobie pytanie: czy będzie nowy lider?
Po porażce Gasline, na objęcie fotelu lidera miała drużyna Rock N` Rolla. Ich rywalem pechowo grająca Kaba, więc wszystko na to wskazywało, że nie będzie niespodzianek. I tak też się stało, obecni liderzy nie zawiedli swoich kibiców wygrywając 4-2, a wyrównana gra całego zespołu była kluczem do zwycięstwa. Kaba natomiast pokazała, że nie zasługuje na to aby pożegnać się z I ligą i na pewno jeszcze powalczy o pozostanie w niej.


18.11.2005 >>II LIGA<< Pewne zwycięstwa faworytów

PWSZ i Westovia Redruk pewnie i wysoko pokonały swoich rywali. Najpierw PWSZ rozgromił Luxtorpedę 8-2, dzięki 4 trafieniom Sławomira Cetnarowskiego, a następnie Westovia Redruk gładko poradziła sobie z ekipą Marflizu 5-1.
Natomiast faworyzowany Mak-1 (2) miał spore problemy z Control Process, lecz w końcówce po raz kolejny strzelili decydującą bramkę i całe spotkanie wygrali 4-3.
W derbach Topicaru lepsi okazali się zawodnicy pierwszej reprezentacji, strzelając 7 bramek, a pozwalając sobie jednocześnie na utratę tylko jednej - honorowej.
Bardzo zacięty przebieg miały dwa ostatnie spotkania, gdzie Skamer nie zdołał zremisować w meczu z Iskrą (2-1), a piłkarze ETG Immergas już 4 z rzędu schodzili z boiska jako zwycięzcy. W tym meczu nawet nie pomogła bardzo skuteczna gra Piotra Lechowicza, który już nie po raz pierwszy zaliczył hattricka.


.11.2005 Nowy adres strony

Od dzisiaj można, a nawet trzeba używać nowego adresu strony.
www.futsal.tarnow.pl
jest oficjalną domeną, którą będziemy wdrażać w życie.


08.11.2005 >>I LIGA<< W tym szaleństwie jest metoda?

Na otwarcie VII kolejki rundy jesiennej, mecz na szczycie: Rock N` Roll - Mak-1. Najpierw prowadzenie dwubramkowe Rocka, potem remis, a dopiero w końcówce spotkania Piotr Marek ulokował piłkę w siatce na wagę 3 punktów! Te punkty przybliżyły ich do lidera, który dość nieoczekiwanie przegrał z MWSE. Studenci przez całe spotkanie grali nadzwyczaj szybko, pewnie i skutecznie. Nawet gdy prowadzili różnicą dwóch bramek to z kontrą wychodzili całą czwórką nie zostawiając nikogo w defensywie. Ta gra nie przypominała tradycyjnej gry w futsal, gdzie taktyka jest bardzo ważnym elementem, lecz wręcz przeciwnie. Grali z "sercem", pełni zaangażowania i z szaleństwem, na które nie pozwoliłaby sobie żadna inna drużyna. Zespół Gasline stracił aż 7 bramek a strzelił tylko 3 więc powstaje pytanie "czy w tym szaleństwie jest metoda?"
Także ciekawe spotkanie mogliśmy oglądać w starciu Wod-Kan - Bosch Service. Faworyci niestety zawiedli i stracili realne szanse na awans. Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla Boscha po strzale Wojciecha Klicha, lecz za chwilę był remis. Potem znowu przewaga Bosch Service, a w końcowej fazie meczu Wod-Kan "rzucił" się do odrabiania strat, lecz rywale raz po raz ich punktowali, w efekcie czego padł wynik 5-1.
Fatalną passę ma drużyna Sapiących Byków, która jako jedna z nielicznych w tej rundzie zamiast wzmocnień, straciła swoich najlepszych zawodników i teraz płaci za to kolejną stratą punktów. Ich pogromcą w tej kolejce był zespół Kaby, a Marek Klamrzyński z czterobramkową zdobyczą goni najlepszych strzelców ligi.
Dwa następne pojedynki były bardzo wyrównane, lecz zakończone zwycięstwami "gospodarzy". Najpierw Tarnowianie za sprawą Wacława Macioska pokonali 2-0 Samson, a potem Eskulap okazał się lepszy (4-2) z OM Przystań. Dla pokonanych było to kolejne fatalne spotkanie, gdyż w tej rundzie nie wygrali jeszcze spotkania!

 


13.11.2005 >>II LIGA<< Kołyska dla bliźniąt

Jak zwykle lider tabeli Tad-Bud Team rozegrał bardzo dobre spotkanie i po raz kolejny odniósł wysokie zwycięstwo 6-0. O ich sile, tym razem przekonała się Iskra, której nie udało się strzelić honorowego gola.
Bardzo dobrze spisuje również PWSZ, którzy wygrali wszystkie swoje dotychczasowe spotkania. Tym razem pokonali zespół Gawro 5-3 i przez cały kontrowali sytuację na boisku.
W pojedynku Westovii Redruk i Luxtorpedy padło aż 14 bramek, lecz jedna była szczególnie ważna, gdyż strzelił ją Artur Koza - ojciec bliźniąt. Po tej bramce cała drużyna Westovii Redruk podbiegła na środek boiska i zrobili kołyskę. Wynik meczu 12-2 pokazuje różnicę dzielącą te dwa zespoły a zawodnicy mogli pod koniec meczu zaprezentować kilka efektownych zagrań, a Paweł Kasprzyk strzelił bramkę z "przewrotki"!!!
Jedyny tego dnia remis (3-3) padł w spotkaniu Control Process i Topicaru. Dla tych drugich był to pierwszy punkt zdobyty w TLF. Bliżej wygranej był Control Process, lecz zabrakło szczęścia w końcówce tego pojedynku.
Niespodzianką w tej kolejce było zwycięstwo 4-2 Marflizu nad Mak-1 (2). Bardzo dobra postawa Tomasza Mrożka (strzelca dwóch bramek) sprawiła, iż Mak-1 stracił swoje pierwsze punkty w lidze.
Huśtawkę nastrojów mogliśmy oglądać w meczu ETG Immergas - Skamer. Jednak ostatecznie zwycięsko z tego boju (6-5) wyszedł ETG, dla którego było to 3 zwycięstwo z rzędu.


09.11.2005 >>II LIGA<< Zmiana terminów spotkań

W czwartek 10 listopada nastąpi zamiana godzin dwóch spotkań. Na prośbę Control Process, spotkanie z Topicarem jest przełożone na godz. 21.15, natomiast o godz. 20.05 odbędzie się mecz PWSZ - Gawro.
Również podczas 7 kolejki w dniu 24 listopada nastąpi zmiana terminu rozgrywek. O godz. 20.05 dojdzie do konfrontacji Westovia Redruk - PWSZ, a godz. 22.25 spotkanie Control Process - Iskra


09.11.2005 >>II LIGA<< Zapowiedź 5 kolejki

Znamy już możliwości sportowe zespołów zmagających się w II lidze TLF. Wiadomo również, że wszystkie drużyny mają o co walczyć i każdy mecz jest dla nich ważny. Podczas tej kolejki dojdzie zapewne do nieoczekiwanych rozstrzygnięć i niekonwencjonalnych rozwiązań, co kibicom dostarczy kolejną mocną dawkę pozytywnych emocji.
Lider tebeli Tad-Bud Team zmierzy się z Iskrą. W tym eczu faworyta znamy, ale jak wiemy nie zawsze faworyt wygrywa. Bardzo ciekawie zapowiada się też spotkanie PWSZ - Gawro. Obie ekipy prezentują dobry, wyrównany poziom a wynik jest sprawą otwartą. Wicelider Westovia Redruk po ostatniej porażce będzie chciała udowodnić, że są w stanie walczyć o I miejsce. Ich przeciwnikiem będzie Luxtorpeda. W tej kolejce pauzuje Topicar (2), a ich koledzy z pierwszego Topicaru będzie próbował zdobyć pierwsze punkty w konfrontacji z Control Process. Ostatnie dwa spotkania wieczorne wskazują faworytów: Mak-1 (2) zagra z Marflizem, a Skamer będzie próbował uzyskać kolejne punkty w meczu z ETG Immergas.


08.11.2005 >>I LIGA<< Bramkarze na czerwono. W tabeli bez zmian.

Podczas tej kolejki doszło niestety do niechlubnego rekordu czerwonych kartek. Większość z nich ujrzeli bramkarze, którzy chcąc uratować drużynę przed utratą gola łapali piłkę poza polem karnym. Ofiarami tego precedensu byli: Jarosław Palej, Piotr Szara (obaj Bosch Service), Krzysztof Kapusta (OM Przystań) i Kamil Stawarski (MWSE).
Patrząc jednak na poziom pojedynków, można poniekąd wytłumaczyć ich zachowania. Jednak w najbardziej szlagierowym spotkaniu był remis 1-1, pomiędzy Rock N` Roll, a Wod-Kanem. Spotkanie początkowo należało do Wod-Kanu po bramce Rafała Bryla, lecz w końcówce po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym Bartłomiej Kryczek znalazł drogę do siatki rywali i ta rozgrywka skończyła się zasłużonym remisem.
Mecz lidera z Mak-1 wzbudzał bodaj największe zainteresowanie wśród kibiców, gdyż każdy liczył na wyrównany mecz, jednak faworyt I ligi TLF pokazał klasę i bez większych problemów wygrał spotkanie 6-1.
Natomiast spotkanie Eskulap - Kaba zakończyło się remisem 5-5, choć wydawało się początkowo, że to Ci drudzy zdobędą 3 punkty. Jednak Konrad Fryś zaaplikował rywalom 4 gole i doprowadził do remisu a w końcówce obie ekipy broniły wyniku.
Niespodzianką kolejki można nazwać porażkę OM Przystań z Tarnowianami w rozmiarach 3-9. W zwycięskiej drużynie, pod względem bramek prześcigali się: Paweł Koziołek i Wacław Maciosek, a w konsekwencji padł w tej rywalizacji remis i obaj strzelili po 4 gole.
W meczu zamknięcia kolejki oglądaliśmy spotkanie Samson - Sapiące Byki. Obu zespołom bardzo zależało na pierwszej wygranej podczas rundy jesiennej. W tej konfrontacji zwycięsko wyszedł Samson Łęg Tarnowski, a jedyną bramkę strzelił Stanisław Tulicki.
W miniony czwartek rozegrany został również mecz zaległy pomiędzy Wod-Kanem, a Eskulapem. Lepsi okazali się ci pierwsi aplikując rywalom 5 bramek a hattrickiem popisał Rafał Bryl.
Kolejne zmagania I ligi już za tydzień, a w chwili obecnej zapraszamy inne zespoły do zgłaszania się do III ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada w Sklepie Sportowym w Centrum Tenisowym. Zapraszamy!


06.11.2005 >>I LIGA<< Ciekawie zapowiadająca się 5 kolejka

Po dwutygodniowej przerwie, pierwszoligowcy staną w szranki podczas 5 kolejki TLF. Kalendarz rozgrywek zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż lider Gasline spotka się z Mak-1, czyli drużyną która na jesień nie straciła jeszcze żadnego punktu! Ten mecz może być ozdobą kolejki, lecz także spotkanie wiceliderów (Wod-Kan i Rock N` Roll) wzbudza wielkie zainteresowanie wśród kibiców. Na pewno ciekawe mecze zobaczymy również w rywalizacji pozostałych zespołów, gdzie między innymi zagrają Bosch Service z MWSE, Tarnowianie z OM Przystań, Eskulap z Kabą i na koniec spotkanie "outsiderów" tabeli, Samson kontra Sapiące Byki.


04.11.2005 >>II LIGA<< "Grają jak z nut"

Po raz kolejny na pochwałę zasługuje drużyna Tad-Bud, jeden z głównych faworytów ligi. Tym razem z kwitkiem odprawiła Skamer w stosunku 7-0 i umocnili się na pozycji lidera. Ich gra przypadła do gustu nie tylko kibicom, ale również grającym rywalom z innych drużyn.
Natomiast pierwszej porażki doznała Westovia Redruk, a ich pogromcą okazała się ekipa Mak-1 (2). Wynik 6-5 pokazuje jak zacięta walka panowała na boisku. Przez większą część spotkania to Westovia Redruk prowadziła, lecz brakło im nie tylko sił, ale i szczęścia aby dowieźć do końca pozytywny rezultat - bramkę stracili na sekundę do końcowej syreny.
Bardzo ciekawy pojedynek obejrzeli kibice pomiędzy Topicar (2), a Control Process. W tym spotkaniu padł remis 2-2, a losy spotkania wahały się raz w jedną, raz w drugą stronę. Podobną sytuację mieliśmy w meczu ETG Immergas - Topicar, gdzie Ci pierwsi prowadząc 3-1 stracili bramkę i do końca murowali bramkę. Topicar miał kilka dogodnych sytuacji, lecz nawet z przedłużonych rzutów karnych nie udało sie pokonać bramkarza drużyny rywali.
W innych spotkaniach PWSZ łatwo poradził sobie z Marfliz (7-1), a Gawro również bez problemów pokonało Luxtorpedę 7-3.


28.10.2005 >>II LIGA<< Tad-Bud Team nie zwalnia tempa.

Kolejne bardzo wysokie i bardzo pewne zwycięstwo zanotował lider tabeli Tad-Bud Team. Ich rywalem był Topicar (2), lecz nie zdołał strzelić nawet honorowego gola. Wynik 7-0 w pełni odzwierciedla różnicę tych zespołów. Także wicelider Westovia Redruk poczyna sobie wyśmienicie i po raz kolejny wykazali swoją wyższość. Tym razem nie lider strzelców był bohaterem a Witold Szczurek, który pięciokrotnie znalazł drogę do siatki Iskry Tarnów (9-2).
Po wygranej 4-1 nad Topicarem, drużyna Skamera awansowała na 3 miejsce w tabeli, a Rafał Więckowski zaliczył kolejny dobry występ, strzelając hattricka. Równie bardzo dobrze spisuje się Mak-1 (2), która najpierw pokonała w swoim debiucie z Gawro 6-4 (mecz rozegrany awansem w poniedziałek), a następnie Luxtorpedę 5-1. W kolejnym spotkaniu dość nieoczekiwanie ekipa Marfliz doznała wysokiej porażki z Gawro, w barwach których kolejną bardzo dobrą partię rozegrał Piotr Lechowicz, strzelając przeciwnikom 4 bramki.
W meczu dotychczas najsłabszych zespołów lepszy okazał się ETG Immergas, który jednocześnie potwierdza że nie zamierza łatwo oddać "skóry". Jednak to Control Process prowadził przez pierwszą część spotkania, lecz braki taktyczne nie pozwoliły dowieźć tego zwycięstwa do końca spotkania.


25.10.2005 >>I LIGA<< Mak-1 nadal bez straty punkta.

Wyśmienicie w drugiej rundzie prezentuje się druzyna Mak-1, która we wszystkich czterech konfrontacjach wyszła zwycięsko. Tym razem w polu pokonanych zostawiła dobrze spisujący się Bosch Service 4-1.
Jednak to nie to spotkanie elektryzowało publiczność, lecz potyczka Rock N` Rolla z OM Przystań. Rock bardzo chciał wziąć rewanż za srogą porażkę z poprzedniej rundy, a Przystań próbowała przerwać długą passę remisów i ponownie pokazać przeciwnikom "prawdziwą muzykę". Zaczęło się pomyślnie dla OM, gdyż po golu Grzegorza Witka prowadzili bardzo długo, lecz po raz kolejny nie udało im się dowieźć zwycięstwa do końca. Wynik 1-1 jest jednak sprawiedliwym rozwiązaniem tej rozgrywki.
Bardzo zacięte i nerwowe spotkanie oglądali kibice pomiędzy Tarnowianami a Kabą. Całe spotkanie kontrolowali ci drudzy, lecz to Tarnowianie zdobyli ostatecznie 3 punkty (6-5) i awansowali na 8 pozycję w tabeli.
Lider gładko pokonał nienajlepiej dysponowanych Byków 10-1, a MWSE odniosła zasłużone wysokie zwycięstwo nad Samsonem 6-1.


24.10.2005 Zamiana spotkań o 19.30

Z powodu epidemii w drużynie Wod-Kan Tarnów, spotkanie które miało się odbyć w dniu dzisiejszym pomiędzy tą drużyną, a zespołem Eskulap Tarnów zostało przełożone na dzień 27 października (tj. czwartek) - godz. 23.00.
Natomiast w miejsce tego spotkania o godz. 19.30, rozegrany awansem będzie mecz II ligi pomiędzy Mak-1 (2) Tarnów i Gawro Tarnów.


24.10.2005 >>I LIGA<< Przed IV kolejką

W tej kolejce mamy dwa bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania. Wicelider tabeli Rock N` Roll zmierzy się z czwartą OM Przystań. W pierwszym meczu wygrała ta druga w rozmiarach 7-1 i teraz rockandrollowcy chcą wziąść rewanż.
Drugim szlagierem wydaję być pojedynek drużyn, które świetnie sobie radzą na początku rundy jesiennej. Bosch Service i Mak-1, bo o nich mowa nie przegrały żadnego meczu i obie będą chciały tą passę podtrzymać.
Lider rozgrywek (Gasline) zagra z teoretycznie słabszym przeciwnikiem (Sapiące Byki), a studenci MWSE będą walczyć z zawodnikami z Łęgu Tarnowskiego (Samson).
Na koniec mecz, który może sprawić, iż Tarnowianie w przypadku zwycięstwa wyjdą ze strefy spadkowo-barażowej. Ale czy Kaba im na to pozwoli?
Początek rozgrywek o 19.30 - zapraszamy.


21.10.2005 Futsal pod lupą

Informujemy, że w dniu 22 października, tj. sobota, o godz. 21.20 w Tarnowskiej Telewizji Kablowej będzie program prowadzony przez Zbigniewa Czyża "Pod Lupą". Program ten będzie poświęcony Tarnowskiej Lidze Futsalu, a w nim m.in. wywiad z jednym z organizatorów Arturem Koza.


21.10.2005 II liga - 2 kolejka

Wszystkie zaplanowane na ten dzień spotkania zostały pomyślnie przeprowadzone. Faworyci z pierwszej kolejki nie zawiedli i teraz, lecz nastąpiła zmiana lidera. Fotel ten musiała oddać Westovia Redruk, gdyż mniejszą różnicą bramek ustąpiła drużynie Tad-Bud Team. Obie ekipy wygrały swoje pojedynki, nie dając szans przeciwnikom. Westovia Redruk pokonała Gawro 7-4, a Tad-Bud Team w rozmiarach 7-2 pokazał swoją wyższość nad Control Process.
Również z podniesionymi głowami schodziła z boiska drużyna Iskry, która bardzo pomyślnie zainaugurowała w lidze, pozostawiając na polu bitwy Topicar (2) wynikiem 6-0.
W pojedynku ETG Immergas i PWSZ, okazała się lepsza ta druga a pierwszoplanową rolę odegrał w jej barwach Daniel Kurzawski, aplikując przeciwnikom 5 bramek. Spotkanie to przebiegało pod dyktando studentów, lecz przy wyniku 5-5 wydawało się, że może ten wynik utrzymać się do końca, jednak kolejne dwa oczka PWSZ wyłoniły zwycięzców.
Bardzo wyrównane spotkania zaprezentowały zespoły Luxtorpeda i Skamer, oraz Topicar i Marfliz. W pierwszym pojedynku minimalnie wygrał Skamer 1-2, a w drugim także różnicą jednej bramki wygrał Marfliz, który awansował na 3 lokatę premiującą grę w barażach.


19.10.2005 II liga powraca. III może powstanie.

Już jutro po dwutygodniowej przerwie swoje rozgrywki zacznie II liga. Z okazji tej przerwy skorzystały dwie drużyny, które "rzutem na taśmę" dopełniły formalności i zgłosiły się do rozgrywek (Mak-1 (2) Tarnów i Gawro Tarnów). W chwili obecnej na drugoligowym froncie będzie można zobaczyć 13 zespołów, a dla tych wszystkich spóźnialskich drużyn, które jeszcze chcą zagrać w Tarnowskiej Lidze Futsalu planowana jest III liga. W tej lidze dla spóźnialskich będzie mniejsza ilość spotkań i mniejsze wpisowe do rozgrywek, a wszystko zależy od ilości zgłoszonych drużyn.


16.10.2005 Faworyci bez strat punktowych

Najwięksi faworyci ligi tym razem nie zawiedli, ale nie wszystkim zwycięstwo przyszło łatwo. W pojedynku z Tarnowianami drużyna Rock N` Rolla prowadziła już 4-1 i gdy się wydawało, że to już koniec emocji, wówczas rywale pokazali, iż im bardzo zależy na pozostanie w gronie najlepszych. Tarnowianie ruszyli z impetem do ataku i strzelili dwie bramki, stwarzając przy tym jeszcze kilka dogodnych pozycji strzeleckich, a na 4 sekundy mogli doprowadzić do remisu. Wtedy to sędzia podyktował 5 faul i jednocześnie przedłużony rzut karny. Większość kibiców czekała na bramkę i wybuch euforii, lecz niefortunnym strzelcem okazał się Dariusz Szlachetka, a Tarnowianie po raz kolejny musieli zejść z boiska na tarczy.
Również Wod-Kan przegrywał swój pojedynek z Kabą 2-0, lecz po tym zimnym prysznicu przebudzili się z marazmu i w konsekwencji wygrali spotkanie w stosunku 5-2.
Samson Łęg Tarnowski po niezłym początku zaliczył drugą bardzo wysoką porażkę, a ich pogromcą okazał się ostatnio grający w kratkę lider - Gasline Tarnów. Po raz kolejny dobrą partię rozegrał Dominik Kaim, który w tym spotkaniu zaliczył hat-trick i goni swojego kolegę z drużyny w klasyfikacji strzelców.
Bardzo ciekawy przebieg miały też inne spotkanie XIV kolejki:
OM Przystań po raz trzeci z rzędu notuje remis 2-2!!! W spotkaniu z Bosch Service dwukrotnie prowadzili, lecz jak to ostatnio bywa rywale zdołali wyrównać spotkanie.
W meczu absolwentów ze studentami, lepsi okazali się ci pierwsi (3-0)i tym samym zatrzymali kroczących od zwycięstwa do zwycięstwa MWSE.
Na koniec zostawiamy pojedynek snajperski między Konradem Frysiem (Eskulap) i Krzysztofem Kocołwm (Sapiące Byki). Obaj strzelili w tym spotkaniu po 5 goli i obaj zasłużyli na miano "MAN OF THE MATCH", lecz po końcowym gwizdku bardziej zadowolony schodził "Fryta", gdyż koledzy z Eskulapu dołożyli jeszcze jedno trafinie i w efekcie wygrali 6-5, co pozwoli im swobodniej patrzyć w tabelę.


16.10.2005 Poszukiwani...!

W związku z rozwojem i coraz większym zainteresowaniem TLF zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy przy organizacji rozgrywek.
W szczególności organizatorzy poszukują chętnych do obsługi stolika i fotoreporterów, którzy byliby odpowiedzialni za multimedialną oprawę zawodów, czyli zdjęcia, wywiady, felietony...
Wszystkie szczegóły, propozycje i sugestie proszę zgłaszać bezpośrednio przy stoliku podczas rozgrywek I i II ligi.


11.10.2005 Informacje

Zaplanowana na czwartek 13 października, 2 kolejka II ligi jest przełożona!! Powodem odwołania tej kolejki są organizowane na hali Międzynarodowe Targo Zdrowej Żywności. Dokładny terminarz na następną kolejkę będzie uzupełniony w ciągu tygodnia.
Jednakże emocji związanych z futsalem na pewno nie będzie brakowało, gdyż na programie Polsat Sport będzie można oglądać sptkania Clearexu Chorzów w rozgrywkach Pucharu UEFA. Terminarz spotkań podany jest na stronie Polskiej Ligi Futsalu.

Również na tej stronie możecie Państwo przeczytać kilka ciekawych informacji, a między innymi o tym, że TTS "Futar" chce zorganizować tzw. Puchar Południa, w którym zmierzyłyby się drużyny z Tarnowa, Rzeszowa, Krakowa, Nowego Sącza, Kielc i ekip śląskich.
Szczegóły w późniejszym terminie.
Futsal-Polska - kliknij


11.10.2005 Lider traci kolejne punkty

W meczu na szczycie pomiędzy liderem Gasline a OM Przystań doszło do ciekawego widowiska zakończonego ostatecznie wynikiem 2-2. Przez większą część spotkania dość nieoczekiwanie przewagę mieli ci drudzy, a druga bramka w wykonaniu Pawła Bałła została strzelona główką po ewidentnym błędzie bramkarza. Ten rezultat wydaje się być najkorzystniejszy dla Rock N` Rolla, który skrzętnie wykorzystuje każde potknięcie lidera i już różnica między nimi wynosi jeden punkt. Wicelider pokonał gładko Eskulap 5-1, a trzecia drużyna w tabeli - Wod-Kan straciła punkty w konfrontacji z Mak-1 (2-4). Bohaterem meczu OKAZał się strzelec 3 goli Marcin Okaz, a w drużynie Wod-Kanu dwoił się i troił Jarosław Dzięciołowski, lecz jego dwa trafienia były zbyt słabą bronią na dobrze dysponowanych przeciwników.
W dolnych rejonach tabeli bardzo ważny pojedynek wygrali Tarnowianie z Sapącymi Bykami 6-2, którzy pokazali że będą ostro walczyć o utrzymanie w lidze. Natomiast Bosch Service wynikiem 9-0 rozgromił Samsona i tym samym powoli zaczyna piąć się w górę.
W meczu ligowych średniaków MWSE-Kaba padł rezultat 5-3 i obie ekipy podtrzymały swoje passe. MWSE wygrała 5 mecz z rzędu, a Kaba przegrała 4 mecz z rzędu. Zaznaczyć jednak trzeba że wynik spotkania był sprawą otwartą aż do zakończenia spotkania.
Za tydzień kolejne emocje, a na pierwszy plan nasuwa się spotkanie OM Przystań - Bosch Service.


07.10.2005 Pierwszy lider w II lidze

Poznaliśmy już pierwszego lidera w II lidze TLF. Jest nim Westovia Redruk Tarnów, w barwach której niezwykłą skutecznością popisał się Paweł Tomaszowicz, aplikując przeciwnikom aż 9 oczek!!!
Wynik inauguracyjnego meczu Westovii Redruk z Control Process jednoznacznie pokazuje jeszcze "wakacyjną" grę obydwu zespołów, którzy bardziej skupili się na sile ofensywnej niż obronnej.
Dość nieoczekiwany przebieg spotkania był w kolejnym spotkaniu gdzie ETG Immergas i Tad-Bud Team prowadziły wyrównaną grę przez dłuższą część spotkania, lecz w końcówce więcej determinacji wykazali ci drudzy i to oni w drugiej części meczu ciągle nękali bramkarza Immergasu, a w konsekwencji strzelając łącznie 10 bramek.
Kolejne dwa pojedynki były ozdobą wieczoru, gdyż wynik zarówno pierwszego, jak i drugiego był sprawą otwartą do samego końca. Jednak z pierwszej potyczki zwycięsko wyszła drużyna Luxtorpeda, która w samej końcówce meczu pokonała bramkarza Topicaru, ustalając wynik spotkania 2-1.
W ostatnim tego wieczora meczu padł remis 2-2, choć Skamer prowadził już 2-0 i wydawało się że kontroluje sytuację. Jednak szczęście uśmiechnęło się dla zespołu Marfliz, którzy w samej końcówce za wszelką cenę chcieli jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, lecz na to już brakło czasu.


07.10.2005 Prasa o meczu Oldbojów

Już prawie tydzień minął od rozegrania spotkania towarzyskiego, pomiędzy Reprezentacją POLSKI a Reprezentacją TLF. Nie cichną jednak głosy na temat tego pojedynku o czym możemy się przekonać czytając Dziennik Polski, Gazetę Krakowską, portal TIMI.pl czy też Radio Maks. Zapraszamy do lektury i komentarzy na temat meczu!


05.10.2005 Inauguracja II ligi

Poznaliśmy już kolejne dwa zespoły, które wystąpią w II lidze TLF. Pierwszym z nich jest Iskra Tarnów, a drugi to rezerwy Rock N` Rolla! Czekamy jeszcze na jedną, ostatnią drużynę która chce wziąść udział w tych rozgrywkach.
Jednakże informujemy, że nie wszystkie mecze rozegrane będą podczas pierwszej kolejki. Szczegółowy terminarz można już przeczytać na stronie.
Mecz otwarcia II ligi będzie miał swój początek o godz. 20.05, a zagrają w nim drużyny Westovia Redruk Tarnów i Control Process Tarnów.
Zapraszamy!


03.10.2005 Nowa runda i nowe emocje

Od mocnego uderzenia zaczęła się pierwsza kolejka w nowej rundzie. Prowadzący Gasline i debiutujący Bosch-Service rozagrały mecz, w którym można było zobaczyć dużo sportowej walki, a jednocześnie mało błędów z jednej i drugiej strony. W sumie padły tylko dwie bramki, a spotkanie skończyło się remisem. Dla "Gazów" ten remis oznaczał stratę ważnych punktów, a dla Boscha cenną zdobycz punktową na dobry początek w tych rozgrywkach.
Równie zacięte spotkanie toczyło się między Samsonem a OM Przystań. Drugi z debiutantów także postarał się o niespodziankę zdobywając wyrównanie z przedłużonego rzutu karnego. Obie drużyny przeżywały huśtawkę nastrojów, a końcowy wynik jest sprawiedliwym rezultatem 2-2.
Mecz Kaba - Mak 1 miał również zacięty przebieg, jednak zwycięsko z tego boju wyszli byli Absolwenci WSB. Na inaugurację sezonu te drużyny zremisowały 3-3 i można było przypuszczać, że i tym razem mecz będzie wyrównany, co też sprawdziło się na boisku.
Jeden z faworytów Rock N` Roll gładko uporał się z Sapiącymi Bykami 9-1, a Tarnowianie dotrzymali kroku Eskulapowi do wyniku 2-2, jednak z każdą następną minutą dobrze dysponowani "aptekarze" aplikuąc przeciwnikom jeszcze 6 trafień.


03.10.2005 9-4 dla Reprezentacji Polski

Wczoraj na hali sportowej OKU w Tarnowie - Mościcach doszło do spotkania oldbojów futsalu, pomiędzy Reprezentacją Polski a Reprezentacją Tarnowskiej Ligi Futsalu.
Wynik spotkania odzwierciedla różnice pomiędzy obiema drużynami, a rozmiary porażki mogą cieszyć naszych starszych kolegów z TLF.
Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem na boisku był reprezentant Polski Ilnicki Mariusz, który trzykrotnie pokonywał naszych bramkarzy, a jego sztuczki techniczne wprawiały w zachwyt zgromadzoną w tym dniu publiczność.

>>> szczegóły <<<


28.09.2005 Kadra Oldbojów Reprezentacji TLF

Nie wszyscy zaproszeni kadrowicze naszej ligi będą mogli wziąć udział w spotkaniu towarzyskim z Reprezentacją Polski Oldbojów.
Jednak z tych co potwierdzili swoją obecność znaleźli się:
Józef Ogorzelec, Zbigniew Labok, Stanisław Sroczyński - wszyscy Gasline Tarnów
Leszek Wojnarowski, Waldemar Lis, Piotr Mikołajczak - wszyscy Rock N` Roll Tarnów
Jerzy Czernecki i Sylwiusz Sojda z Wod-Kan Tarnów, Wojciech Klich (Kaba), Marek Foszcz (Zakład Karny Tarnów-Mościce), Maciej Bryk (Tarnowianie Tarnów), oraz Ryszard Kukla Bosch-Service Tarnów.


27.09.2005 Zmiany, nowości, uaktualnienia...

Dla drużyn I ligi jest to druga runda, a w niej rewanże i wiele nowych spotkań i dodatkowych emocji.
19 grudnia poznamy pierwszego Mistrza Tarnowa w Futsalu, gdzie o ten tytuł walczyć będą obecni faworyci ligi, czyli Gasline, Wod-Kan i Rock N` Roll. Oczywiście wszystko jest jeszcze możliwe i nie przekreślamy sznas innych zespołów, które śmiało mogą się pokusić o mega niespodziankę.
Jednka nie wszystkie zespoły wystartują w rundzie rewanżowej, ponieważ jak już wcześniej informowaliśmy, z rozgrywek wycofał się Kolporter Kielce, a przed tygodniem Zakład Karny musiał zrezygnować z udziału w TLF, a powodem było zdekompletowanie kadry.
Na ich miejsce "wskoczyły" dwie inne ekipy: Bosch-Service i Samson, obie z Tarnowa. Dlaczego one? Ponieważ Bosch najszybciej zareagował na wolne miejsce a w Samsonie występuje kilku zawodników z byłego Kolportera Kielce. Te zespoły zaczynają swój udział w lidze z zerowym kontem i muszą się sporo natrudzić, aby utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywek.
Doszło także do zmiany nazwy drużyny, ponieważ Absolwenci WSB dogadali się ze sponsorem i od tej rundy noszą nazwę MAK-1 Tarnów.
Jest też mała uwaga co do początku rozgrywek, ponieważ drużyna MWSE ze względu na początek roku akademickiego przełożyła swoje spotkanie z Wod-Kanem na 2 kolejkę, rozgrywaną w dniu 10 października o godz. 23.00.
W dniu 6 października zainauguruje natomiast II liga, a w niej kilka zespołów, które z powodzeniem mogłyby powalczyć o najwyższe trofea w I lidze. Czekamy jeszcze, aż się znajdą 3 drużyny aby uzupełnić i skompletować całą stawkę drużyn zmagających się w II lidze.
Już dzisiaj na stronie można znaleźć aktualne terminarze I i II ligi. Natomiast składy, zdjęcia i inne opisy będą aktualizowane na bieżąco.


22.09.2005 Nie "Jaskółka" a Hala OKU

Mała poprawka co do tego spotkania! Mecz odbędzie się na hali sportowej OKU w Tarnowie- Mościcach.
Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do obejrzenia ciekawego widowiska sportowego.
Być może będzie również jakiś konkurs....
Zapraszamy bardzo serdecznie!!!


15.09.2005 Wielki mecz !!!

W dniu 2 października o 17.00 w hali widowiskowo - sportowej "Jaskółka" w Tarnowie - Mościcach odbędzie się mecz futsalowy pomiędzy Reprezantacją Polski Oldbojów a Reprezentacją Tarnowskiej Ligi Futsalu.
Wstęp wolny!!!
Zapraszamy!!!


06.09.2005 Spotkania organizacyjne

Małymi kroczkami zbliża się runda rewanżowa I ligi TLF.
W związku z tym informujemy, że spotkanie organizacyjne kierowników z I ligi, włącznie z nową drużyną Jano Tarnów, odbędzie się 15 września o godz. 19 w Sklepie Sportowym w Centrum Tenisowym.
Z kolei kierownicy drużyn, którzy zgłosili swoje zespoły do II ligi zapraszamy na spotkanie organizacyjne 22 września o godz. 19, również w Sklepie Sportowym.
Obecność obowiązkowa - zapraszamy!!!


01.09.2005 Koniec wakacji

Jak co roku pierwszego września, każdy z nas już nie myśli i nie planuje urlopu, lecz zastanawia się nad przyszłością. Również my jako organizatorzy planujemy przyszłość naszej ligi. Już od pierwszej kolejki towarzyszyć nam będzie Tarnowska Telewizja Kablowa, w której co tydzień będzie magazyn sportowy poświęcony tylko naszej lidze, a w nim bramki, wywiady i statystyki.
Ciekawostką jest również fakt, iż w Tele 5 będzie magazyn sportowy o Futsalu. W tym programie będzie można dowiedzieć się wielu szczegółów o polskim futsalu i jego ligach. A co za tym idzie, w tej stacji będzie można oglądać nie tylko pierwszą lub drugą polską ligę, ale także ligi środowiskowe, w tym również TLF.
Naszym patronem medialnym został również portal internetowy TIMI, w którym redaktor Łukasz Siadek będzie relacjonował naszą ligę, oraz prowadził wywiady ze sportowcami biorącymi udział w TLF.
Do 15 września można jeszcze zgłaszać drużyny do II ligi - ZAPRASZAMY !!!


01.08.2005 Turniej Piłki Nożnej Stołowej

Do towarzyskiego turnieju w "Piłkarzyki" zgłosiło się 8 drużyn. Zabawa trwała kilka godzin, a wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu rozgrywek.
Przez cały turniej towarzyszył nam Portal TIMI, gdzie można szerzej przeczytać o tych zawodach.
Najlepszą drużyną okazała się ekipa: "Rynek 10", czyli Piotr Ziaja i Grzegorz Kargul. Zwycięzcy oprócz pucharu zainkasowali również całą pulę z wpisowego. Nagrodą za drugie miejsce był puchar i pula z "wrzutek". Z tych pamiątek cieszyła się drużyna "Coventry", w składzie: Bartłomiej Kryczek i Krzysztof Kryczek. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa "And One" - Piotr Szczepanik, Łukasz Piękosz, która w małym finale okazała się lepsza od "Westovii" (Artur Koza, Grzegorz Olesiński)- na zdjęciu obok.

Szczegóły turnieju i opis rozgrywek tutaj a galeria zdjęć - kliknij tutaj


29.07.2005 Wywiady

Dzisiaj nasz kolega, współorganizator imprez, Bartłomiej Kryczek udzielił wywiadu dla Radia Maks. Tej wypowiedzi można posłuchać na antenie o godz. 10.30 i w wiadomościach sportowych.
Natomiast drugi współorganizator Artur Koza podobną rozmowę przeszedł w redakcji www.TIMI.pl, gdzie rozmawiał z redaktorem Łukaszem Siadkiem o lidze i przyszłych planach.
Szczegóły tutaj

Zapraszamy do lektury.


27.07.2005 II Turniej w "Piłkarzyki"

Informujemy, że w niedzielę 31 lipca o godz. 16 odbędzie się II Turniej Piłki Nożnej Stołowej czyli popularne "Piłkarzyki".
Zabawa ta będzie miała miejsce w Caffe Rock N` Roll przy ul. Słonecznej. Zapisy będą trwały do godz. 16.
Do Tarnowa na turniej przyjedzie drużyna z Sosnowca, lecz nie będą to Wicemistrzowie Europy, a ich koledzy.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej zabawie!!

Szczegóły tutaj


17.07.2005 Puchar Lata z Rock N` Rollem

Jak co roku, podczas wakacji, większość ludzi udaje się na zasłużony wypoczynek. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość i dlatego ci, którzy zostali w domach uczestniczyli w Pucharze Lata z Rock N` Rollem na stadionie Iskry Tarnów - Krzyż.
W rozgrywkach tych wzięło udział 8 drużyn (jedna z nich to drużyna z Sosonowca), z czego podzielono je losowo na dwie grupy, gdzie systemem każdy z każdym rozgrywał swoje spotkania.
Wszystkie drużyny awansowały do ćwierćfinałów, lecz najlepsze zespoły z grup grały z tymi którzy zajęli najmniej punktów.
Opis turnieju z wynikami: tutaj


14.07.2005 Puchar Lata z Rock N` Rollem - szczegóły

W związku z wakacyjnym okresem bardzo duża ilość drużyn nie była w stanie zebrać kadry na turniej i dlatego do rywalizacji przystąpi 8 zespołów. Zostaną one podzielone na dwie grupy, gdzie każdy z każdym rozegra spotkania 2x10 minut.
Wszystkie drużyny awansują do ćwierćfinałów, gdzie systemem pucharowym wygrana drużyn przechodzi dalej aż do finału. W systemie pucharowym czas trwania spotkań - 2x15 minut.

Plan turnieju:
godz. 12 - przywitanie, losowanie grup, przebieranie w stroje, rozgrzewka
godz. 12.30 - I kolejka w grupie
godz. 12.55 - II kolejka w grupie
godz. 13.20 - III kolejka w grupie
godz. 13.45 - IV kolejka w grupie
godz. 14.10 - V kolejka w grupie
godz. 14.35 - VI kolejka w grupie
godz. 15.00 - I i II spotkania ćwierćfinałowe
godz. 15.40 - III i IV spotkania ćwierćfinałowe
godz. 16.20 - półfinały
godz. 17.00 - mecz o 3 miejsce
godz. 17.40 - finał
godz. 18.10 - zakończenie i rozdanie nagród

PS. Informujemy również, że następuje zmiana nagród i zamiast koszulek - będzie nagroda finansowa.
Prosimy także o punktualne przybycie na stadion, gdyż wtedy odbędzie się losowanie grup i ustalanie terminarza!
Nastąpiła również zamiana drużyn i zamiast Westovii w turnieju weźmie udział KS Selox.


14.07.2005 Spotkanie byłych zawodników Tamel Tarnów

W sobotę na "Stadionie Leśnym" Tamelu Tarnów, miało miejsce spotkanie byłych zawodników tego klubu. Niestety frekwencja z różnych względów nie dopisała, ale mimo to w bardzo miłej atmosferze rozegrano towarzyski pojedynek. Po meczu każdy mógł powspominać jak to było wtedy, gdy on grał na tym stadionie...
Przedstawiamy krótką galerię z imprezy.


03.07.2005 Informacje

1. Znane są już wszystkie szczegóły dotyczące Pucharu Lata i wiadomo już, że turniej odbędzie się na boisku sportowym "Iskra" w Tarnowie - Krzyżu.
Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie Państwo w dziale Imprezy

2. Organizujemy turniej w "Piłkarzyki", na który wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Być może w niedalekiej przyszlości powstanie w naszym mieście liga piłki nożnej stołowej.
Szczegóły w dziale Imprezy

3. W sobotę 9 lipca na stadionie Tamelu Tarnów odbędzie się spotkanie i mecz towarzyski byłych zawodników tego klubu.
Początek spotkania o godz. 17 na "Stadionie leśnym", a po meczu kilka miłych wspomnień przy grillu.
Zapraszamy wszystkich do oglądnięcia tego niecodziennego widowiska!


30.06.2005 Podsumowanie rundy

W inauguracyjnej lidze wystartowało 12 zespołów, z czego jeden z poza okolic Tarnowa. Był nim Kolporter Kielce, drużyna poskładana z kilku miast, m.in. z Katowic i dlatego początkowo swoje mecz rozgrywali raz na dwa tygodnie po dwa spotkania. Jednak nie udało się im dojechać dwa tygodnie pod rząd i dlatego organizatorzy musieli wycofać drużynę z rozgrywek. Zaznaczyć jednak trzeba, że goście prezentowali się bardzo dobrze, pokazując wiele efektownych zagrań i rozwiązań.
Po wycofaniu Kolportera nadażyła się możliwość dokoptowania do ligi jednej drużyny. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec września.
Poziom rozgrywek jeszcze nie był fascynujący, lecz jak na pierwszy sezon można być zadowolonym i oczekiwać że w kolejnych spotkaniach nie będzie wielkich różnic, a liga stanie się bardziej wyrównana.
Obiektywnie patrząc na kadry grających drużynych to murowanym faworytem był zespół Gasline, który nie zawiódł i tylko raz stracił punkty przez 11 kolejek. Swoim strzeleckim nosem 22 razy popisał się Tomasz Prokop i to on przewodzi stawce najskuteczniejszych strzelców.
Także Wod-Kan dysponujący bardzo szeroką kadrą był wielkim faworytem, lecz zawiódł w kilku spotkaniach, podobnie jak Rock N` Roll. Natomiast niespodzianką można nazwać czwartą pozycję OM Przystań, która pokonywała faworyzowane zespoły.
Od października rusza druga runda i po zakończonym całym sezonie będzie można coś więcej powiedzieć na temat szans naszej drużyny w Pucharze Polski.


28.06.2005 Gasline mistrzem wiosny

Wiadomo było już przed tą kolejką, iż zespoł Gasline zostanie mistrzem wiosny w tarnowskim futsalu. Dzisiaj ich przciwnikiem była Kaba i jak większość zespołów w tej rundzie nie sprostała faworyzowanym rywalom, choć początkowo wydawało się, iż nawiążą równorzędną walkę. Jednak po trzech trafieniach, ich zapał ustał a "Gazy" kontrolowały spotkanie.
Inny faworyt - Wod-Kan także uporał się ze swoim przeciwnikami, wygrywając 7-3 z Sapiącymi Bykami. Spotkanie toczyło sie początko bardzo nerwowo ze strony "Hydraulików" co wykorzystały "Byki" remisując przez dłuższy czas. Jednak dalsze losy spotkania zdecydowanie należały już do Wod-Kanu, którzy wypunktowali przeciwników.
Kolejny z faworytów Rock N` Roll, miał za rywala outsidera tabeli Zakład Karny i bez większych kłopotów pokonał ich w rozmiarach 6-1.
Wydawało się, iż mecz Absolwentów WSB z OM Przystań będzie wyrównanym widowiskiem, jednak osłabieni absencją kontuzjowanego bramkarza Absolwenci nie byli w stanie pokonać coraz lepiej spisujących się OM Przystań.
Za to ciekawym widowiskiem kolejne tego dnia spotkanie, kiedy to MWSE wygrała swoje czwarte z rzędu spotkanie, a nieźle grający Eskulap próbował odebrać punkty rywalom. Wynik 3-2 pokazuje, że niewiele brakowało "aptekarzom" do odrobienia strat.
Przedostatnie miejsce w tabeli utrzymali pauzujący Tarnowianie.


27.06.2005 Puchar Lata

Już dzisiaj odbędzie się ostatnia kolejna TLF, a wszyscy udadzą się na zasłużony wypoczynek. Jednak nie wszyscy chcą odpoczywać podczas długiej przerwy letniej, dlatego też TTS "Futar" organizuje jednodniowy turniej piłkarski (zasady futsalu), który nosi nazwę "Puchar Lata".
Będzie on miał miejsce na boisku sportowym "Iskra Tarnów" w Krzyżu lub "Tamel Tarnów przy ul. Elektrycznej" (w najbliżsyzch dniach podamy właściwe miejsce), a odbędzie się w dniu 16 lipca - tj. sobota.
Drużyny mogą się zgłaszać do 10 lipca, ilość zespołów - max. 16, wpisowe rozgrywek - 150 zł., dla każdego uczestnika piwo i kiełbasa z grilla, a dla trzech najlepszych zespołów pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody.
Zespoły zostaną podzielone na cztery grupy, gdzie systemem każdy z każdym, zostaną wyłonione po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Następnie te drużyny, które awansowały zagrają systemem pucharowym (przegrany odpada) od ćwierćfinałów, aż do finału.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o
kontakt z organizatorami.


24.06.2005 Ostatnia kolejka

Przed nami już ostatnia kolejka rundy wiosennej Tarnowskiej Ligi Futsalu. Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek Absolwentów WSB z OM Przystań. Nie jest to mecz o fotel lidera, lecz spotkanie wyrównanych zespołów. Pierwsza z nich nie dysponuje najmocniejszą kadrą, ale już nie jednej drużynie zalazła za skórę. Natomiast druga ekipa to nieprzewidywalni zdobywcy punktów. Zostawiając pokonanych na polu bitwy takie zespoły jak Rock N` Roll (7-1) i Wod-Kan (5-2), potrafią też przegrać z ligowymi "przeciętniakami" Tarnowianami (4-2). W tej konfrontacji wynik jest sprawą otwartą, choć wydaje się że więcej atutów jest po stronie Przystani.
Wiadomo już, że mistrzem jesieni jest Gasline, lecz czy potwierdzi swoją wyższość nad zespołem Kaby i utrzyma wysoką przewagę punktową nad pozostałymi rywalami? W Kabie od samego początku zachodzą zmiany personalne i ciągle szukają optymalnego składu, lecz wątpliwe jest aby ten zespół pokonał faworyzowanych rywali.
Po nieoczekiwanej porażce w ostatniej kolejce, Rock N` Roll musi zmobilizować się na obecny mecz, gdzie przeciwnikiem będzie obecnie najsłabsza drużyna ligi - Zakład Karny. Zarówno dla jednych, jak i drugich punkty są bardzo potrzebne, choć na pewno bardziej potrzebuje ich Zakład, któremu 3 punkty pozwoliłyby wyjść ze strefy spadkowej.
Wod-Kan, który również nieoczekiwanie przegrał w poprzedniej kolejce, zmierzy się tym razem z przeżywającymi spadek formy Sapiącymi Bykami. Wydaje się, iż "hydraulicy" powinni gładko zwyciężyć, lecz na pewno Byki za darmo punktów nie oddadzą.
W bardzo dobrej dyspozycji jest drużyna Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, która wygrała ostatnie swoje trzy spotkania, w tym bardzo ciężkie z "rockendrollowcami". Kolejnym ich przeciwnikiem jest Eskulap, który gra w kratkę i nigdy nie wiadomo na co ich stać danego dnia. Można jednak przypuszczać, że dobra passa MWSE musi się kiedyś skończyć i na pewno na to liczą też rywale.
Rundę natomiast zakończyli mający pauzę Tarnowianie, którzy liczą na porażkę Zakładu Karnego, dzięki czemu dalej byli tuż nad strefą spadkową.


21.06.2005 Nieoczekiwane rozstrzygnięcia

Gdy każdy zobaczył w terminarz i zobaczył różnice w tabeli to każdy mógł przypuszczać, że trzem obecnie najlepszym zespołom nie może się nic złego stać. Jednak gdy zdecydowany faworyt nie mógł sobie poradzić z dobrze dysponowanymi Tarnowianami to wydało się, że może nastąpić niespodzianka. Lecz w końcu się przełamali i zwycięsko wyszli z tej opresji.
Natomiast niespodzianki były, ale w pojedynkach pozostałych dwóch pretendentów do fotela lidera. Wod-Kan bez swojego superstrzelca Rafała Bryla nie sprostał młodej, ale obiecującej drużynie OM Przystań, a pod nieobecność Bartłomieja Glenia, stery przejął jego brat Mariusz, który trzykrotnie pokonał bramkarza "hydraulików".
Bardzo emocjonujący był także pojedynek rockendrolowców z MWSE, gdzie wynik się zmieniał jak chorągiewka na wietrze, a w ostatecznym rozrachunku to "małopolska" zeszła z boiska z trzema punktami. Rock N` Rollowi nie pomógł nawet fakt, iż w tym spotkaniu dobrze dysponowany był Leszek Janicki, który zaliczył hattricka.
Nadspodziewanie łatwo Absolwenci WSB, gładko pokonali Sapiące Byki tracąc bramkęw samej końcówce spotkania. Absolwenci miewają wahania formy, ale Byki przechodzą całkowity kryzys i nieuchronnie spadają w dół tabeli.
Wyrównany pojedynek toczył się natomiast między Eskulapem i Zakładem Karnym, gdzie wynik 2-1 dla "aptekarzy" utrzymywał prawie do samego końca i nieznane były losy tego spotkania. W samej końcówce "klawisze" nie mając nic do stracenia postawili na jedną kartę i nie dość, że nie udało im się wyrównać to jeszcze stracili bramkę, co ich całkowicie podłamało.
Już za tydzień ostatnia kolejka zmagań i emocje będą nam towarzyszyły do ostatniego gwizdka rozgrywek. Zapraszamy zatem na halę "Jaskółka" od godz. 19.


18.06.2005 Czekamy na niespodzianki

Już po raz dziesiąty na parkiet wychodzą drużyny w ramach Tarnowskiej Ligi Futsalu. Tym razem wszystko wskazuje na to, iż w czubie tabeli nie zajdą żadne zmiany, ponieważ obecnie trzy najlepsze zespoły mają za przeciwników teoretycznie słabsze drużyny.
Lider Gasline podejmuje Tarnowian, dla których remis jest szczytem marzeń, więc Tomasz Prokop będzie mógł po raz kolejny popisać się strzeleckim nosem.
Rockendrollowcy zmierzą się z Małopolską i wydaje się, że uniesieni zwycięstwem nad "Gazami" pójdą za ciosem i będą gonić lidera.
Z tej trójki najtrudniejsza przeprawa jest przed Wod-Kanem, a jego rywalem jest obecnie czwarta drużyna rozgrywek OM Przystań, która udowodniła że potrafi sprawić niespodziankę, jak to miało miejsce w IV kolejce gdy pokonali Rock and Roll 7-1. Z całą pewnością ten pojedynek może być ozdobą dziesiątej kolejki, a ewentualna wygrana pozwoliłaby Przystani na dołączenie do grona najlepszych drużyn tarnowskiego futsalu.
Eskulap po przerwie spowodowaną pauzą, nabrał świeżości i wydaje się, że będą chcieli śmiało atakować i zdobywać bramki. Jednak na przeszkodzie stanie Zakład Karny wraz z ich superstrzelcem Tomaszem Sobyrą. Wynik spotkania jest sprawą otwartą.
Na koniec zapowiada się ciekawy i wydaje się, że wyrównany pojedynek, w którym w szranki staną Sapiące Byki i Absolwenci WSB. Obie drużyny w poprzedniej kolejce doznały porażki i obie znajdują się w środku tabeli. Jedyną nie wiadomą spotkania zostaje jego wynik, a zwycięzca po tej kolejce najprawdopodobniej awansuje na 5 pozycję.
Nasze typy znajdziecie na forum


17.06.2005 Informacje:

1. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż jeden z naszych sędziów Tomasz Sołowij w dniu jutrzejszym przyjmie sakrament małżeństwa.
Życzymy wielu sukcesów, nie tylko w sporcie ale w życiu codziennym. Mamy tylko nadzieję, że żona pozwoli Tomkowi dalej sędziować w naszej lidze!

2. Od dzisiaj, tj. 17 czerwca zaczęło funkcjonować forum dotyczące naszej ligi. Tam możecie wyrażać swoje opinie na temat prowadzenia rozgrywek, podawać nowe pomysły, informować o jakichś istotnych wydarzeniach, typować mecze ...


14.06.2005 A jednak Rock N` Roll

Aż 7 goli w jednym spotkaniu z Tarnowianami strzelił Rafał Bryl (na zdj.), a jego Wod-Kan wygrał 9-0. On sam wskoczył na fotel lidera strzelców i ma już na swoim koncie 20 bramek.
Jednak to nie to spotkanie wzbudzało największe zainteresowanie, ponieważ do spotkania na szczycie przystąpiły drużyny Gasline i Rock N` Roll. Początek spotkania zapowiadał się zgodnie z planami "Gazów", gdzie po kilku minutach drogę do bramki znalazł nie kto inny jak Tomasz Prokop. Druga odsłona należała jednak do Rock N` Rolla, którzy dwukrotnie pokonali bramkarza przeciwnika a w samej końcówce meczu rewelacyjnie się spisujący w tym spotkaniu bramkarz Krzysztof Tryba (na zdj.) obronił rzut karny wykonywany przez Mirosława Kozioła. Tym samym Gasline pogodził się z pierwszą porażką w lidze a bohaterem meczu został wspomniany Tryba.
Do roli niespodzianki można zaliczyć też zwycięstwo Zakładu Karnego nad Absolwentami WSB 4-1. Po raz kolejny w roli snajpera pokazał się Tomasz Sobyra, który skutecznie goni liderów klasyfikacji strzelców.
Zacięty pojedynek toczył się w spotkaniu MWSE i Sapiące Byki. Ostatecznie ci pierwsi w końcowej fazie meczu zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa i "Małopolska" wygrała 3-2.
Niemniej ciekawym widowiskiem była rywalizacja OM Przystań kontra Kaba. Choć wpadły tylko dwa gole w tej rozgrywce to obydwa były dziełem OM i to oni zainkasowali 3 punkty, tym samym umacniając się na 4 pozycji w tabeli.


09.06.2005 Kolejny szlagier

Pojedynkiem kolejki z całą pewnością będzie mecz Rock N` Roll - Gasline (początek spotkania o godz. 19). Będący na trzeciej pozycji "rockendrollowcy" zapewne wejdą na wyżyny swoich możliwości, aby zainkasować 3 punkty i zbliżyć się do lidera. Nie będzie to jednak łatwa rzecz, ponieważ "Gazy" nie straciły jeszcze ani jednego punktu a w swoich szeregach mają najlepszego strzelca Tomasza Prokopa, który niejednokrotnie udowadniał, iż potrafi strzelić bramkę w każdym meczu i z każdym przeciwnikiem.
Wyrównany pojedynek może też się toczyć z udziałem OM Przystań i Kaby, ponieważ obie mają po 10 punktów i ewentualna wygrana pozwoli jednej z drużyn na bliższy kontakt z czołówką ligi.
Grająca w kratkę Sapiące Byki spotkają się z Małopolską Wyższą Ekonimiczną, a wynik tej rozgrywki jest sprawą otwartą.
Po wycofaniu się Kolportera i anulowaniu wszystkich spotkań, najmniej zadowolony może być Zakład Karny, któremu zostały odjęte 3 punkty i z dorobiem 2 remisów zamyka tabelę. W tej kolejce spotkają się z grającymi "na fali" Absolwentami WSB i ciężko im będzie o zdobycz punktową, choć oczywiście nie można przekreślać szans, tym bardziej że przy ich pełnym zestawieniu kadrowym są w stanie powalczyć z najlepszymi.
Po porażce z Gasline zespół Wod-Kan nie może pozwolić sobie stratę punktową i raczej nie można się spodziewać innego wyniku jak zwycięstwo nad teoretycznie słabszymi Tarnowianami.
W tym tygodniu pauzuje Eskulap.
nasze typy:
Rock N` Roll - Gasline x
MWSE - Sapiące Byki 1
OM Przystań - Kaba x
Zakład Karny - Absolwenci WSB 2
Tarnowianie - Wod-Kan 2


08.06.2005 Ważne informacje

Nastąpiła mała korekta w terminarzu spotkań w trzech ostatnich kolejkach.

W dniu 13.06 - IX kolejka:
a) OM Przystań - Kaba - godz. 20.10 a nie 21.55
b) Eskulap - pauzuje

W dniu 20.06 - X kolejka:
a) Rock N` Roll - MWSE - godz. 20.45 a nie 21.55
b) Kaba - pauzuje

W dniu 27.06 - XI kolejka:
a) Sapiące Byki - Wod-Kan - godz. 19.00 a nie 21.55
b) Tarnowianie - pauzuje


07.06.2005 Nie ma mocnych

Po raz kolejny zespół Gasline Tarnów po raz kolejny udowodnił, że nie ma mocnych na nich, pokonując w meczu na szczycie (obie nie przegrały wcześniej swoich spotkań) Wod-Kan 2-0. Obie bramki strzelił nie kto inny, jak nasjkuteczniejszy zawodnik rozgrywek Tomasz Prokop, który ma już na swoim koncie 16 oczek.
Kaba pokonała 4-2 ostatnio słabo spisujący się Zakład Karny z Mościc, a ich czołowy strzelec Marek Klamrzyński pnie się w górę klasyfikacji strzelców, zdobywając w tym spotkaniu kolejne dwie bramki.
Natomiast OM Przystań wygrywając 7-3 z Sapiącymi Bykami, zainkasowała koljne 3 punkty, co pozwoliło im awansować na 4 miejsce w tabeli. Dobrą partię po raz kolejny rozegrał Bartłomiej Gleń, zaliczając hat-tricka.
W bardzo wyrównanym pojedynku między Absolwentami WSB a Eskulapem, lepsi okazali się (4-3) ci pierwsi, dzięki czemu umocnili się w środkowej strefie tabeli.
Także wyrównany mecz mogli kibice oglądać pomiędzy Tarnowianami a Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną. Studenci jednak wykazali się lepszą skutecznością i to oni rezultatem 5-2 wyszli zwycięsko z tego pojedynku.
Niestety po raz kolejny zespół Kolportera Kielce nie zjawił się w Tarnowie i tym samym organizatorzy musieli zgodnie z regulaminem wycofać drużynę z rozgrywek. Ciekawą sprawą jest natomiast to, że kielczanie nie rozegrali połowy swoich spotkań co powoduje, iż na to zwalniające się miejsce może wskoczyć nowa drużyna.
W związku z tym wszystkie dotychczasowe spotkania Kolportera zostają anulowane, a na ich miejsce powołana będzie nowa drużyna, która zacznie z zerowym kontem od następnej rundy. Warunek jest jeden - wszystkie drużyny muszą się zgodzić, w przeciwnym razie liga będzie liczyła 11 zespołów.


04.06.2005 8 kolejka pełna emocji

Przed nami ósma kolejka Tarnowskiej Ligi Futsalu, podczas której dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków. W tej kolejce zostanie rozegranych 7 spotkań, ponieważ oprócz nominalnych spotkań dojdzie do zaległego meczu pomiędzy Kolporterem a Wod-Kanem. Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ Kolporter nie zjawił się podczas ostatniej kolejki w Tarnowie i stracił punkty, a Wod-Kan powinien wygrać spotkanie aby liczyć się w walce o fotel lidera. Obie drużyny jednak będą wcześniej miały do rozegrania inne spotkania z równie mocnymi przeciwnikami. Kolporter zmierzy się z Rock N` Rollem, który nie może pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów, a Wod-Kan w spotkaniu na szczycie podejmować będzie zespół lidera Gasline. To elektryzujące spotkanie ma swój początek o 20.45.
W środku tabeli ciekawie zapowiada się mecz OM Przystań - Sapiące Byki. Zarówno jedni, jak i drudzy będą chciały się zbliżyć do czołówki ligi, inkasując kolejne punkty.
Dobrze spisujący się na początku ligi Zakład Karny zmierzy się z grającą w kratkę Kabą i jeśli w kadrze na ten mecz znajdzie się ich super strzelec Tomasz Sobyra, to mają szanse na zdobycz punktową. Co jednak nie znaczy, że Kaba podłoży się przeciwnikowi, ponieważ w swoich szeregach też dysponują ciekawym składem personalnym.
Absolwenci WSB po wygranej z Tarnowianami 6-0 będą chcieli udowodnić, iż ten wynik nie był dziełem przypadku i w spotkaniu z Eskulapem dojdzie do wyrównanego pojedynku, w którym każdy wynik jest możliwy.
Natomiast mecz z dolnej części tabeli Tarnowianie-MWSE jest bardzo ważny dla tych drużyn, ponieważ 3 punkty w tym spotkaniu pozwolą dołączyć do ligowych średniaków, a remis nie zadowala żadnej ze stron.
nasze typy:
Kaba - Zakład Karny Tarnów-Mościce 2
Absolwenci WSB - Eskulap 1
OM Przystań - Sapiące Byki 1
Gasline - Wod-Kan x
Kolporter - Rock N` Roll 2
Tarnowianie - MWSE 2
Kolporter - Wod-Kan x


31.05.2005

W tej kolejce najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Absolwenci WSB, którzy odnieśli wysokie, ale i zasłużone zwycięstwo nad Tarnowianami 6-0. Do bramki rywali dwukrotnie trafiali: Łukasz Bielaszka (m.in. Wisła Szczucin, Skrzyszovia Skrzyszów), oraz Artur Koza (m.in. Tamel Tarnów, Wisła Szczucin), a okazji na zdobycie kolejnych bramek nie brakowało zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.
Lider tabeli po dość wyrównanym spotkaniu uporał się z Eskulapem 4-0 i po raz kolejny do bramki trafił Tomasz Prokop, który dalej przewodzi stawce wśród najskuteczniejszych strzelców.
Depczące im po piętach Wod-Kan i Rock N` Roll także wygrały swoje pojedynki. Ta pierwsza pokonała Zakład Karny Tarnów-Mościce 5-1 (kolejne 2 gole Rafała Bryla) a ta druga w rozmiarach 4-0 poradziła sobie z zespołem Kaby, a Roman Mikołajczak dwukrotnie wpisując się na listę strzelców, włączył się do walki o króla strzelców.
W dolnych rejonach tabeli MWSE przegrała z OM Przystań 1-3 i dalej zamyka tabelę, a ich rywale przesunęli się o 3 miejsca w górę tabeli.
Niestety zawodnicy z Kolportera Kielce nie dojechali na mecz i Sapiące Byki wygrały to spotkanie walkowerem.
W następnej kolejce najciekawiej zapowiada się spotkanie Gasline - Wod-Kan, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.


24.05.2005 Gasline nadal niepokonany

Kolejne zwycięstwo zanotował lider rozgrywek Gasline Tarnów, który gładko pokonał studentów z Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej 8-3. A ich najlepszy strzelec aplikując przeciwnikom 2 oczka stał się samotnym liderem wśród najskuteczniejszych strzelców.
Bardzo dobrą partię rozegrał też Rock N` Roll, który także gładko poradził sobie z Absolwentami Wyższej Szkoły Biznesu 5-0. W tym meczu strzeleckim nosem popisał się Roman Mikołajczak zaliczając hat-tricka.
Natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem VI kolejki był Tomasz Sobyra (na zdj.), czterokrotnie wpisując się na listę strzelców. Lecz jego drużyna Zakład Karny nie sprostał coraz lepiej spisującym Tarnowianom i uległ w rozmiarach 4-6.
W pojedynku Kaba - Sapiące Byki lepsza okazała się Kaba - 4-2, która awansowała z miejsca spadkowego na 6 lokatę. Najlepszym strzelcem tej drużyny wygranej jest Marek Klamrzyński, który walnie przyczynił się do zwycięstwa dodając do swojego konta strzeleckiego kolejne 2 trafienia. Łącznie ma już na koncie 7 goli, a z drużyny przeciwnej kolejną bramkę strzelił Marcin Jarząb, który jest w ścisłej czołówce strzelców (10 bramek).
Gdy OM Przystań w IV kolejce pokonała Rock N` Roll, wówczas wydałoby się, że są w stanie pokonać najgroźniejszego przeciwnika, lecz niestety po raz kolejny musieli zejść z parkietu pokonani. Tym razem ich katem był zespół Eskulapu, między innymi dzięki dobrej postawie Konrada Frysia (2 gole). Jednak wynik 3-1 odzwierciedla przebieg spotkania i jest jak najbardziej sprawiedliwy.
Niestety drużyna Kolporter nie mogła dojechać na spotkanie z Wod-Kanem i w związku z tym ten mecz został przełożony na 6 czerwca na godz. 22.30.


17.05.2005 Mocny lider

Już tylko jedna drużyna wygrała wszystkie spotkania i jest nią zespół Gasline, który tym razem nie dał szans Absolwentom WSB i zaaplikował im 8 bramek, tracąc tylko jedną. Kolejne dobre i skuteczne spotkanie rozegrał Tomasz Prokop, który ma na koncie 10 goli i jest na drugim miejscu pod względem zdobytych bramek.
W meczu na szczycie pomiędzy Wod-Kan a Rock N` Roll padł sprawiedliwy remis, a całe spotkanie toczyło się w gorącej atmosferze a kibice na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Początek meczu wskazywał na to, iż to piłkarze z Cafe Rock N` Roll zainkasują trzy punkty, gdy po bramkach Mikołajczaka i Kryczka prowadzili już 2-0. Ten drugi ma na swoim koncie kilkuletnie doświadczenie związene z futsalem, bowiem grając w drużynie Coventry Sosnowiec zdobył Mistrzostwo Sosnowieckiej Ligi Halowej. Po tych dwóch szybkich golach zespół Wod-Kanu przebudził się i w efekcie czego wyszli na prowadzenie 4-3, lecz ambitnie grająca drużyna przeciwna za sprawą Mikołajczaka wyrównała stan meczu.
Niespodzianką kolejki była porażka ostatnich pogromców Rock N` Rolla - ekipa OM Przystań, która uległa z o wiele niżej notowanym zespołem Tarnowianie (ich pierwsze punkty) w rozmiarach 4-2.
Pojedynki Kaba-Eskulap, oraz MWSE-Kolporter były bardzo wyrównane i do samego końca musieliśmy wyczekiwać na zwycięzców. W pierwszym spotkaniu Eskulap dzięki trafieniom Andrzeja Kalińskiego pokonał zespół Kaby 2-1, a w drugim przypadku Kolporter udowodnił swą wyższość wynikiem 8-7.
Zakład Karny nie był w stanie zebrać odpowiedniej ilości graczy, wskutek czego Sapiące Byki zdobyły kolejne punkty, lecz ich najlepszy strzelec Marcin Jarząb nie mógł zaprezentować swoich umiejętności strzeleckich. Spotkanie zweryfikowano jako walkower 5-0 na korzyść Sapiące Byki.
Natomiast w tym dniu doszło do rozegrania zaległego spotkania, w którym kibice oglądali grad bramek, a strzelec 3 bramek Rafał Bryl przewodzi stwace wśród najskuteczniejszych strzelców. Wod-Kan nie dał szans Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, wygrywając 14-5.


10.05.2005 Bartłomiej Gleń SHOW!

Niecodziennym dokonaniem wykazał się podczas IV kolejki zawodnik drużyny OM Przystań - Bartłomiej Gleń (na codzień Unia Tarnów), który zaaplikował 5 goli ówczesnemu liderowi rozgrywek Rock N` Roll Tarnów. Jego drużyna wygrała całe spotkanie 7-1 i tym samym awansowała w tabeli na 5 miejsce a on sam został bohaterem kolejki.
Z tej niespodzianki skorzystała drużyna Gasline i w tej chwili to ona przewodzi całej stawce z kompletem punktów, pokonując 5-2 Sapiące Byki. Skutecznością w tym spotkaniu wykazał się: Marcin Gąsior (m.in. Tarnovia, Unia Tarnów, Rzemieślnik Pilzno, Glinik Gorlice i Wolania Wola Rzędzińska), który ustrzelił hat-tricka, a z kolei Marcin Jarząb (Sapiące Byki) pokonując dwukrotnie bramkarza rywali został samotnym liderem najskuteczniejszych strzelców, mając na koncie 9 trafień.
Niewiele mniej strzelonych bramek ma także grający w Wod-Kanie i Okocimskim Brzesko - Rafał Bryl (na zdjęciu), który podobnie jak wspomniany Marcin Gąsior zaliczył hat-tricka, a jego drużyna po raz kolejny odniosła zasłużone zwycięstwo nad drużyną Eskulapu.
Dość długo na pierwsze zwycięstwo czekała ekipa Kaby, która pewnie pokonała (5-0) ostatni zespół w tabeli - Tarnowianie. Natomiast spotkanie Zakład Karny Tarnów-Mościce kontra Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna po dramatycznej końcówce (czerwona kartka dla bramkarza Kamila Stawarskiego) zakończyło się podziałem punktów a remis nie krzywdzi żadnej ze stron.


26.04.2005 Rock N` Roll nie zwalnia tempa

Drużyna Rock N` Roll Tarnów po raz kolejny udowodniła, iż potrafią dobrze operować futbolówką i sięgnęła po kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwnikiem byli Tarnowianie. W tym meczu dobrą formą strzelecką popisał się Leszek Janicki (były zawodnik Tamelu Tarnów, Tarnovii i Kabla Kraków), który trafiając czterokrotnie do bramki przeciwnika, objął prowadzenie wśród najlepszych strzelców ligi. Liderowi nieznacznie ustępuje zespół Gasline, który za sprawą m.in. Tomasza Prokopa (na codzień Orzeł Dębno, a wcześniej Tarnovia, Unia Tarnów oraz Cracovia), będzie się liczył w walce o 1 miejsce w lidze gwarantowane występami w Pucharze Polski.
Swoją wyższość piłkarską wykazały też drużyny Wod-Kan Tarnów, Absolwenci WSB i Sapiące Byki, a mecz Kolportera z OM Przystań zakończył się podziałem punktów. Natomiast awansem został rozegrany mecz: Absolwenci WSB - Kolporter i zakończył się zwycięstwem gości 2-3.
Oprócz wspomnianych strzelców, bardzo dobrą skutecznością wykazali się zawodnicy, którzy zaaplikowali przeciwnikom po 3 "oczka", a mianowicie: Roman Mikołajczak z Rock N` Rolla (obecnie grający trener Olimpii Wojnicz), Krzysztof Kocoł - Sapiące Byki (na codzień KSUS Śmigno), oraz Sylwiusz Sojda i Jarosław Dzięciołowski (Okocimski Brzesko a wcześniej Unia Tarnów) obaj grający w Wod - Kan Tarnów.
Na następne emocje trzeba poczekać do 9 maja, kiedy IV kolejka przyniesie kolejne rozstrzygnięcia i zmiany w tabeli.


19.04.2005 II kolejka zakończona

W drugiej kolecje rozgrano wszystkie zaplanowane spotkania, a ich rezultaty dostarczyły kibicom sporą dawkę emocji. Po raz pierwszy swoje spotkania rozegrały drużyny MWSE i Wod-Kan, które swój mecz przełożyły na termin 16.05 - godz. 22.30. Obie ekipy wygrały swoje spotkania co pokazało, że chcą pokonać rywali i pojechać na rogrywki Pucharu Polski.
Pecha w tej kolejce miała drużyna Kaby, która nie wykorzystała drugiego w tym spotkaniu przedłużonego karnego i uległa 3-2 Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.


14.04.2005 Informacje

1. Mecz pomiędzy drużynami Tarnowianie - Sapiące Byki przesunięty z godz. 19.00 na godz. 20.10.
2. Drużyny, które są zainteresowane ubezpieczeniem NW prosimy o kontakt z organizatorami.


12.04.2005 Pierwsze spotkania w ramach TLF

Wreszcie zaczęła się długo oczekiwana inauguracja rozgrywek Tarnowskiej Ligi Futsalu. Pierwszym liderem zawodów jest Zakład Karny, który rozegrał dwa spotkania (jedno awansem), bowiem drużyna Kolportera ma w swoich szeregach kolegów z innych odległych miast, m.in. z Katowic i dlatego rozgrywają swoje mecze co dwa tygodnie po dwa spotkania.
Już w pierwszej kolejce nie brakowało emocji i jednocześnie kibice mogli zauważyć różnice między "zwykłą" piłką halową a futsalem.
Na czele strzelców uplasował się Tomasz Sobyra z Zakładu Karnego, wśród ukaranych prowadzi Mariusz Dutka z Kolportera, a jego drużyna wykorzystała tzw. przedłużony rzut karny podyktowany w meczu przeciwko Gasline.
Za tydzień kolejne mecze i kolejne emocje, na które zapraszamy...


Minuta ciszy

Odszedł od nas jeden z największych ludzi w ludzkości tego świata, nasz rodak papież Jan Paweł II, dlatego chcąc wyrazić nasz smutek i żal po śmierci Ojca Świętego, każdy mecz pierwszej kolejki w dniu 11 kwietnia będzie poprzedzony minutą ciszy.02.04.2005 11 kwietnia - Inauguracja

Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym została ustalona pierwsza kolejka rozgrywek, dzisiaj na stronie w dziale: terminarz znajduje się już terminarz w komplecie.
Ze względu na to, iż do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn system ligi został podzielony na dwie rundy: wiosenna, która będzie trwała od 11 kwietnia do 27 czerwca, oraz jesienna, która będzie rozgrywana od września do grudnia.
Również wczoraj została wybrana trzyosobowa Komisja Dyscyplinarna, która będzie miała za zadanie rozstrzygać ewentualne spory i wnioski.
Każda drużyna powinna się we własnym zakresie ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków, jednak istnieje możliwość ubezpieczenia całej imprezy sportowej i w związku z tym prosimy, aby agenci ubezpieczeniowi złożyli swoje oferty.
W dniu pierwszej kolejki przed pierwszym meczem złoży pisemne oświadczenie o stanie zdrowia zawodników, dlatego prosimy aby przed rozpoczęciem ligi każdy indywidualnie udał się na badania lekarskie.


28.03.2005 Spotkanie organizacyjne

Już powoli kończy się termin zgłoszeń i powoli trzeba myśleć o lidze. W piątek 1 kwietnia (to nie jest żart prima aprilisowy) o godzinie 18 w Restauracji "U Pawełka" (innym lokal bardziej znany pod nazwą "Tawerna") odbędzie się spotkanie organizacyjne z udziałem kierowników drużyn. Lokal ten mieści się przy ul. Westerplatte i znajduje się przy zajezdni autobusowej 0a. Informujemy, iż na spotkaniu obecność kierowników lub zastępującej go osoby jest obowiązkowa.


24.03.2005 Święta Wielkanocne

Z okazji zbliżających się świat Wielkanocnych składamy Najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, Smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo Wiosennego słońca oraz samych sukcesów!!!


12.03.2005 Jeszcze miesiąc do ligi TLF

Dokładnie za miesiąc już rozpoczną się rozgrywki w ramach Tarnowskiej Ligi Futsalu. Natomiast termin zgłoszeń nieubłaganie mija z końcem bieżącego miesiąca, dlatego też przypominamy o dopełnieniu wszelkich formalności związanych z uczestnictwem. Wszystkie zgłosznia po 31.03.2005 nie będą przyjmowane do uczestnictwa w obecnych eliminacjach, co jednoznacznie oznacza, że w jesiennych rozgrywkach ligowych te drużyny będą grały w najniżych poziomach ligi.


09.03.2005 Turniej w "Piłkarzyki"

W niedzielę 13 marca w Cafe Rock N` Roll odbędzie się Turniej w "Piłkarzyki". W przyszłości jest możliwe stworzenie ligi, która będzie reprezentowała Tarnów, a poszczególne drużyny będą mogły uczestniczyć w rogrywkach na terenie całej Polski.
Więcej szczegółów dotyczących turnieju w dziale: Imprezy


19.02.2005 Eliminacje do TLF

Już w 11 kwietnia rozpoczną się eliminacje do Tarnowskiej Ligi Futsalu. 12 najlepszych drużyn rozpocznie swoje uczestnictwo w I Lidze, podczas rogrywek jesiennych. Wtedy też poznamy pierwszego Drużynowego Mistrza Tarnowa w Futsalu. Na początku roku Mistrz Tarnowa weźmie udział z rozgrywkach o Puchar Polski.


08.02.2005 Turniej Futsalu

W dniach 5-6 luty 2005 odbył się Halowy Turniej w Futsalu - Tarnów 2005. Turniej ten był pierwszym takim turniejem organizowanym przez nas. Zawody te miały na celu pokazanie tarnowskiej publiczności na czym polega różnica między "zwykłą" piłką nożną na hali a futsalem. Do turnieju zostały zaproszone dwie drużyny ze Śląska, które na co dzień grają w I Lidze Sosnowieckiej. Jednakże turniej wygrała tarnowska drużyna Gasline, a tuż za nią uplasował się Czakram Tarnów a kolejne dwa miejsca należały do gości.


18.01.2005 Stowarzyszenie

Z uwagi na zapotrzebowanie na sportowym rynku organizowania imprez sportowych postanowiliśmy zawiązać Tarnowskie Towarzystwo Sportowe. Będzie ono miało na celu popularyzację kilku dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim piłki nożnej w różnych jej odmianach. Najważniejszym naszym celem jest stworzenie Tarnowskiej Ligi Futsalu, która najprawdopodobniej swój początek będzie miała podczas tegorocznej wiosny. Poza tym w naszych planach jest również organizowanie Letnie Grand Prix w piłce nożnej na boiskach trawiastych, turniejów w piłce plażowej czy też barowej gry w "Piłkarzyki".


Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów